Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Free MCBoot i masa gier, pomocy!

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PS2, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

egzaell
-#
Posty: 7
Rejestracja: wt 16 kwie, 2013 20:40

Free MCBoot i masa gier, pomocy!

Post autor: egzaell »

Witam.

Konsole posiadam od okolo roku, jednak dopiero dzis trafilem na taki oto problem, a mianowicie:

PS2 kupilem od znajomego, dorzucil mi do niej mase gier spiraconych i pare oryginalow, na karcie wgrany jest free MC boot, jakis nowszy, ale nie mam pojecia jak to sprawdzic, wiem ze nowszy bo posiada gui do odpalania gier, czy cos takiego. Od momentu zakupienia odpalilem na niej glownie gry z pendrive'a (dbz bt3 w ntsc, co dziwne bo konsola jest w pal) i oryginaly, jednak chcialbym wkoncu pograc w te gry ktore mam na szpuli, lecz ni czorta nie potrafie ich uruchomic. Czytalem rozne poradniki, w konfiguracji zobaczylem ze skrot do ERS (?) jest przydzielony do r2, ale od poczatku. Jesli wrzucam plyte do konsoli pojawia sie czerwony ekran z napisem zeby wsadzic plyte od ps2, jesli w menu Free mc boota wybiore "uruchom gre" i wtedy wloze plyte dostaje komunikat "invalid media file", jezeli natomiast wsadze plyte, odpale konsole i trzymam przycisk od ERS to owy sie odpala i dostaje ever black screen, nie mam pojecia co robic.

podejrzewam ze musi sie jakos te gry dac odpalic, bo musial w nie grac inaczej nie wypalalby takiej tony plyt (wiec raczej sa spatchowane), oryginaly oczywiscie smigaja. Konsola jest FAT.

Macie moze jakis pomysl?

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

Włóż kartę pamięci o odpal konsolę. Wczyta Ci się wtedy FMCB. Później normalnie otwórz klapkę i włóż płytę. Gra powinna Ci się sama odpalić bez naciskania czegokolwiek.

egzaell
-#
Posty: 7
Rejestracja: wt 16 kwie, 2013 20:40

Post autor: egzaell »

karta jest caly czas w konsoli, free mc boot caly czas sie uruchamia, ale gry juz nie

Awatar użytkownika
kurek2012
-#
Posty: 200
Rejestracja: czw 25 paź, 2012 14:16

Post autor: kurek2012 »

a te gry sa Spatchowanie np. Programem ESRDiscPatcher
PlayStation 2 FAT SCPH-30003 FMCB N/A 200GB HDMI
PlayStation 2 slim SCPH-75004 FMCB
PlayStation 3 super slim CECH-4304A
PlayStation 4 CUH-1000A
PSP SLIM 3004
PSVITA PCH-1004
Commodore 64

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

Masz tutaj:

Kod: Zaznacz cały

http://swiatpsx.pl/jak-przerobic-ps2-free-mc-bootem-vt3800.htm#12934
Skonfiguruj tak, jak napisał to Scooby. Powinno chodzić

egzaell
-#
Posty: 7
Rejestracja: wt 16 kwie, 2013 20:40

Post autor: egzaell »

nawet mialem tak skonfigurowane, ale ciagle to samo, "wsadz plyte od ps2", nie mam juz do tego sily ;/

wiec z tego co wiem, te gry musialy wczesniej smigac, tylko co moze byc przyczyna tego ze juz nie chodza? jak mowie oryginaly lataja az milo. Trzeba przeinstalowywac freemcboota? bo nie wiem czy sobie z tym poradze.

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

Wcześniej nie miałeś tego problemu? Mówiłeś, że kupiłeś od kumpla. Spytaj go, jak on uruchamiał te gry i czy w ogóle je uruchamiał.

egzaell
-#
Posty: 7
Rejestracja: wt 16 kwie, 2013 20:40

Post autor: egzaell »

wczesniej jak mowilem, nie gralem na piratach, zajalem sie dbz i potem troche tonym hawkiem i kupilem sobie god of war, do kumpla napisalem, ale on wyjechal gdzies do lasu i cholera wie kiedy wroci. dlatego pytam tu. Mysle ze je uruchamial bo inaczej nie nagrywalby stosu plyt. Moglbym sprobowac sam nagrac i spatchowac jakas gre, ale nie wiem czy poprostu nie spieprze plyty i nie wyrzuce kilku zl w bloto. ;/

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

W nagrywaniu i patchowaniu nie ma nic trudnego. A płyta to wydatek rzędku 2zł więc to żadna fortuna :).

egzaell
-#
Posty: 7
Rejestracja: wt 16 kwie, 2013 20:40

Post autor: egzaell »

no wiec nie mam innej opcji niz sprobowac, a 2 zl to juz 3 papierosy :P wiec jakas fortuna to jest :P

a tak mnie jeszcze natklo, moze to byc wina lasera?
tyle ze oryginaly czyta bez problemu

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

Raczej wykluczyłbym winę lasera. :)

egzaell
-#
Posty: 7
Rejestracja: wt 16 kwie, 2013 20:40

Post autor: egzaell »

OK! problem rozwiazany :)

okazalo sie ze plyty nie sa patchowane :)

dziekuje za pomoc :)

ODPOWIEDZ