sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk, Copart IAA Api, Auction History

PS2 Network Adapter i dysk

rozmowy o sprzęcie i peryferiach do konsoli

Moderator: Moderatorzy

bingo009
-#
Posty: 68
Rejestracja: sob 06 sie, 2011 18:58

PS2 Network Adapter i dysk

Post autor: bingo009 »

Witam, zamierzam sobie kupić PS2 Fat. Otóż zarobiłem trochę kaski, i mam zamiar dokupić Network Adapter i dysk twardy. Teraz mam parę pytań:
1.Czy Network Adapter działa na wszystkich modelach FAT?
2.Czy używany NA z Allegro jest dobrym pomysłem?
3.Czy każdy komputerowy dysk IDE da się podpiąć pod NA?
4.Czy trzeba rozkręcać PS2 i coś podłączać?
5.Jaki możecie mi polecić działający dysk twardy, cena do 50zł, rozmiar niech będzie chociaż ponad 25GB. Czy taki jak ten jest dobry(cena mała, i miejsca starczy mi):
http://allegro.pl/twardy-dysk-segate-40 ... ml#gallery

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

1. Działa na wszystkich poza modelami z serii 1xxxx, ale te są rówie żadkie w polsce co PS1 Net Yaroze, czyli szansa, że kupisz fata o takim modelu to jakieś 1%. Także kupuj śmiało jakiegokolwiek FAT'a :)

2. Tak jest dobrym i podajże najlepszym pomysłem. Teraz już nie dostaniesz nowego NA, a nawet jeśli, to byłby to unikat.

3. Nie każdy, IDE to określenie Dysków i napędów, które są podzielone na "ATA" i "SATA, wraz z jego nowymi wersjami". Do Network Adaptera pasują tylko dyski "ATA", czyli te starsze, spotykane już coraż żadziej. Tutaj masz fotkę dysku ATA, czyli takiego, który pasuje do Network Adaptera:

Obrazek

4. Nie trzeba rozkręcać PS2. Jedyne co jest potrzebne, to zdemontowanie tej dużej klapki z tyłu PS2 FAT, ale to zdejmujesz tak jak klapkę od baterii w pilocie, czyli naciskając "cypelek" :)

5. Dysk twardy jakikolwiek, tylko tak jak mówiłem musi to być "ATA". najlepsze firmy wg. mnie to: Samsung, Segate, Western Digital (WD), Maxtor.

Jeśli chodzi o zakup takiego dysku, to cena optymalna jest przeliczana w prosty sposób. 1GB = 1zł, czyli najoptymalniejszym rozwiązaniem dla Ciebie jest dysk o pojemności 50GB. Nie musisz kupywać dysku na allegro. Takie dyski można dostać w sklepach z używanymi częściami komputerowymi ;) Nowe dyski też się zdarzają, ale o dużej pojemności, a co za tym idzie o wysokiej cenie.

Co do dysku twardego, który chcesz kupić (link z allegro), to jest to dobry wybór, patrząc na cenę i producenta, ale pamiętaj, że dysk kupiony w necie, może być w różnym stanie technicznym, a gwarancja 1 miesiąca to mało :)


PS: Dodam jeszcze, że aby uruchamiać gry z dysku twardego, musisz wgrać na kartę pamięci program (exploit) o nazwie FreeMc Boot, oraz dograć do niego program HD Loader. Więcej info tutaj: http://swiatpsx.pl/jak-przerobic-ps2-fr ... vt3800.htm


Mam nadzieję, że zrozumiałeś to co napisałem :P
SCEE™

bingo009
-#
Posty: 68
Rejestracja: sob 06 sie, 2011 18:58

Post autor: bingo009 »

Dziękuje za doskonałe odpowiedzi. Jeśli chodzi o dysk to bez problemu, ale kłopot jest z tym że NA na Allegro jest bardzo mało(tylko 3, 4).
PlayStation 2 SCPH 90004(Swap Magic 3.8)

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

chimba
-#
Posty: 5
Rejestracja: pn 29 sie, 2011 09:10

Post autor: chimba »

Panowie a jak kopiowac gry na taki dysk?? Czy nie ma innego wyjscia jak podlaczenie kompa z siecia, jesli laser w konsoli jest padniety??

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Możesz podłączyć dysk do PC ;)

Tak jakbyś podłączał normalny HDD :D
SCEE™

chimba
-#
Posty: 5
Rejestracja: pn 29 sie, 2011 09:10

Post autor: chimba »

A czy mozna by zastosowac port usb w konsoli zamiast NA? Czy gry beda chodzic z takiego dysku podpietego przez usb??

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Tak, ale wtedy należy stosować inny program, do odpalania gier.

Poza tym port USB w PS2 jest baardzo wolny, oraz jest mniejsza kompatybilność niż przez NA.

PS: Jeśli podłączysz jakikolwiek nośnik przez USB, to zawsze będzie to traktowane jednakowo. Czyli nie ważne czy Pendrive czy USBHDD, konsola zawsze będzie to wykrywała jednakowo :)
SCEE™

chimba
-#
Posty: 5
Rejestracja: pn 29 sie, 2011 09:10

Post autor: chimba »

Czyli co w przypadku awarii lasera oprocz jego wymiany bedzie najlepsze. zakup NA i dysku IDE czy zakup dysku USB?? Czy na NA jest 100% kompatybilnosci??

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Oczywiście że lepiej jest zakupić NA i Dysk...

Odpalanie gier przez NA daje jakieś 99% kompatybilności

Za to odpalanie gier z USB daje poniżej 50%...
SCEE™

chimba
-#
Posty: 5
Rejestracja: pn 29 sie, 2011 09:10

Post autor: chimba »

ok. Dzieki za info.

EDIT:
Mam jeszcze pyatnie dotyczace NA i dysku. Jakim konkretnie programem mozna zgrywac gry po lanie na dysk w konsoli zeby nie wyciagac ciagle dysku z NA i czy mozna zgrywac bezposrednio z dysku z PC czy trzeba zgrywac z plytki DVD??
Ostatnio zmieniony pt 18 lis, 2011 19:17 przez chimba, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ