Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie

PS2 FMCB OPL Problemy

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PS2, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

djsamiryi
-#
Posty: 2
Rejestracja: ndz 22 cze, 2014 10:27

PS2 FMCB OPL Problemy

Post autor: djsamiryi »

Witam. Kupiłem kiedyś konsole z wgranym już FMCB i całą resztą apikacji. Udało mi się wtedy skonfigurować OPL i grałem w gry poprzez Kabel Ethernet.

Próbowałem zaktualizować sobie kilka programów ostatnio wywaliło mi przez przypadek FMCB ale poradziłem sobie, z pomocą konsoli kolegi zainstalowałem sobie ponownie FMCB i wszystkie potrzebne programy.


OPL działa, wykrywa mi gry, lecz gdy ładuje następuje dziwna sekwencja kolorów, której nie miałem wcześniej. Mam ją nagraną na wideo, jeśli będzie trzeba udostępnie lecz narazie przepisze :


Fifa Street 2:
Biały/Zielony/Fioletowy/Zielony/fioletowy/zielony/fioletowy/zielony/fioletowy/zielony/fioletowy/zielony/fioletowy/zielony/fioletowy/Żółty/Zielony i na tym kolorze się zatrzymuje.

GTA SA:
Biały/zielony/fioletowy/zielony/fioletowy/zielony/fioletowy/zielony/fioletowy/zielony/fioletowy/zielony/fioletowy/zielony/fioletowy/ Zółty/zielony/Biały i na tym kolorze się zatrzymuje

Gry wcześniej działały poprzez OPL za pośrednictwem sieci. Czego to może być wina? może coś w configu OPL? Prosze o pomoc.

Mam jeszcze problemy z odpaleniem np. GTA SA z płyty. Oczywiście spatchowana ESRem, nagrana na DVD-R prędkością 8x... Problem mam też z FIFA 14... Może robię coś źle? możę problem z ESR na konsoli?

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

te kolory to debug colors, one sa domyslnie wlaczone po instalacji, mozna je wylaczyc w opcjach, co do zawieszania sie gier przy odpalaniu przez smb to musisz poszukac w necie czy przypadkiem nie musisz ustawic do danej gry jakiegos trybu mode w opcji gry
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

djsamiryi
-#
Posty: 2
Rejestracja: ndz 22 cze, 2014 10:27

Post autor: djsamiryi »

czy przypadkiem nie musisz ustawic do danej gry jakiegos trybu mode w opcji gry
Tylko że wcześniej nie przypominam sobie nic żebym musiał coś przestawiać żeby działało więc dziwne jest to że niby teraz musiałbym..

Czytałem wiele na temat wyjaśnień tych kolorów, ale objaśnienie ich jest troche skomplikowane gdyż nie wiem jaki moduł akurat jest otwierany gdy ładuje gry poprzez SMB... (loader/iopmgr.c
loader/loader.c
loader/padhook.c
loader/syshook.c )

A co z ręcznym wypalaniem obrazu gry na płytę? czemu to mi nie wychodzi? kwestia nośnika czy może bardziej konsoli?

Poza tym zauważyłem że gry które już mam (nieoryginalne), działające, wcale nie wyglądają jak te które ja potraktuje ESR'em.

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

ok to zadam parę pytań

1. Czy używasz tych samych obrazów płyt co wcześniej zanim reinstalowałeś OPL?
2. Czy wgrałeś tą sama wersje OPL co wcześniej czy inna? (niestety kompatybilność każdej wersji OPL jest inna, np taki battlefield 2 dziala na wersji 0.8 a juz na wersji 0.9, 0.9.2 juz nie)
3. "Poza tym zauważyłem że gry które już mam (nieoryginalne), działające, wcale nie wyglądają jak te które ja potraktuje ESR'em." Co tutaj masz na mysli? zawartosc plyty po wsadzeniu do np kompa?
4. Po co Ci te moduły?
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

Zatrzymanie gry na białym obrazie przeważnie oznacza uszkodzony obraz gry, GTA:SA pal i ntsc bez problemu działa. Co do fify to poustawiaj różne mode, może odpali.
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

ODPOWIEDZ