Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie

problem z nagrywaniem

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PS2, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Jakiego rodzaju jest, to błąd? Sprawdź na nagrywarce czy posiada oznaczenie "DVD+R DL" jeśli tak, to twoja nagrywarka wypala w systemie dwuwarstwowym. Problem może stwarzać również program do nagrywania.

bakcyl175
-#
Posty: 32
Rejestracja: śr 24 lis, 2010 18:07

Post autor: bakcyl175 »

na nagrywarce mam coś takiego
Obrazek
więc chyba powinno być ok , próbowałem nero i alcocholem , i nic

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Nagrywarka jest ok. Ja zawsze nagrywam w Nero i problemów z nagrywaniem gier na ps2 jeszcze nie miałem, a wypaliłem ich sporą liczbę. Do nagrywania stosuje dwa programy, Daemon Tools i Nero, obraz gry montuje w wirtualnym napędzie i w Nero wybieram kopiuj DVD, proste bez zbędnego kombinowania. Jaki błąd ci się pojawia podczas próby nagrywania?

bakcyl175
-#
Posty: 32
Rejestracja: śr 24 lis, 2010 18:07

Post autor: bakcyl175 »

a trzeba twoim sposobem patchować grę ?

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Patchować gry DVD-9 z tego co kojarzę trzeba za pomocą Toxic Patcherem, ale nie znam więcej szczegółów, bo nigdy nie nagrywałem gier na dwuwarstwowe płyty. Dla gier DVD-5 stosuje się innego rodzaju patcher mianowicie ESR, ale to stosuje się tylko jeśli posiadasz przeróbkę w formie FMCB 1.8. Możesz spróbować nagrać moim sposobem (Deamon Tools i Nero) i sprawdzić czy coś z tego wyjdzie. Można wiedzieć jaką grę chcesz nagrać? Nadal to jest God of War 2? Kilka postów wyżej podałem link w którym nagrasz tą grę bez problemów na DVD-5.

bakcyl175
-#
Posty: 32
Rejestracja: śr 24 lis, 2010 18:07

Post autor: bakcyl175 »

taa , ale obraz GoW mam już na kompie , a ściąganie tego trochę by i zajęło ( mam wolnego neta ) , taki błąd wyskakuje
Obrazek
hmm , a jak będę miał spachowanego ESRem ( mam FMC 1.8 ) to nie ruszy ?

a mógłbyś szerzej opisać jak kopiować przez DT i nero ?

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Co do patchowania za pomocą ESR, to stosuje się tylko dla gier DVD-5 przynajmniej tak wyczytałem na zagranicznej stronce, a dla DVD-9 stosuje się tylko Toxic DL Patchera (czyli w twoim przypadku dla tej gry tylko Toxic DL Patcher) jeśli daną grę chcesz uruchomić np. z dysku twardego (HDLoader) bądź z płyty dwuwarstwowej.
Ok to na początek pobierz sobie DT:

Kod: Zaznacz cały

http://www.megaupload.com/?d=03V5HY21
[center]Po zainstalowaniu programu wirtualny napęd powinien sam się dodać jeśli nie to w trayu (tak jak widać na scrennie zaznaczone na czerwno)
[/center]
[center]Obrazek[/center]
[center]Prawym przyciskiem myszy klikasz w DT i wybierasz opcję "Add SCSI Virtual Drive"[/center][center]Obrazek[/center]
[center]Napęd może oznaczenie mieć różne np, "K", "L", "M". W moim przypadku jest to napęd "L" sprawdź jakie oznaczenie będzie u ciebie. Następnie obraz gry trzeba zamontować w wirtualnym napędzie w tym celu postępuj tak jak pokazane na
screenie[/center]
[center]Obrazek[/center]
[center]Wyszukujesz obraz gry i dodajesz.[/center]
[center]Teraz wystarczy uruchomić Nero, wybrać opcje Kopiuj DVD. Nie wiem jaką posiadasz wersję Nero, ale mniej więcej powinni być takie same opcje jak widoczne na screenie[/center][center]Obrazek[/center] [center]W napędzie źródłowym wybierasz stworzony wirtualny napęd (u mnie "L" u ciebie może być inny zwróć uwagę na to) zaś w napędzie docelowym wybierasz swoją nagrywarkę. Ustawiasz prędkość x4 bądź najmniejszą jaką możesz, lecz nie mniej niż x4 bo to nie ma sensu. Czekasz aż program wypali grę i gotowe. Może według poradnika wygląda na sporo pracy, ale w praktyce (oczywiście jeśli wszystko masz już zainstalowane)proces przygotowania obrazu do wypalenia trwa do góra 20 sek, oczywiście nie zapomnij użyć Toxic DL Patcher przed wypaleniem.[/center]
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Drakson, łącznie zmieniany 1 raz.

bakcyl175
-#
Posty: 32
Rejestracja: śr 24 lis, 2010 18:07

Post autor: bakcyl175 »

kurde , robie wszystko taj jak powinno być a tu
Obrazek
chyba się poddam i poczekam z tydzień jak się ściągnie GoW na DVD-5

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Czemu taka prędkość? Mniej niż x4 jest bez sensu czyli tak jak u ciebie x2,4. Spróbuj na innej prędkość np. x4 lub x8. Płyty jakiej firmy?

bakcyl175
-#
Posty: 32
Rejestracja: śr 24 lis, 2010 18:07

Post autor: bakcyl175 »

taka prędkość bo nie mogę jej zmienić , płyta Verbatima

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Hmm a sprawdzałeś może czy inne pliki, gry, cokolwiek przegrywa się bez problemowo nawet na zwykłych płytach DVD? Być może jednak problem jest z programem. Być może reinstalka programu pomoże, ale jeśli z dwoma programami jest problem, to może nagrywarka już siada, nie mam pojęcia co ci poradzić :P Być może ktoś z forum zna rozwiązanie twojego problemu i ci pomoże, ja niestety nie wiem już jaka może być przyczyna :-/

bakcyl175
-#
Posty: 32
Rejestracja: śr 24 lis, 2010 18:07

Post autor: bakcyl175 »

nagrywarka jest ok , przed chwilą skończyłem nagrywać GTA , które bezproblemowo rusza na konsoli , mówi się trudno , najwyżej pobiorę twojego reupa

Klamek
-#
Posty: 2
Rejestracja: pn 07 lut, 2011 20:33

Post autor: Klamek »

Drakson pisze:bakcyl175 Ostatni post w tym temacie ci pomoże :arrow: http://swiatpsx.pl/viewtopic.php?p=14654#14654 :)
witam, ja skorzystałem..... chociaz nie do końca. mam juz na dysku (a nie było szybko - takie łącza), wypakowalem, mam 1 plik ISO o wadze 3,96 GB. i do tej pory wszystko ok. chciałem uzyc ESR ale mówi ze jest already patchet, wiec klikam ze nie. pale płte (o rodzaju plyt i predkosci juz czytalem) a tu w moim PS2 komunikat: ze nie czyta i mam dac mu plyte która przeczyta.... tak w skrucie. dodam ze juz z 5 plyt przygotowalem i bylo ok. oprócz tego mam jeszcze dwie plyty które ruszają w napędzie ale pojawia sięróżowy ekran i nic. gdzies juz było o tym ale nie moge znaleść. pomóżcie prosze.... :roll:

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Napisałeś, że na temat prędkości jak i jakości płyt już czytałeś, zatem dla pewności spytam czy użyłeś płyt Verbatim DVD-R? Posiadasz FMCB w najnowszej możliwej wersji? Jeśli masz taką możliwość to, sprawdź czy gra działa u kolegi. Problem może tkwi w laserze. Spróbuj go przeczyścić, w tej sprawie zapraszam cię do tego tematu :arrow: http://swiatpsx.pl/viewtopic.php?p=8827&highlight=#8827 szczególną uwagę zwróć na 3 post od dołu michael69. Co do obrazu gry mogę zapewnić, że działa prawidłowo, gdyż sam pobierałem grę z podanych linków.

Klamek
-#
Posty: 2
Rejestracja: pn 07 lut, 2011 20:33

Post autor: Klamek »

witaj, nie używam płyt verbatim. mam dość sporo mediatech i esperanzy - jak do tej pory nie stawiały się.... FMCB odpala mi się i widzę ze z 2008 roku..... ale za to się wezme jak troche sie pobawie tym sprytnym urządzeniem. na razie są ferie i syn tnie cały czas.... nie chce nic zepsuć i musze poczytać o FMCB za nim sie za to zabiore. odnośnie czyszczenia lasera to juz sie pośmialem czytając post. a konsolke mam model SCPH77004 :PAL:

ODPOWIEDZ