Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie

Fps w ps2psxe

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PS2, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

noorbert12345
-#
Posty: 35
Rejestracja: czw 11 paź, 2012 15:24
Lokalizacja: Warszawa Targówek

Fps w ps2psxe

Post autor: noorbert12345 »

Witam, jestem nowy i mam pytanie.
Mam ps2 (Slim) przerobione, wgrany freemcboot na kartę.
Mam emulator ps2psxe i grę tekken 3 w formacie bin, cue.
Ale gdy odpalam tę grę programem to mi się strasznie zawiesza, mam tylo 30% fpps.
co zrobić żeby mieć ich więcej? Bo jak odpalam pirata z psx nagranego na płytę cd-r,
to mi się wogule nie zacina.
A, i jeszce jedno. Jest jakiś sposób na zapisywanie gier z psx z płyty savew bez karty
z psx? Bo ja mam tylko kartę z ps2.
Sory że tak nie logicznie.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Tnie się bo PS2PSXe to baaaaardzo niedopracowany emulator i chyba żadna gra nie jest z nim w 100% zgodna. Sam testowałem Tekkena 3 i miał dużo bugów. Poza tym dużo zależy też od konfiguracji emulatora i biosu. Niemniej jednak to słaby pomysł aby używać tego emu do grania na codzień.

Z płyty Ci się nie tnie, bo wtedy konsola nie używa emulatora, tylko wirtualizatora (który jest wbudowany w konsolę PS2 i jej bios). Tam kompatybilność jest praktycznie 99 procentowa (są drobne wyjątki ale to naprawdę bardzo drobne).

Co do zapisywania gier, to w przypadku emulatora nie ma problemu, bo on nawet nie potrafi uzywać memorek z PSXa (tam potrzeba wirtualnych memorek takich jak w ePSXe na PC). Natomiast jeśli chodzi o normalne odpalanie gier z PSXa na PS2 to musisz mieć memorkę z PSX'a do zapisywania gier. Nie da się zapisywać saveów z PSXa na memorce PS2.

PS: Jeśli zdecydujesz się na zakup memorki do PSX'a to kupuj tylko oryginalną (na allegro w cenie ok. 15zł). PS2 jest strasznie "wybredne" na nieoryginalne memorki z PSXa.
SCEE™

noorbert12345
-#
Posty: 35
Rejestracja: czw 11 paź, 2012 15:24
Lokalizacja: Warszawa Targówek

Post autor: noorbert12345 »

Aha, dzięki. Tak jak myślałem. Temat można zamknąć. :lol:

EDIT:
A są może jeszce inne emulatory podobne do tego?

§ 7. zakaz pisania postów jeden pod drugim gdy czas dodawania kolejnych treści jest krotszy niż 24h (istnieje odstępstwo od tej zasady tylko w wyjątkowych,pilnych sytuacjach lub gdy jest potrzeba dodania oddzielnie linków do gier)
Ostatnio zmieniony pt 12 paź, 2012 17:39 przez noorbert12345, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ