Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

FreeMC Boot - ESR mały problemik

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PS2, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

FreeMC Boot - ESR mały problemik

Post autor: Quake96 »

Siemka.

Mam problem z odpalaniem kopii gier poprzez FreeMC Boot. Mianowicie, czasem gdy wsadzę grę to Konsola zatrzymuje się w browserze a napęd próbuje odczytać płytę, wydając przy tym systematyczne stukanie co 3-4 sekundy. Wtedy aby uruchomić grę, muszę wyjąć dysk z napędu, zresetować konsolę i wsadzić dysk jeszcze raz.

I tu moje pytanie. Czy da się z tym coś zrobić? Bo to trochę dziwna sprawa. Btw. Jak już gra odpali to nic się nie ścina ani nie stuka, i ogólnie wszystko śmiga.

Gry nagrywam na nośnikach b.dobrej jakości (SONY) i tylko z niektórymi grami mam taki problem. Poza tym konsola jest nie przerobiona (nie ma chipa, ani Swap Magic), jedynie wgrany ma FreeMC Boot, wraz z programikiem ESR.


EDIT; Zauważyłem, że odkąd odpaliłem dzisiaj nowe gry na płytach Verbatim AZO (które wogóle nie mają tego problemu), to potem część płyt SONY nie chce działać. Tzn. Taki to na przykład NFS Carbon (płyta SONY) jeszcze wczoraj chodził jak ta lala, a odkąd używam Verbatimów, to już nie chce odpalić (płytka stuka). Choć niektóre gry na płytach SONY jeszcze chodzą...
SCEE™

Awatar użytkownika
nowex
-#
Posty: 59
Rejestracja: śr 20 lip, 2011 12:59

Post autor: nowex »

Byłem ostatnio w media markecie i widziałem na pudełkach od płyt SONY, żeby sprawdzić czy twoja nagrywarka będzie odtwarzała te płyty, ponieważ blebleble...dalej nie czytałem. Może Ps właśnie ma problemy z tymi płytami, (tak pomyślałem).
PS2 SLIM SCPH-70004+MODBO760 ,SONY DualShock2, Memory Card SONY 8 MB, 29 oryginalnych gier
PS3 80 GB, SonyDS3, MOVE, KAMERKA SONY, 12 oryginalnych gier, PSN
PS VITA

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

nowex, wiesz to trochę dziwna sprawa, bo ogólnie niektóre gry chodzą bez problemu (GTA Vice City), niektóre śmigają, ale lubią się filmiki przycinać leciutko (Test Drive), a niektóre całkiem przestały działać mimo, że jeszcze wczoraj w nie grałem.

Jedyne płytki które chodzą bez zarzutu to Verbatimy AZO. Z tymi 2 płytami nie mam żadnych problemów, ale odkąd ich używam, to konsola dostała "focha" na płytki SONY. :/
SCEE™

Awatar użytkownika
nowex
-#
Posty: 59
Rejestracja: śr 20 lip, 2011 12:59

Post autor: nowex »

a jako amator :D bym ci powiedział, żebyś przeczyścił laser, taką płytką do tego przeznaczoną. Mi to pomogło. Bo też wmawiałem sobie rożne teorie, o płytach, a teraz odpalają mi wszystkie za 1 razem( oprócz DVD+R ) na te płyty już nie nagram gry :D. Zanim zaskoczyła musiałem po 5 razy resetować konsole.
PS2 SLIM SCPH-70004+MODBO760 ,SONY DualShock2, Memory Card SONY 8 MB, 29 oryginalnych gier
PS3 80 GB, SonyDS3, MOVE, KAMERKA SONY, 12 oryginalnych gier, PSN
PS VITA

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

nowex, a ja jako znawca, powiem Ci dwie rzeczy:

1. Takie płytki prędzej zniszczą jak wyczyszczą laser, gdyż ta "szczoteczka" czy co to tam jest na tej płycie, zostawia włoski na laserze, a ponadto może go zarysować.

2. Laser czyściłem suchym patyczkiem do uszu, i nic to nie dało, gdyż nie w laserze należy szukać winy, tylko w płytach. Skąd to wiem? A no stąd, że dyski Verbatim AZO ani razu nie miały problemu z działaniem. Szkoda tylko że kosztują aż 2,50zł, gdzie dla mnie to dużo jak na jedną płytkę.

No ale to nic, w końcu i tak te "piraty" są tymczasowe (zostawie tylko 3-4 tytuły), bo narazie czekam aż kumpel od którego kupiłem PS2, odzyska gry i mi je da (bo przy ubijaniu interesu, była mowa, że gry też dorzuci jak tylko je odzyska).
SCEE™

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Czyli potwierdza się to, co słyszałem już od wielu osób, iż SONY robi dobre produkty prócz nośników DVD. Ja taki sam problem miałem z płytami marki TDK, za czasów mojego, pierwszego PS2. Konsola czytała gry z tych nośników początkowo bardzo dobrze, ale w późniejszym czasie (kilka dni od wypalenia) były spore problemy z ich prawidłowym działaniem (długie wczytywanie). Wszystko minęło po zmianie nośników, Verbatimki działają bez zarzutu, dziś już posiadam drugą, nową PS2 i karmię ją tylko i wyłącznie nośnikami marki Verbatim z powłoką AZO ( u mnie są po 1zł za sztukę, ostatnio kupiłem 50 sztuk, w ładnym, dużym opakowaniu za marne 50zł ;)) Quake96 jesteś kolejną osobą, która widocznie przejechała się na nośnikach SONY, polecam na prawdę przerzucić się zupełnie na Verbatimy i problem zniknie.

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

Mały offtopic
Quake96 pisze:Verbatim AZO ani razu nie miały problemu z działaniem. Szkoda tylko że kosztują aż 2,50zł, gdzie dla mnie to dużo jak na jedną płytkę.
Płacisz 2,50zł za jedną płytkę AZO? :shock: . Niezłe zdzierstwo, jak taka bida z płytami u ciebie na mieście to zacznij kupować przez neta. Ja ostatnio kupiłem w sklepie niedaleko siebie 25szt. Verbatimów Azo za 23zł, wychodzi 0,92zł za sztukę. Przy kupnie 50szt jeszcze taniej bo 0,86zł (całość 43zł).
Drakson pisze:polecam na prawdę przerzucić się zupełnie na Verbatimy i problem zniknie.
QFT.

Awatar użytkownika
Elkitrim
-#
Posty: 50
Rejestracja: czw 21 lip, 2011 09:42
Lokalizacja: Łosice

Post autor: Elkitrim »

Płytki SONY słabe?? Na moim slimku śmigają elegancko wszystkie gierki jakie do tej pory zgrałem bez żadnych problemów ale skoro po skoku na płytki Verbatim, płytki od SONY przestają działać skutecznie to wolę nie testować.
Playstation Portable 3004 Piano Black 6.20 PRO-C Perm.
Playstation 2 SCPH - 77004 Free McBoot 1.8b PL
Playstation 3 FAT - COBRA 7.00 mixed with Rogero 4.46

Awatar użytkownika
kapcior7
-#
Posty: 388
Rejestracja: pn 09 lut, 2009 07:02
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: kapcior7 »

A ja mam cos calkiem dziwnego , wszystkie orginalne gry na maxa porysowane smigaja ze az milo :) , a jak nagram na verbatimach z predkoscia x4 to zatrzymuje sie ladowanie na fioletowym i tak muli cala konsole , x8 tak samo dopiero na x16 dzialaja normalnie , nie wiem czemu , Nagrywalem na plytkach sony... (@nowex tam pisze zeby nie nagrywac w starych nagrywarkach bo moga ulec one uszkodzeniu) tez tylko na x16 dzialaly ale czasami mieliło tą płyte.... NAgrywalem tez na tanich 1 dzien pogralem a potem wszystko sie tak ladowalo ze tylko isc i nie wracac :D ...Wie ktos czemu mi dzialaja tylko z pred x16 :( ..... Model konsoli macie w podpisie moim ;/ konsole kupilem w labardzie moze ktos przy niej majstrowal :(
PSX SPCH-9002 CHIPEK :D
PS2 SCPH-75004 + FMCB 1.8 :)
PSP 3004 :P

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Uuu... Widzę, że temat się rozruszył ;)

A więc co do płytek, to są drogie, bo w sklepie mają "luzem" tylko płytki SONY i EMTEC. Jak chcę Verbatim'a to muszę iść do "żer dla skner" :P i kupić za 2,50zł Verbatima w plastikowym pudełku. Taniej u mnie nie ma... A co do propozycji kupywania w necie, to niee, ponieważ długo nie mam zamiaru grać na "piratach", gdyż niebawem dostane nowe gry na PS2 (oryginały) i zostawie sobie tylko kilka lepszych "piratów"

Co do płytek SONY, to nie przejechałem się na nich. CD-R'ki na PSX'ie śmigają jak złoto. DVD-R'ki na PS2 też hulały (i jeszcze kilka płytek działa), tylko poprostu po "przesiadce" na Verbatimy, SONY zaczęły wariować. A co do oryginalnych gier, to mój PS2 czyta je znakomicie. Nawet bez problemów ani przycinania odpalił "giga porysowaną", oryginalną grę na PS2. No ale nie chce go katować, więc nie używam tej płytki.

Ponadto, dodam też, że miałem raz przypadek przy odpalaniu gry z Verbaitma. Otóż wsadziłem płytę, zaczęła się kręcić, po czym raz tak "zastukała", a po chwili zaskoczyła.

BTW. Czym jest te głupie stukanie??
SCEE™

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

Być może nie dociskasz do końca płyty? Kilka razy tak miałem, płyta była dociśnięta tak na 3/4 trzpienia, jeden ząbek który trzyma płytę nie zaskoczył i potem słychać podczas gry stukanie.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

DreamON, a powiedz mi jak docisnąć płytę w FAT'cie ?? :mrgreen:
SCEE™

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

No tak, masz to nawet napisane w sygnaturce, nie zauważyłem. Niestety nie znam się na fatach, mam tylko slimke.

░░░░██▓░▓████████▓░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░
░░▓███████████████▓░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░
░███▓██████▓░░░█░█▓█░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░
░█████████▓█░░░░░░░░█░░░░░NIE░MOGE░CI░░░░░
░░▓█████▓█░░░▓██░▓██░█░░░░POMOC░░░░░░░░░░░
░▓██▓███░█░░▓█░░██░░█░█░░░░░░░░░░░░░░░░░░░
░███▓██▓░░░░░▓██░▓██░░░█░░░░░░░░░░░░░░░░░░
░███░██░░░░░░░░░░░░░░░░░██░░░░░JESTEM░░░░░░
░██░█▓░░░░█░░░░░░░░░░░░░▓▓█░░░░KONIEM░░░░░░
░▓█░█░░░░░░██░░░░░░▓▓▓▓▓░░░█░░░░░░░░░░░░░░
░░█░█░░░░░░░░██▓▓▓▓░░░░░█░░░█░░░░░░░░░░░░░
░░▓░░░░░░░░░█░█▓░░░█░░░░░░░█░░░░░░░░░░░░░░
░░░░░░░░░░░░█░░█▓░░░░░░░░██░░░░░░░░░░░░░░░
░░░░░░░░░░░░█░░░█████████░░░░░░░░░░░░░░░░░
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

DreamON, ahhahaha dobry ten obrazek :P

A tak w temacie, to myślę, że znanie się na FAT'ach nie wiele tu zmienia, bo konsola to konsola, tyle, że FAT ma napęd budową zbliżony do tego z PC.
SCEE™

Awatar użytkownika
kapcior7
-#
Posty: 388
Rejestracja: pn 09 lut, 2009 07:02
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: kapcior7 »

a odpowie mi ktos czemu mi tylko na predkosci x16 chodzą... ;/?
PSX SPCH-9002 CHIPEK :D
PS2 SCPH-75004 + FMCB 1.8 :)
PSP 3004 :P

ODPOWIEDZ