Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Uruchamianie gier z USB/Instalacja Free McBoot bez płyt

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PS2, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

remoh
-#
Posty: 3
Rejestracja: śr 05 cze, 2013 13:26

Uruchamianie gier z USB/Instalacja Free McBoot bez płyt

Post autor: remoh »

Witam.

Mam przerobionego FAT PS2 ale padł mi prawdopodobnie laser dzięki czemu nie mogbe odpalić żadnej gry ani niczego z płyty.

Tak więc chciałem spróbować odpalić z pendriva, lecz jest problem. utknąłem w miejscu bo ni emam pojęcia jak wgrać Free McBoot na kartę pamięci. Płyt mi żadnych nie czyta więc jedyna opcja to wgrać z pendriva. Da się tak w ogóle? Wszystkie poradniki jakie na ten temat znalazłem opisują jak wgrać Free McBoot z płyty na kartę pamięci. Ale ta opcja u mnie odpada.

Da się wrzucić Free McBoot w jakiś inny sposób niż przez płytkę?

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

Musisz mieć inną przerobioną konsolę pod ręką. Jeśli jest z chipem, to na płytę musisz nagrać UlaunchElfa. Jeśli jest to przerobiona karta pamięci za pomocą FMCB, to wrzucasz na pendrive FMCB, na przerobionej konsoli odpalasz ULelfa, wchodzisz w Mass:/ uruchamiasz plik .elf. Potem wkładasz swoją kartę w slot nr 2 i instalujesz opcją Multi Version Install FMCB na Slot 2.

remoh
-#
Posty: 3
Rejestracja: śr 05 cze, 2013 13:26

Post autor: remoh »

Nie znam już nikogo kto by miał ps2 neistety... Czyli mam rozumieć, że nic nie moge zrobić, a konsola do śmieci(nie mam zamiaru kopować laseru)?

Awatar użytkownika
kurek2012
-#
Posty: 200
Rejestracja: czw 25 paź, 2012 14:16

Post autor: kurek2012 »

remoh jak chcesz to mogę ci nagrać Free McBoot na kartę tylko musisz mi ja wysłać :-D
PlayStation 2 FAT SCPH-30003 FMCB N/A 200GB HDMI
PlayStation 2 slim SCPH-75004 FMCB
PlayStation 3 super slim CECH-4304A
PlayStation 4 CUH-1000A
PSP SLIM 3004
PSVITA PCH-1004
Commodore 64

Oskar Bil
-#
Posty: 18
Rejestracja: wt 17 lip, 2012 18:50
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Oskar Bil »

kurek, a ty mógłbyś mi nagrać też? Potrzebuję a nikt chyba już nie przerabia :'(
Sprzęt:
PlayStation 1 SCPH-5502, nie przerobiona.
PlayStation 2 SCPH-30003-R, przerobiona FMCBoot 1.8b, memorka Sony 8MB :]
PlayStation Portable 1003, soft 6.39 PRO-B7, memorka SanDisk MSPD 2GB

Awatar użytkownika
kurek2012
-#
Posty: 200
Rejestracja: czw 25 paź, 2012 14:16

Post autor: kurek2012 »

Oskar Bil, ok to napisz do mnie na PW lub na maila
PlayStation 2 FAT SCPH-30003 FMCB N/A 200GB HDMI
PlayStation 2 slim SCPH-75004 FMCB
PlayStation 3 super slim CECH-4304A
PlayStation 4 CUH-1000A
PSP SLIM 3004
PSVITA PCH-1004
Commodore 64

remoh
-#
Posty: 3
Rejestracja: śr 05 cze, 2013 13:26

Post autor: remoh »

Jednak to, że nei czyta mi płyt to nei wina laseru. Konsola nei kręci płytą.

Gdy wkładam płyte to zaczyna nią kręcić i wykonuje obrót o 90stopni i się zatrzymuje. Całkiem możliwe, że kiedyś mi ta konsola upadła ale nie daje głowy.

Próbowałem rozkręcić i potem skrecać spowrotem(razem z odpinaniewm tasiemek) sprawdzać to i owo i teraz w ogóle nie kręci i są lekkie problemy z głowicą lasera która jakby nie widziałaq przeszkody i próbuje dalej się przesunąć po szynie niż jest to możliwe. Ale to kwestja pewnei tego, że coś źle skręciłem.

Mam w planach na dniach się pobawić z tym ale mam kilka pytań.

Jakie mogą być przyczyny nie kręcenia płytą? Może być to spowodowane neidopięciem albo uszkodzeniem jakieś tasiemki? Albo jakiś ubytek w zasilaniu? Czy to tylko kwestia podokręcania śrubek? Jest coś co mogę wyregulować ręcznie? Czy wszystko to kwesja ustawienia i dokręcenia stabilnie wszystkich części?

A może ma to jakiś związek z czipem? Moze się coś poluzowało? Gdzie w razie potrzeby moge sprawdzić czip? Jak to wygląda i do czego jest wpięte?

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

Jedna z przyczyn to tak jak napisałeś może być nie dopięcie jakieś tasiemki, chociaż mi to bardziej wygląda na walnięty sterownik lasera, szczególnie starsze chipy często uszkadzały ten sterownik. Mam dwa ps2 w których właśnie sterownik jest walnięty przez chipa lub po prostu przez elektryczność statyczną, możesz również sprawdzić czy wszystkie bezpieczniki są sprawne.
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

ODPOWIEDZ