Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk, Copart IAA Api, Auction History

Swap Magic -znowu...

rozmowy o sprzęcie i peryferiach do konsoli

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
gowthaw
-#
Posty: 32
Rejestracja: pn 11 kwie, 2011 18:43

Swap Magic -znowu...

Post autor: gowthaw »

Tym razem gry NTSC w moim swap magic'u są czarno-białe(mam konsolę PAL ) Wczoraj wszystko dzialalo. Na pewno to nie jest wina kabla ani TV bo gry w PAL śmigają jak należy.To nie jest także wina płyty , bo inne gry NTSC też są czrno-białe. Proszę o szybką pomoc . Z góry dzięki :]
PS2 90004,PSone SPCH-102 i jestem zadowolony



___
d-_-b

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Jeśli gry PAL mają kolor, działają prawidłowo, a NTSC nie to, wina jednak leży po stronie TV. Prawdopodobnie twój telewizor nie obsługuje trybu NTSC, dlatego gry w tym systemie są czarno-białe. Stare TV już tak niestety mają.

Awatar użytkownika
gowthaw
-#
Posty: 32
Rejestracja: pn 11 kwie, 2011 18:43

Post autor: gowthaw »

Ok to jednak to dzięki za pomoc.
PS2 90004,PSone SPCH-102 i jestem zadowolony



___
d-_-b

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Możesz kupić sobie specjalny converter, który zapewni ci kolor w grach NTSC np. TAKI
Również można by zaopatrzyć się w kabel RGB, który to, prócz pozyskania koloru w grach NTSC, poprawia znacznie jakość wyświetlanego obrazu. Jednak nie jestem pewien do końca, ale twój TV, musiałby obsługiwać tryb RGB.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Drakson, TV nie musiałby obsługiwać trybu RGB, i tak byłby kolory. Tylko, że bez trybu RGB miałby obraz w 16:9 a nie 4:3. Wtedy już tylko ten converter pozostaje. Wiem, że tak jest, bo ja mam mały telewizorek pod psx i czy włącze AV czy RGB i tak mam obraz w 4:3, a z kolei u mojej mamy na Thomsonie (czy jakoś tak) jest tylko AV i tam obraz jest w 16:9.
SCEE™

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Quake96, dzięki za wyjaśnienie ;) Ja niestety nie posiadam kabla RGB, więc nie znam "wymagań" owego kabla. Jedyne co wiem, jeśli chodzi o jego działanie to, że tv musi obsługiwać RGB, by mógł wyświetlać lepszą jakość obrazu. Dlatego stwierdziłem, że być może TV gowthaw'a musi obsługiwać tryb RGB, a tu jednak okazuje się, iż niekoniecznie :)

ODPOWIEDZ