Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Karta Pamięci - Sony 8mb vs Chińczyk 64mb

rozmowy o sprzęcie i peryferiach do konsoli

Moderator: Moderatorzy

SKK4LIFE
-#
Posty: 16
Rejestracja: śr 24 sie, 2011 19:12
Lokalizacja: ZMC

Karta Pamięci - Sony 8mb vs Chińczyk 64mb

Post autor: SKK4LIFE »

Cześć.
Mam pytanie - gdzieś czytałem, że karty pamięci inne niż oryginalne Sony 8MB to "badziewia" i gubią save'y, więc najlepiej się trzymać od nich z daleka. Czy to prawda? Ponieważ chciałbym sobie kupić taki oto sprzęcik http://allegro.pl/karta-pamieci-64mb-fr ... 64997.html - od razu z FMCB, aczkolwiek mam wątpliwości.
Co o tym sądzicie?
Wyposażenie: PlayStation One SCPH-102 PAL | PlayStation 2 Slim SCPH-77004 PAL

Awatar użytkownika
Witold
-#
Posty: 523
Rejestracja: czw 25 lut, 2010 17:40

Post autor: Witold »

Z chińczykami różnie bywa- jedne są ok, drugie nadają się tylko na śmietnik (np. firmy Warez). Karty z tej aukcji są bardzo dobrej jakości - aukcja jest mojego znajomego, który nawet jest na tym forum. Z tego co wiem, nie było ani jednego zwrotu czy podobnych akcji

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Ja mam kartę pamięci firmy "King Memory" 64mb, i nigdy nie miałem problemów z działaniem na niej FMCB, oraz karta nie gubiła save'ów. :)
SCEE™

Awatar użytkownika
kapcior7
-#
Posty: 388
Rejestracja: pn 09 lut, 2009 07:02
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: kapcior7 »

a ja mam karte 64 MB i pisze tylko MagicGate :D tez z FMCB <3 :D i dziala jak ulał :D
PSX SPCH-9002 CHIPEK :D
PS2 SCPH-75004 + FMCB 1.8 :)
PSP 3004 :P

xzer0

Post autor: xzer0 »

Z tymi kartami to loteria, raz są dobre (do czasu) a raz nadają się na śmietnik. Jeśli chcesz taniochę to kup na procesorze samsunga, a jak nie masz możliwości rozkręcić to kupuj do 32MB. Ogólnie dobrze się sprawdzają jako karty boczne do starych savów.

Fender97
-#
Posty: 13
Rejestracja: pn 12 gru, 2011 20:43
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Post autor: Fender97 »

Ja z doświadczenia nie polecam "chińczyków", bo tak jak napisał xzero0 trafiają się "lipy" które gubią save'y lub ni z tąd ni z owąd pokazują że są one uszkodzone. Skorzystam z okazji i zadam pytanie :
Gram w NFS Carbon, mam SCPH-90004 i oryginalną kartę 8MB, konsola jest nieprzerobiona a gra oryginalna, i czasem zdarza się że save mi się uszkadza, nie mogę uruchomić zapisu, a w browserze mam napis "Corrupted Data" czy coś w tym stylu. Wie może ktoś czym jest to spowodowane? Z góry dziękuję za pomoc.
Nie ważne jak dobry jesteś, i tak znajdzie się ktoś lepszy.
Moje "usprzętowienie" : PS2 Slim SCPH-90004, nieprzerobiony, Memory Card 8MB Sony, Dualshock 2 Analog Controller.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Co do chińskich kart, to warto zaryzykować. Karty są tanie, więc w razie uszkodzenia, niewiele tracimy. Ja osobiście mam od kilku miesięcy kartę 64MB (kupiłem nową) i działa bez zarzutu.


Co do twojego problemu, to winna jest karta. Jest widocznie uszkodzona...
SCEE™

xzer0

Post autor: xzer0 »

Może wyłączyłeś konsolę w trakcie auto-sejwu. Raz zdarzyło mi się to w Gran Turismo 4.

Fender97
-#
Posty: 13
Rejestracja: pn 12 gru, 2011 20:43
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Post autor: Fender97 »

Akurat teraz działa bez zarzutu, ale na początku, jak ją kupiłem "gubiła" ten save.
Nie ważne jak dobry jesteś, i tak znajdzie się ktoś lepszy.
Moje "usprzętowienie" : PS2 Slim SCPH-90004, nieprzerobiony, Memory Card 8MB Sony, Dualshock 2 Analog Controller.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Nie oszukujmy się :) Nawet oryginałki SONY mają prawo się psuć :)

Jeśli jednak teraz działa to w porządku.
SCEE™

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Karta może być uszkodzona, lub po prostu jest to, chińska podróbka, która jest bardzo podobna do oryginalnej karty pamięci Sony (takich jest pełno na Allegro). Bardzo możliwe, że tobie trafiła się takowa karta. Save można również samemu łatwo uszkodzić np. gdy wyłączymy konsolę podczas zapisywania (często nieświadomie). Więc jak widać, pod uwagę trzeba brać kilka możliwości i ciężko jest postawić 100% diagnozę, sugerując się tylko twoją wypowiedzią Fender97.

Fender97
-#
Posty: 13
Rejestracja: pn 12 gru, 2011 20:43
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Post autor: Fender97 »

Najprawdopodobniej ja coś schrzaniłem, bo kartę kupowałem w sklepie.

EDIT:
Teraz tam oryginalność mojej karty to mam gdzieś, ważne że mi działa :P
Ostatnio zmieniony pn 12 gru, 2011 21:57 przez Fender97, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ważne jak dobry jesteś, i tak znajdzie się ktoś lepszy.
Moje "usprzętowienie" : PS2 Slim SCPH-90004, nieprzerobiony, Memory Card 8MB Sony, Dualshock 2 Analog Controller.

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

Fender97, moim testem na oryginalność karty pamięci jest gra Black. Ta gra nie widzie podróbek, przynajmniej tych które ja miałem(podróbka sony 8MB i jakaś tam 32MB).
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

tomx1989, I to też błędna diagnoza. Ja grałem w Black'a (Oryginał, nówka) używając memorki 64MB
SCEE™

Awatar użytkownika
Damianero1993
-#
Posty: 92
Rejestracja: pn 25 lip, 2011 14:15
Lokalizacja: Długopole Gorne

Post autor: Damianero1993 »

Chińczyk wymiata :-D Grałem w SH:3,gra mi się zapisała,zadowolony wyłączyłem PS2.Dzień póżniej chciałem pograć odpaliłem SH:3 a tu szok :-o :-o Było i ni ma :shock: Na RE miałem to samo jak i na GT:3.Niektóre zapisywało a niektóre nie.
W ostateczności kupiłem 8mb Sony i problem z głowy.
Wole wydać ok.30 zł niż ryzykować zakupienie badziewia :mrgreen:
Ale...tak jak to ujął Quake96,w razie zepsucia niewiele tracimy lecz ja wole ''pewniaki''

ODPOWIEDZ