Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Nieoryginalna karta pamięci

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PS2, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Nieoryginalna karta pamięci

Post autor: Zohan »

Kilka lat temu kupiłem do swojej oryginalnej karty 8mb (zapełnionej) drugą, nieoryginalną, 128mb. Wszystko było cacy, lecz po jakimś czasie konsola nie chciała jej wykrywać (zapełnione może było 4mb). Musiałem ją wyciągać, wkładać, trochę ruszać i dopiero fuksem ją znalazło. PS2 zostało skonfiskowane do akademika przez mojego brata już kilka lat temu, więc się nie interesowałem nią. Ale teraz, z ciekawości. Co mogło być nie tak?
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Wszystko :mrgreen:

Wadliwa karta, jak zwykle. Zresztą podobno 128mb były wyjątkowo trefne i spotykałem się z zaleceniami, aby kupować co najwyżej 64mb.
SCEE™

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

Faktem jest, że 8mb starczyło mi na dłuuuugo, 128mb do była opcja "dożywotnia". Ale no cóż, teraz PS2 to nie moje zmartwienie :P
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

8mb to lipa. Przynajmniej w moim przypadku, gdyż FMCB z aplikacjami zajmuje mi dobre 5mb albo i więcej. SONY to jednak pazerna firma, mogli się postarać o większe karty, ale po co, skoro 8mb kosztowały ok 80zł i każdy to kupował. Większe musiałyby być analogicznie droższe, a kto Ci kupi kartę pamięci mającą kilka mb więcej za ~100zł ? ;)
SCEE™

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

Quake96, karty są stworzone do zapisów gier, a nie do FCMB. Zapisy w większości gier nie przekraczają 1MB, jeśli nawet, to nieznacznie. Tak więc 6-8 gier na jednej karcie to całkiem dobry wynik. A jak ci mało to polecam jak ja, 3 karty SONY i jedna 64 do archiwizowania zapisów raz na ruski rok.
hasło do moich uploadów: 1234

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Wiem, że karty są robione dla zapisów, ale ja opisywałem akurat swoją sytuację ;)

I nie zmienia to faktu, że jest to zwyczajna pazerność ze strony SONY. Nawet 6 czy 8 zapisów to śmiech na sali przy kilku tysiącach gier wydanych na tą konsolę. Owszem, wiadomo, że kilku tysięcy gier nie będziemy posiadać, ale kilkanaście-kilkadziesiąt z pewnością nie jest niczym trudnym do osiągnięcia. A wtedy albo pchasz SONY do kieszeni kolejne 80zł wydane na kartę pamięci (mówię tu o cenach z czasów "panowania" PS2), albo musisz liczyć się z tym, że będziesz zmuszony do usuwania starych zapisów gier. Dla porównania XBOX nie ma z tym problemu. Nawet fabryczne 8gb, stosowane tak jak uważasz wedle oryginalnego przeznaczenia (czyli praktycznie tylko zapisy gier), wystarcza spokojnie na setki save'ów. Owszem tu również byłoby ciężko zdobyć kilkaset gier na XBOXa (gdzie na dodatek jego biblioteka wynosi bodaj lekko ponad 900 tytułów), ale także w tym przypadku posiadanie kilkunastu-kilkudziesięciu gier nie jest niczym nadzwyczajnym. I tutaj już gracz nie musi się martwić o brak miejsca na zapisy gier.
SCEE™

xzer0
-#
Posty: 117
Rejestracja: sob 01 cze, 2013 20:41

Post autor: xzer0 »

Nowy FMCB na multi install o wiele mniej zajmuje od starego 1.8. Ja mam 3 karty pamięci 2x 8mb i 16mb. Mieszczę się spokojnie a mam spooro gier. Sony zamiast tych ósemek powinna klepać 16. U mnie na 16 oprócz fmcb mam ze 30 savów.

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

na mojej karcie 8 mb zmiescilo sie ok 20 gier i mialem jeszcze z 1,5mb wolnego. wszystko zalezy od gier, sa takie co nawet ponizej 100 kb zajmuja. Ja teraz mam 2 karty SONY (na jednej FMCB) i mi styka. jak brakuje miejsca a w cos juz nie gram to zwyczajnie przerzucam save na pendraka.
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

Awatar użytkownika
Birkin_Pl
-#
Posty: 381
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 22:08
Lokalizacja: Olsztyn City
Kontakt:

Post autor: Birkin_Pl »

Na karcie 8 mb można całe swoje dzieciństwo zmieścić ;)
_________________________________
Fan Sony oraz ich konsol, gracz retro. Siedzi tutaj od 2012...

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

Nie wiem co wy macie za gry, że zapisy zajmują do 1mb. Moje zajmowały do 100kb, większe 200kb a już pazerne lekko ponad 400kb... Ale większość zajmowała 50-100kb i 8mb starczyło mi na bardzo długo.
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

Awatar użytkownika
kurek2012
-#
Posty: 200
Rejestracja: czw 25 paź, 2012 14:16

Post autor: kurek2012 »

Colin McRae Rally 2005 zajmuje mi 4,50 MB :-P
PlayStation 2 FAT SCPH-30003 FMCB N/A 200GB HDMI
PlayStation 2 slim SCPH-75004 FMCB
PlayStation 3 super slim CECH-4304A
PlayStation 4 CUH-1000A
PSP SLIM 3004
PSVITA PCH-1004
Commodore 64

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

Pro Evolution Soccer potrafił zajmować dużo. Podobnie SOCOM II U.S. Navy Seals. Ja nie narzekam, bo posiadam trzy oryginałki, które w zupełności mi wystarczyły, jednak fakt, są takie gry, które zabierają mnóstwo miejsca z karty pamięci.

ODPOWIEDZ