Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

PS2 Slim HDD

rozmowy o sprzęcie i peryferiach do konsoli

Moderator: Moderatorzy

n-zot
-#
Posty: 5
Rejestracja: sob 07 kwie, 2012 12:17

PS2 Slim HDD

Post autor: n-zot »

Witam!
Razem z kolegą, mamy pewien problem z podłączeniem dysku przez taśmę IDE do PS2 Slim.
Posiadamy PS2 SCPH-70004. Przylutowaliśmy ładnie taśmę IDE 80pinową, lecz dodatkowa masa nie jest podłączona. Taśma była lutowana według schematu dostępnego w internecie, oraz potem sprawdzana pod względem zwarć. Powinno być wszystko OK. Lecz, dzisiaj spróbowaliśmy podłączyć dysk. Znalazłem w szafie stary dysk 20 gb, po czym zaniosłem go do kolegi i sprawdziliśmy czy działa. Najpierw sformatowaliśmy go programem WinHiip 1.7.6, [Dysk to Western Digital WD200EB 20GB], po czym podłączyliśmy do taśmy i zasilacza od komputera. Ten dysk był podłączany zworkami master, slave i cable select. Następnie w PS2 przerobionym FMCB 1.8, sprawdzaliśmy programem HD Loader 0.8c. Niestety nie widzi dysku. Po odłączeniu dysku od taśmy program bardzo długo się włączał i pojawiał się komunikat z brakiem sprzętu. Po podłączeniu dysku do taśmy, program odpalił się momentalnie, lecz komunikat został. Po nieudanej próbie spróbowaliśmy podłączyć drugi dysk, lecz był on nie formatowany. Był to dysk Segate Barracuda ST3250820A 320GB. Podłączyliśmy go zworką master. Lecz tak samo, program odpalił się bardzo szybko, lecz nie widzi dysku. Co może być problemem braku widoczności dysku?
Pozdrawiamy.
// Zapomniałem dodać, dyski były sprawdzane przez stronę i pierwszy dysk działał tylko z ToxicOS, a drugi powinien teoretycznie działać z HD Loaderem. Lecz niestety u nas jest coś nie tak.

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Hmm lepiej by było gdybyście zrobili to na taśmę 40-to pinową bo gdzieś może być coś nie tak

n-zot
-#
Posty: 5
Rejestracja: sob 07 kwie, 2012 12:17

Post autor: n-zot »

Mhm, skombinować taką taśmę to chwila jest, ale tak przy okazji. Na połowie angielskich forach piszą że potrzebny jest chip, a druga połowa nic nie pisze o chipie. Jak to w końcu jest? Może to przez brak chipa nie wykrywa?
// Na tych angielskich forach piszą o Modbo 4.0 albo DMS 4.0 PRO, czy jeżeli jest potrzebny chip, to można by użyć jako zamiennika Modbo 3.0, albo Modbo 760?

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Chip jest potrzebny jak masz nowszy model slima, który nie ma sterownika IDE na płycie głównej. Wtedy lutujesz ModBo 4, które w sobie ten sterownik ma.
SCEE™

n-zot
-#
Posty: 5
Rejestracja: sob 07 kwie, 2012 12:17

Post autor: n-zot »

Czyli w modelu SCPH-70004 nie potrzebny jest chip? To co może być powodem braku widoczności dysku?

xzer0

Post autor: xzer0 »

Chip był potrzebny przy hd connect i gdy nie było FMCB. Kiedyś na innym forum na którym siedzą konkretni ludzie (np. Berion), a nie laiki jak jeszcze z innego forum, ale mniejsza z tym. Widziałem tam temat z podłączeniem ide do slima według schematu automana. Za pierwszym razem też komuś to nie działało.

n-zot
-#
Posty: 5
Rejestracja: sob 07 kwie, 2012 12:17

Post autor: n-zot »

Posiadamy ten sam schemat. Nie wiesz może jak uporali się z tym problemem na innym forum?

xzer0

Post autor: xzer0 »

Jak poszukam to wyślę ci link. Wiem że ktoś wrzucił tam samo gniazdo ide w miejsce małej kratki z tyłu konsoli. Piny gniazda połączył kablem "kynar". Lepiej to wyglądało od wystającej białej taśmy, ale ten sposób trudniejszy jest.

n-zot
-#
Posty: 5
Rejestracja: sob 07 kwie, 2012 12:17

Post autor: n-zot »

Nie musi ładnie wyglądać, ważne żeby działało. I tak będzie leżało w jednym miejscu. Aktualnie jest całe porozkręcane i boimy się założyć obudowę, gdyż kable mogą się odlutować. W takim razie czekamy na link.

xzer0

Post autor: xzer0 »

Wiem. HDL potrzebował patcha do slimek.

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

mcmarycha pisze:Hmm lepiej by było gdybyście zrobili to na taśmę 40-to pinową bo gdzieś może być coś nie tak
Nie, bo taśma 80 żyłowa lepiej się nadaje, dzięki tym uziemieniom między kablami.

Kiedyś przerobiłem tak silma taśmą 40 żyłową, zarówno unlaunch jak i hd loader wykrywały dysk jednak tylko na kilka minut, później już nie był widoczny. Może to właśnie wina tej taśmy.
Jeżeli unlaunch nie wykrywa dysku to musi on być źle podłączony, najlepiej sprawdź czy któryś kabelek się nie odłączył. Openps2loader 0.8 ma już w sobie pacha do slimek, zresztą to najlepszy program do hdd.

Ja osobiście zamierzam nabyć taki wynalazek
link
Jeżeli to będzie działać to wstawię w miejsce lasera 2,5 calowy dysk twardy :-D
Koleś sprzedaje jeszcze wersję na ide.
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

damiankonrad
-#
Posty: 3
Rejestracja: czw 24 sty, 2013 03:32
Lokalizacja: Lódź

Post autor: damiankonrad »

Witam.
Mam pytanie do kolegi przedmówcy jak rozwiązał problem z tą taśma 40 pinową która nie działała kilkanaście minut, pytam sie ponieważ mam ten sam problem dysk segate barakuda 13GB wykrylo i nawet hd loader sformatował go, natomiast dysku samsunga 120GB niby widziało ale nie mógł sformatować, Obecnie (znaczy po kilkunastu minutach "walki") nie widzi żadnego z dysków HD loader wyświetla komunikat ze nie może sformatować dysku "fatal error" Niewłaściwy format dysku. oczywiście próbowałem na PC formatować na fat32 i winhilpem na ps2 format i bez zmian. zwarc na 99.99% nie ma chyba ze jakiś nie kontakt. Macie jakieś propozycje?

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

Problem w tym że nie rozwiązałem tego problemu, ostatnio naszła mnie znowu ochota na podłączenie taśmy IDE, tylko tym razem chyba wykorzystam taśmę 80. Z tego co wyczytałem na innym forum wynika że należy najpierw wyłączyć dysk twardy, a dopiero później konsole, wtedy problem z ciągłym fomatowaniem i nie wykrywaniem dysku nie występuje. Może to coś pomoże, mam też drugiego ps2 ze złączem sata, wszystko ładnie chodziło, aż pewnego dnia zaczął się problem z ciągłym formatowaniem dysku, nie wiem czy to coś z dyskiem czy z tym że dysk zawsze na końcu wyłączałem :-/ Może przez to coś na płycie głównej się przepala?
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

damiankonrad
-#
Posty: 3
Rejestracja: czw 24 sty, 2013 03:32
Lokalizacja: Lódź

Post autor: damiankonrad »

Dziękuje za odpowiedz, to nie dobrze, a jest jakaś lista kompatybilności dysków do konsoli ps2 slim, czy każdy powinien działać? nie wiem co teraz robić z ta konsolka a długo ci działalła ta konsolka z ta taśmą 80'? i jeszcze pytanie odnośnie tej przeróbki na SATA jest gdzieś schemat podłączenia takiego dysku? Jeśli możesz to podeślij linka.
Widziałem na E bay oryginalne taśmy myślicie ze warto inwestować i wymienić taśmę, czy jest już za późno?

xzer0

Post autor: xzer0 »

Zobacz zworki. Ja w swoim facie wywaliłem zworkę i działa elegancko.

ODPOWIEDZ