Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie

HDD do PS2

rozmowy o sprzęcie i peryferiach do konsoli

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Hudy
-#
Posty: 247
Rejestracja: ndz 15 mar, 2009 01:02
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

HDD do PS2

Post autor: Hudy »

Witam

Chciałbym się dowiedzieć jak podłączyć dysk twardy do Ps2 slim wersja jaką posiadam to:
SCPH-75004.

I jak z tym dyskiem to jest jak się wgrywa gry jak to wszystko funkcjonuje itd.

Najważniejsze to jak podłączyć ten dysk i czy wgl się da,chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej ale bez lania wody.

Dzięki :)

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

hu6y, zajrzyj
http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PS2g ... trona7.php

Obawiam się że pozostaje ci tylko dysk na USB i FMCB z HDLoaderem. :-D
hasło do moich uploadów: 1234

Awatar użytkownika
Hudy
-#
Posty: 247
Rejestracja: ndz 15 mar, 2009 01:02
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Hudy »

A co z podłączeniem Pendriva ???

Miał ktoś z tym doświadczenie ?

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

Post autor: LukasTe »

Pendrive niestety za wolno wczytuje grę. Trochę się bawiłem, filmiki tnie, samo menu śmiga ale ostatecznie nawet gra się nie włączyła (BMX). Dałem sobie spokój. Tak tylko z ciekawości spytam czy komuś normalnie działał jakikolwiek zewnętrzny dysk podłączony pod USB?

Awatar użytkownika
Witold
-#
Posty: 523
Rejestracja: czw 25 lut, 2010 17:40

Post autor: Witold »

LukasTe, możesz podłączyć sobie dysk ATA ze specjalną przejściówką, zadziała. W FAT'ach najlepiej podłączać dyski za pomocą network adaptera, wtedy nic się ciąć nie będzie ;)

amek22
-#
Posty: 2
Rejestracja: sob 25 gru, 2010 11:53
Lokalizacja: Krynica Morska
Kontakt:

Post autor: amek22 »

A filmy DivX da się odtwarzać bezpośrednio z przenośnego Dysku Twardego?
Tzn. wrzucam film na dysk, podłączam do konsoli i oglądam.
PS2 Slim.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

hu6y, mogę się mylić, ale w twoim modelu można chyba dolutować taśmę IDE, za pomocą której podłączysz normalnie dysk i wtedy będzie odczytywać szybciej niż z Płyty. Jeśli nie to tak jak napisałExGamer, pozostaje Dysk/Pendrive USB i FreeMCBoot, jednak to rozwiązanie polecam tylko do odtwarzania filmów przez Simple Media System (program/dodatek do FMCB), bo z graniem jest już gorzej. Filmiki tną, muzyka też, gra wolno wczytuje, a do tego mała kompatybilność gier :/

amek22, Da się ale nie jestem pewny czy DivX (kompletnie sie nie znam na kodekach do filmów itp.), ale jeśli DivX oznacza .avi to na pewno się da. Wystarczy że zainstalujesz na Karcie Pamięci tzw. FreeMCBoot i wgrasz program Simple Media System. Za jego pomocą możesz słuchać muzyki w formacie Mp3 i oglądać filmy z Płyt, pendrive oraz HDD.

W razie pytań piszcie śmiało, bo na FMCB co nieco się znam :)
SCEE™

@ntek
-#
Posty: 5
Rejestracja: ndz 31 lip, 2011 19:37
Kontakt:

Post autor: @ntek »

Ja mam ps2 slim SCPH - 70003 I DOŁĄCZYŁEM dysk 320 gb
Ostatnio zmieniony wt 02 sie, 2011 20:55 przez @ntek, łącznie zmieniany 1 raz.
PS2 SLIM + HDD 320 GB USB

xzer0

Post autor: xzer0 »

Tylko w modelu 70004 da się dolutować taśme ide. Generalnie dysk przez taśmę może mieć każdy model slim, ale trzeba mieć sporo $. To się nazywa hdcombo. Instalacja: schematy
Tak to wygląda. Widać dodatkową przestrzeń na dysk.
Obrazek
Znalazłem temat na psx scene w którym automan podaje schemat jak podłączyć taśmę ide do 70004. link

Edit

Można podłączyć dysk sieciowy do ps2 prędkość jest bardzo dobra. Musisz mieć tylko pusty dysk w kompie, udostępniasz go, podłączasz kabel sieciowy i grasz.

Marcu$
-#
Posty: 16
Rejestracja: wt 22 mar, 2011 18:46

Post autor: Marcu$ »

A jak podlaczyc do grupej konsoli dysk twardy? Skoro lepiej do NA to trzeba koncowke z kabla USB uciac i dorobic wejscie NA?

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Marcu$, jakiego kabla USB?? O co ci chodzi?

Do FAT'a (Gruby PS2), musisz dokupić Network Adapter. W tym network adapterze masz normalną wtyczkę do dysku twardego. Żadnych USB...

Tak wygląda Network Adapter:

Obrazek
SCEE™

ODPOWIEDZ