Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Montaż HDD IDE do PS2 SLIM 70003

rozmowy o sprzęcie i peryferiach do konsoli

Moderator: Moderatorzy

arturjakis2
-#
Posty: 4
Rejestracja: czw 05 lip, 2012 11:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Montaż HDD IDE do PS2 SLIM 70003

Post autor: arturjakis2 »

Czy któryś z użytkowników forum lutował może do tej konsoli kabelek do kontrolera IDE .
Nie chodzi mi o dedykowaną tasiemkę ale o zwykły kabelek IDE. Chodzi mi o podpowiedzi, sugestie ba mam chęć to zrobić gdyż laser ledwo zipie w konsoli a mój mały z płytami nie potrafi obchodzić się delikatnie.
Ogólnie o lutowaniu dedykowanej tasiemki jest topik na elektrodzie wraz ze zdjęciami i opisami http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic944160.html.

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

Odbudowałem kiedyś port IDE prze użyciu 40 żyłowej taśmy IDE, rezultat konsola widzi twardy dysk przez pewien czas, a późnij zwiecha i dysk już nie jest widoczny. Z tego co wyczytałem na psx-scene lepiej jest używać 80 żyłowej taśmy, ponoć wtedy wszystko jest ok.
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

No właśnie bo w sumie sam sie zastanawiam jak to jest z tymi 80 żyłkowymi taśmami, masz jakieś zdjęcia jak wygląda 80-cio żyłkowa taśma przylutowana do slim'a ?

arturjakis2
-#
Posty: 4
Rejestracja: czw 05 lip, 2012 11:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: arturjakis2 »

A możesz powiedzieć jakiej długości kabelek przylutowałeś.
Może był za długi i były jakieś zakłócenia na kablu.
Przy przejściu na taśmę 80 żyłową wszystkie problemy ustały? Jaką miała długość?

Ja planuje kabelek który będzie wystawał max 10 cm poza obudowę i łączył się z kieszenią.
A kieszeń planuje połączyć na stałe ze spodem konsoli. Pod spodem planuje zabudować 2 zasilacze dla dysku i konsoli.

Jak coś mi z tego wyjdzie to się pochwale.

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Długość tutaj raczej nie ma znaczenie, ale tak jak kolega napisał użyj 80-cio żyłkowej taśmy

ODPOWIEDZ