Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, Sklep GO-TO-THE-SHOP !Super Zakupy!

FMCB - Gry z PSX

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PS2, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

Gry są w tym samym systemie co konsola?
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

Dave2431
-#
Posty: 14
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 16:37

Post autor: Dave2431 »

Nie rozumiem pytania, chodzi Ci PAL czy NTSC? Gra jest w PAL a wszystkie gry co mam na ps2 tez są PAL, czyli to nie to.

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

moze zwyczajnie laser juz pada i nie czyta plyt cd
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

Dave2431
-#
Posty: 14
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 16:37

Post autor: Dave2431 »

Dobra, jednak gry dzialają, kiedy mam podłączoną karte z FMCB. Niestety sprzedawca mnie oszukał i nie ma na karcie PSXLaunchera.
Może mi ktoś pomóc i wyjaśnić jak mam wgrać do tej karty (64MB) PSXLauncher oraz uLaunch.elf? Strasznie mi na tym zależy.

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

a to dziwne ze oryginalne gry dzialaja ci jak podlaczysz karte z FMCB powinny dizalac bez niej.

nie ma ulaunczer.elf? dziwne powinno byc na karcie, ulauncher isntaluje sie jednoczesnie z FMCB, powłączaj różne programy jakie masz na liscie moze jeden z nich to wlasnie ulauncher tylko ze zmieniona nazwa, mozesz tez podac pelna liste nazw jakasz masz w glownym menu (najlepiej zrob tak ze piszesz nazwe jaka masz w menu a w nawiasie obok nazwe jaka ci pokazuje jak odpalisz program bo czesto tych nazw wlasciwych w programie jzu nie da sie zmienic i jest oryginalna)

ale nic straconego oba da sie dorzucic na karte w razie co
na razie podaj mi pelna liste programow jaka masz w glownym menu
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

Dave2431
-#
Posty: 14
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 16:37

Post autor: Dave2431 »

Teraz PSX to najmniejszy problem. Nagralem sobie wormsy na ps2 i nie chcą odpalić, no to kurde mówię, że źle pewnie coś nagrałem, ale robiłem to tak jak kiedyś, jak miałem FMCB na karcie 8mb (Tez patchowalem za pomocą programu ESR). Nagrywam kolejną grę, znajduję kolejny problem, mianowicie mam włożoną kartę pamięci, a nie odczytuje mi FMCB, odczytuje ją gdzieś za 5-6 razem (to samo na drugim slocie). Dobra udało mi się uruchomić Dragon Balla, pojawił się napis ESR coś tam coś tam ffgriever itp. Ok pogralem sobie i spróbuje odpalić wormsy i ni ciula nie moge odpalic, resetuje pleyke 20x razy, az mi sie pojawi menu FMCB, zamykam klape, gra się odpala i jest czarny ekran (nie pojawia sie ten napis, o którym wspomniałem wczesniej) a plyta sie CALY CZAS kręci. Mowie pierdziele pogram sobie w DB i to samo co z Wormsami. Przed chwilą właśnie cudem odpalilem Wormsy i nie wiem jak ma z tym być, jak mam jedną grę odpalać 30min... Nie mam pojęcia, czy to wina plejki. Dziwi mnie to, po do tej pory grałem na oryginalnych grach bez problemu, żadnych problemów z zapisaniem nie było, czyli uszkodzone sloty na karte odpadają.
@edit - dobra juz chyba wiem co to za problem, gry dzialaja normalnie, ale i tak jest problem z karta, jak chce zapisac to nie czyta mi karty i musze zmienic na druga karte bez fmcb
@edit -
Menu mojego Free McBoot [Ver. 1.8 PL]
Browser
System Configuration
Graj w Pegazusa
Uruchom gre
Uruchom gre z pendrive i hdd
Filmy i multimedia
Restart
Uruhom gry z dysky (dla FAT)
Emulator SNES
Emulator PGEN
@edit - Dobra, dostalem info od sprzedawcy, ze usunal manager plikow, bo ludzie tam mieszali, psuli karty i zgłaszali reklamacje... ŻENADA! Byłbym wdzięczny za wytłumaczenie jak dodac psxlaunchera i ulaunch.

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

co do karty, niestety typowe zachowanie nieoryginalnych kart pameici:( nic na to nei poradzisz, jedynie dorwac 100% oryginalna karte 8mb i na niej zaistalowac FMCB i najpotrzebniejsz eprogramy. ja mam 2 oryginalne memorki i jedna uzywam do FMCB i programow a druga do zapisywania gier i mam spokoj.

JEZU CO ZA DEBIL Z NIEGO.... najwazniejszy program wywalil.... na szczescie da sie go przywrocic tylko potrzebujesz pednraka albo telefon podlaczony pod usb itp, ogolnei jakakolwiek pamiec masowa na usb. ok zaraz ci to wypisze itp co i jak, dopiero wrocilem na chate i ogarne pare rzeczy a potem wezme sie jeszcze dzisiaj za pisanie instrukcji z obrazkami.
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

Dave2431
-#
Posty: 14
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 16:37

Post autor: Dave2431 »

Dzieki Ci wielkie za pomoc, gdyby nie Ty bym lezal i kwiczal ;D
A i ogolnie zobaczylem ze jedna srubka na karcie nie jest dokrecona i karta sie nie trzyna kupy, dorwe tylko jakis malutki srubokret i zobacze czy to jest przyczyna.

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

ok to zaczynamy

1 najpierw przygotuj sobie jakis nosnik danych pod USB (pendrak, mp3, telefon itp) UWAGA musi byc formatu FAT32 (klikajac na ikonke nosnika w kompie powino ci pokazac czy to FAT32 czy NTFS, systemu NTFS ps2 nie wykrywa wiec musi byc FAT32 - zazwyczaj pamieci o majej pojemnosci maja system FAT32)

Aha pamietaj o tym ze nie kazdy nosnik danych moze ci wykryc, niestety jeden dziala drugi nie. Nie ma reguly po prostu musisz poprobowac pare (ale u mnei np wszystkie nosniki co posiadam to dzialaja)

2 sciagnij ta paczke i wypakuj
http://chomikuj.pl/arkl1t3/ps2,4147275321.rar

w paczce jest folder boot(w nim ulauncher) i psxloader - skopiuj sobie (psx i folder z boot z jego zawartoscia) na nosnik danych np do folderu ps2 bys latwo znalazl

3 podepnij nosnik do konsoli pod usb

4 teraz musisz wejsc w konfigurator FMCB a robisz to tak:
- bierzesz pada do reki i trzymasz przycisk start (domyslny przycisk -mogl niestety go zmienic wtedy robisz to samo tylko z kazdym innym przyciskiem na padzie)
- caly czas trzymajac przycisk wlaczasz konsole (patrz czy sie pojawia to logo startowe fmcb wtedy trzymaj, jak nie pojawi sie i wiejdzie do menu to reset az do skutku gdy sie pojawi to logo)
- ok zalozmy ze ci wczytalo z karty FMCB i trzymales przycisk to powinno pojawic sie to okienko
Obrazek
- na tym okienku wciskasz X i pojawi sie nam nastepne
Obrazek
- tutaj wybierasz opcje "configure odsys options..."
- przechodizmy do nastepnego okienka
Obrazek
- podswietlasz opcje configure item
-teraz strzalkami lewo prawo szukasz wolnego slotu, wybierasz sobie numerek taki gdzie bedzie pusto obok numerka jak na obrazku, przedzial numerkow to 1-99
- gdy znajdziesz wolny slot wciskasz X
Obrazek
- tutaj w name wpisujesz sobie np menadzer plikow
- podswietlasz opcje path1: i na nim wciskasz kwadrat
- wchodzisz teraz w: i uwaga najpierw sprawdzimy jedna rzecz

A) wchodzisz w karte pamieci (MC0 - slot 1, MC1 - slot 2) i na karcie pamieci
szukasz folderu BOOT, jesli jest to wchodzisz a w nim klikasz plik BOOT.ELF
Jesli na karcie pamieci nie ma folderu BOOT to przechodzisz do punktu B
ale jesli jest i kliknales plik boot.elf to pomijasz punkt B

B)w przypadku braku tego folderu na karcie wchodzisz w MASS:/(nazwa foldera
jaka dales np ps2)/BOOT/ i tu klikasz plik BOOT.ELF

- pojawi ci sie nowa sciezka przy path1
- klikasz return i ponownie return, wrociles to 2 obrazka, teraz masz opcje save cnf to i jesli karte masz w slocie pierwszym to klikasz MC0 jesli w drugim MC1 jak zapisze klikasz exit

teraz w menu ps2 powinienes miec menadzer plikow (lub jakakolwiek nazwa jaka podales)

teraz zajmiemy sie dodawaniem PSXlaynchera i ulaunchera (no chyba ze byl na karcie to ulaunchera pomijasz)

1 odpalasz menadzer plikow z menu (lub to jak to nazwales)
2 otworzy Ci si eteraz to okienko
Obrazek
3 zanim cokolwik wcisniesz to pamietaj ze w ulauncher zatwierdzasz kolkiem nie X!
4 wyvieras zopcje filebrowser i wciskasz kolko lub od razu samo kolko zanim nacisniesz strzalke
5 wchodzisz w mass:/
6 wchodzisz teraz do folderu tam gdzie trzymasz plik psxlauncher oraz folder boot
7 podswietlasz plik PSXlauncher i klikasz R1
8 pojawi si eokienko z opcjami, wybierasz opcje copy i wciskasz kolko na tej opcji (jesli dobrze zrobiles to pojawi sie w okolicach prawego gornego rogu czarny kwadracik z zielonym kwadracikiem w srodku)
9 jesli masz wspomniany wyzej kwadracik to cofasz sie (wciskajac trojkat) do wyboru mass, mc0 mc1 hdd itp
10 wchodzisz na karte pamieci z FMCB, slot1 - mc0 a slot2 - mc1
11 wchodzisz w folder APPS na karcie (jesli nie masz to wciskasz r1 i wybierasz opcje new dir i wciskasz kolko, wpisujesz nazwe APPS i klikasz OK)
12 bedac w folderze apps klikasz ponownie R1 (najpierw raz kliknij strzalka do dolu zanim wcisniesz R1) i tym razem wybierasz opcje paste i wciskasz kolko. teraz powinienesz miec psxlauncher w folderze apps.
13 co do ulaunchera jesli wczesniej okazalo sie ze na karcie masz folder boot a w nim plik boot.elf to pomijasz punkt 14 i 15 a jesli nie miales to idziesz dalej po kolei
14 wchodzisz ponownie do mass i do folderu z plikami naszymi, tym razem podswietlasz folder boot wciskasz R1 i wybierasz copy klikajac kolko
15 wchodzisz do karty pamieci (mc0 lub 1: zalezy gdzie sie podpiales karta FMCB) strzalka w dol, klikasz R1 i paste kolkiem wybierasz (ogolnie folder boot musisz skopiowac tak by to bylo MC0-1:/BOOT/BOOT.ELF czyli zadne podfoldery itp)
po skopiowaniu wszystkiego co potrzebujesz musisz ponownie wejsc do FMCB configurator by dodac teraz psxlauncher do listy menu wszystko robisz tak samo jak dodawales menadzer plikow ale tym razem wszyskto juz masz na karcie wiec pendraka mozesz odpiac


i teraz wazne jesli nei miales na karcie ulaunchera to po skopiowaniu go na karte zmien patch1 i przypisz sciezke do karty pamieci tak ak opisywalem wczesniej, dokladnie ta sama metoda robisz w przypadku psxlauncher. jesli wszystko zrobiles dobrze to w menu powinienes miec juz ulaunchera i psxlauncher pod nazwami jakie tam sobie wybrales

troche moze patologicznie napisane ale mam nadzieje ze ci sie uda to zrobic i w razie co pisz pytania jak bedziesz mial jakis problem
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

Dave2431
-#
Posty: 14
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 16:37

Post autor: Dave2431 »

Dobra, zattzymuje sie niestety na punkcie, w ktorym mam sprawdzic na karcie plik boot. Niestety nie czyta mi ani karty z fmcb ani pendrive.. po prostu dostalem zepsuta karte

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

u to widze ze niezła lipa, niestety nieoryginalne karty lubia sie kaszanic:/ a sprzedawca to tez ciolek skoro skasowal ulauncher, tak to bys mogl za pomoca tej karty zainstalowac sobie FMCB na innej karcie (niestety trzeba instalowac, nie mozna skopiowac z jednej karty na druga, nie bedzie tak dzialac) aczkolwiek i tu bym znalazl rozwiazanie tylko potrzebne usb ktore ci odczyta no i karte pamieci oryginalna
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

Dave2431
-#
Posty: 14
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 16:37

Post autor: Dave2431 »

Ok, karta zaczęła działać, mam uLaunchELF, nie wgrywalem PSXLoadera, bo jak wszedlem w plik boot, bo taki mialem, to zauważyłem plik o nazwie "emulator psx", ale jak zrobiłem to, co było wyżej, pojawił sie w menu plik uLaunchELF, ale schowały sie wszystkie emulatory i FMCB ograniczyl sie do 4-5 opcji. Jak mam wygrzebać tego psxloadera? :D

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

jesli masz te programy na karcie to robisz za kazdym razem to samo jak w przypadku ulauncher zeby miec to w glownym menu. ale mozesz zwyczajnie tez odpalac je poprzez ulauncher wchodzac na karte pameici i tam wybierajac plik elf ktory chcesz
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

ODPOWIEDZ