Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, Sklep GO-TO-THE-SHOP !Super Zakupy!, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie

Jaki pendrive do ps2?

rozmowy o sprzęcie i peryferiach do konsoli

Moderator: Moderatorzy

Dracoola
-#
Posty: 5
Rejestracja: pn 18 cze, 2012 16:04

Jaki pendrive do ps2?

Post autor: Dracoola »

Witam serdecznie.

Nie znalazłem nigdzie listy pendrive'ów kompatybilnych - uogólniając - z fmcb. Mam zainstalowany Noobie Package v 1.8 i mój Kingston Data Traveler 16GB okazuje się być częściowo niekompatybilny, tzn. mogę przeglądać jego zawartość w uLELF, kopiować z niego(i na niego) pliki, ale nie mogę uruchamiać plików ELF oraz, przykładowo, romów na snesa, które działają gdy odpalam je z wewnętrznego HDD. W przypadku Elfów, jak choćby instalatora FMCB, kończy się na czarnym obrazie, a w przypadku emulatora snes już sama próba wyświetlenia zawartości pena kończy się zawieszeniem programu. Pendrive jest sprawny i sformatowany na fat32

Z drugiej strony mój 80GB hdd samsunga, który teraz siedzi w konsoli, radził sobie dobrze po podłączeniu przez USB. Jednak przydałby mi się działający z konsolą pendrive.

I dlatego właśnie proszę o podanie dokładnej nazwy lub nazw pendrive'ów, których sami używacie i możecie potwierdzić, że są kompatybilne z fmcb.

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

Ja nigdy nie miałem problemów z usb w ps2 a używałem:
Kingston DataTraveler 2GB
Good Ram 8GB
Patriot Rage 8GB
Przejściówka z IDE na usb
Karty micro sd kingston 1, 2, 4 GB w adapterach, telefonach, aparatach itp.
PSP z sandiskami/soniakami 2, 4, 8 GB
Nokia E51
SE xperia x8
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

Dracoola
-#
Posty: 5
Rejestracja: pn 18 cze, 2012 16:04

Post autor: Dracoola »

Dziękuję, właśnie o taką listę mi chodziło. A mógłbyś jeszcze podać, o ile pamiętasz/wciąż go masz, dokładną nazwę tego 8GB GoodRama? Czy był to np. model"Twister", "Cube", "Shark", "Zip", bo różnią się - przynajmniej wg. producenta - nie tylko obudową, a chciałbym mieć pewność, że nie kupię niekompatybilnego pena.

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Powiem tak, problem z penami był w xbox bo obsługiwał nie wszystkie i chyba tylko do 2 albo 4 gb a w ps2 powinien pójść każdy pen nawet 8gb, Bo skoro normalne dyski można podłączyć pod usb to z panami nie ma problemu

xzer0

Post autor: xzer0 »

Pendrive w ps2 jest bezsensu. Mi do paru elf'ów i rom'ów (zmieści się też 1 film) starczy chińska MP4 1GB. Lepiej zainwestować w NA + dysk.

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

"Z drugiej strony mój 80GB hdd samsunga, który teraz siedzi w konsoli"- chyba w NA nie musi inwestować ani w dysk

Dracoola
-#
Posty: 5
Rejestracja: pn 18 cze, 2012 16:04

Post autor: Dracoola »

w ps2 powinien pójść każdy pen nawet 8gb, Bo skoro normalne dyski można podłączyć pod usb to z panami nie ma problemu
Niestety, nie każdy pendrive jest kompatybilny, chociaż nie wydaje mi się aby akurat rozmiar miał w tym przypadku znaczenie.
Lepiej zainwestować w NA + dysk.
Ta inwestycja została już przeze mnie poczyniona.

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

A wiesz co weż go sformatuj albo pod pc albo pod ps2 i nagraj to jeszcze raz

Dracoola
-#
Posty: 5
Rejestracja: pn 18 cze, 2012 16:04

Post autor: Dracoola »

weż go sformatuj (...) i nagraj to jeszcze raz.
Już to robiłem, ten pendrive jest po prostu ze standardowymi aplikacjami fmcb niekompatybilny. Jako ciekawostkę podam, że na wersji fmcb, którą na karcie zainstalował mi Quake96(dzięki!), pendrive ten sprawiał takie problemy, że mcboot nawet się nie uruchamiał, tzn. zawieszał się na swoim logo zawsze gdy pamięć była wpięta do konsoli przed jej uruchomieniem. Dysk IDE łączony przez USB działał za to normalnie.

Na zagranicznych forach wyczytałem, że po prostu jedne pendrive'y będą działać z fmcb, a inne nie. Jednak nie znalazłem żadnych list kompatybilnych urządzeń. Najbardziej precyzyjną informacją była ta o dobrej wspólpracy mcboota z pamięciami SanDiska, ale też nie ze wszystkimi modelami.

Wydanie tych 20-30zł na jakiegoś podłej klasy pendrive'a to dla mnie nie problem, ale chcę kupić model, który na pewno będzie przez fmcb obsługiwany.

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

Dracoola pisze: A mógłbyś jeszcze podać, o ile pamiętasz/wciąż go masz, dokładną nazwę tego 8GB GoodRama?
Dokładna nazwa to Good Ram 8GB "Polska gola!" :-D Czyli wersja na Euro 2012(dawali za darmo to brałem ;-) ) Ale pewnie wszystkie good ramy mają w środku to samo.
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Najlepiej po prostu kupić jakiegoś pendriva, sprawdzić w konsoli i jeśli nie zadziała, to po prostu oddać a jako powód zwrotu podać "niekompatybilność z twoim urządzeniem". Od siebie dodam, że nie musi to być pendrive. Może to być nawet odtwarzacz mp3. Ja sam miałem podobne "anomalia" z moim starym pendrivem 4gb. Wszędzie działał poprawnie (uLELF, emulatory, Argon), poza SMS. W SMS po podłączeniu wykrywało pena (pokazywała się ikonka i był dźwięk podłączania), ale nie pokazywało jego zawartości...


I jeszcze jedno. Próbowałeś może przeformatować pendriva w NTFS? Nie zawsze FAT32 jest dobry...
SCEE™

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

Quake96 pisze: Nie zawsze FAT32 jest dobry...
W przypadku PS2 FAT32 jest najlepszy, bo konsola tylko ten system plików obsługuje :-P
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

Dracoola
-#
Posty: 5
Rejestracja: pn 18 cze, 2012 16:04

Post autor: Dracoola »

Dokładna nazwa to Good Ram 8GB "Polska gola!" :-D Czyli wersja na Euro 2012(dawali za darmo to brałem ;-) )
Skoro za darmo, to pewnie włożyli tam bebechy z najtańszego modelu, czyli Twister. Jutro sobie kupię.
Próbowałeś może przeformatować pendriva w NTFS? Nie zawsze FAT32 jest dobry...
Do tej pory nie próbowałem, bo wszędzie czytałem, że pamięć usb do ps2 musi być w FAT. Przed chwilą to potwierdziłem - uLELF nie wyświetlił nawet listy plików z pendrive'a w NTFS.

EDIT:

Gdyby ktoś miał w przyszłości podobny problem, to niech będzie wiadomym, że GoodRam Cube 8GB okazał się w pełni kompatybilny z fmcb, czy też raczej z typowymi aplikacjami z nim używanymi, tj. SMS, OPL, uLELF, a także ze Snes Station.

ODPOWIEDZ