Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk

Play Station 2 - Kupno + Montaż lasera.

rozmowy o sprzęcie i peryferiach do konsoli

Moderator: Moderatorzy

Najsik
-#
Posty: 9
Rejestracja: ndz 29 lip, 2012 23:12

Play Station 2 - Kupno + Montaż lasera.

Post autor: Najsik »

Cześć.
Otóż posiadam konsolę Play Station 2. Ma ok. 5 lat, może nawet ... Więcej. Jest w tak zwanej wersji Grubej. (Grubas, nie ten cienki) Przerabiana oczywiście. 3 lata temu zepsuł się w niej laser, i jakaś tam taśma. Taśmę wymieniliśmy w serwisie, pozostał laser. Jak by to ująć. Gość z serwisu powiedział Mi wprost, że szkoda tej maszynki marnować na jakimś szajsowatym laserze.
Wtedy kazał Mi kupić laser KHC - 400c . Nie kupiłem, bo nie miałem funduszy wtedy..

Minęły 2-3 lata..

I mam ochotę pograć na starej-dobrej konsoli.. Tylko tutaj właśnie brakuje tego lasera.
Gdy dziś wpisałem KHC 400c wyskoczył Mi KHS 400c. Nie wiem, czy to ten sam laser.

Prośba do was taka :
Jeżeli można prosiłbym o sprawdzenie gdzie można kupić laser KHC-400c, lub ten KHS (Ale obstawiam, że khc potrzebowałem) + Montaż jego. Sam szukałem na google, ale nie znam sie, i nie chcę przepłacić. :/ Dam lajki czy co tutaj się daje za pomoc.

Oczywiście konto nie założyłem tutaj dla tego problemu, ale właśnie ostatnio nabrała Mnie cholerna ochota na Play'a dwójkę, więc zanim w coś zagram, pasowało by sprzęt ogarnąć. )

Z góry dziękuję za poświęcony czas, i uwagę.

Pozdrawiam, Najsik.[/b]

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Siema ;)


Po 1. Nie ma takiego lasera jak KHC-400c. Jest KHS-400C. ;)

Po 2. KHS-400C nie jest najlepszy. Najwytrzymalsze są lasery "HD-7"

Po 3. Nie opłaca się wymieniać lasera. Lepiej kupić za mniej więcej tę samą cenę, niejaki "Network Adaptor" oraz Dysk twardy. Uwierz, że granie z Dysku jest o wiele przyjemniejsze. Sam ostatnio kupiłem NA i jestem o wiele bardziej zadowolony niż z lasera. Konsola odczytuje wszystko szybciej :)

Po 4. Jeśli jednak przystaniesz przy laserze (co mimo wszystko odradzam), to warto wiedzieć, że jego wymiana wymaga rozłożenia napędu itp. co jest dla nowicjuszy trudne i może prowadzić do uszkodzenia konsoli. Ponadto po zmianie rodzaju lasera (np. z KHS-400b na KHS-400c lub na HD-7) trzeba przeprogramować EEPROM, do czego potrzebny jest program odpalany z pendrive (więc twój chip musi mieć DEV1).
SCEE™

Najsik
-#
Posty: 9
Rejestracja: ndz 29 lip, 2012 23:12

Post autor: Najsik »

Quake96 pisze:Siema ;)


Po 1. Nie ma takiego lasera jak KHC-400c. Jest KHS-400C. ;)

Po 2. KHS-400C nie jest najlepszy. Najwytrzymalsze są lasery "HD-7"

Po 3. Nie opłaca się wymieniać lasera. Lepiej kupić za mniej więcej tę samą cenę, niejaki "Network Adaptor" oraz Dysk twardy. Uwierz, że granie z Dysku jest o wiele przyjemniejsze. Sam ostatnio kupiłem NA i jestem o wiele bardziej zadowolony niż z lasera. Konsola odczytuje wszystko szybciej :)

Po 4. Jeśli jednak przystaniesz przy laserze (co mimo wszystko odradzam), to warto wiedzieć, że jego wymiana wymaga rozłożenia napędu itp. co jest dla nowicjuszy trudne i może prowadzić do uszkodzenia konsoli. Ponadto po zmianie rodzaju lasera (np. z KHS-400b na KHS-400c lub na HD-7) trzeba przeprogramować EEPROM, do czego potrzebny jest program odpalany z pendrive (więc twój chip musi mieć DEV1).
Mistrzu, ok to nie będe kupywał lasera (I teraz już wiem, że na 100% miałem KHS-400c. Chodziło o to, że tamten był zbyt blisko i coś tam się z nim stało i nie ma go w tej chwili w Play'u Moim.) Jeżeli dysk itp. Jest lepszy, to daj ziom jakieś linki, gdzie mogę to kupić i zamontować. Ja na kompach się znam, ale na konsolach za czorta. Nie rozbierałem Mojej konsoli chyba nigdy ... Prosiłbym o pomoc z tym całym dyskiem i tym tam co jest potrzebne..
A jeżeli możesz. Opisz Mi ocb. Bo jestem zielony, i te linki do kupienia i montażu. ;)
Pozdrawiam.!

Awatar użytkownika
Birkin_Pl
-#
Posty: 381
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 22:08
Lokalizacja: Olsztyn City
Kontakt:

Post autor: Birkin_Pl »

Siema
Network adapter kupisz na allegro tak samo jak dysk
a poradnik jak to zrobić możesz znaleść tu
http://swiatpsx.pl/ps2-uruchamianie-gie ... vt7280.htm
Ps.tutaj jest jak uruchamia się gry z pendriva :ok:
_________________________________
Fan Sony oraz ich konsol, gracz retro. Siedzi tutaj od 2012...

Najsik
-#
Posty: 9
Rejestracja: ndz 29 lip, 2012 23:12

Post autor: Najsik »

Birkin_Pl pisze:Siema
Network adapter kupisz na allegro tak samo jak dysk
a poradnik jak to zrobić możesz znaleść tu
http://swiatpsx.pl/ps2-uruchamianie-gie ... vt7280.htm
Ps.tutaj jest jak uruchamia się gry z pendriva :ok:
aa rozumiem. Ale wiesz, nie chcę wpaść w g***o jak to się mówi i kupić szajsu. Doradzilbyś? ;/
A co do poradnika okej, spoko. Poczytam, porozumiem się, bd okej :)
tylko kwestia montażu, i kosztów.. Do końca wakacji uzbieram to 150zł, może więcej to kupię, to lajt. tylko jak kwestia montażu?
Ostatnio zmieniony czw 02 sie, 2012 19:01 przez Najsik, łącznie zmieniany 1 raz.

xzer0

Post autor: xzer0 »

Hmmm ja bym radził pokręcić białym kółkiem w napędzie. Kiedyś kupiłem szrota za 20zł i po tym zabiegu (również 400c) wstał i czytał wszystko. Warto również wyczyścić cały napęd i nasmarować prowadnicę. Taśma sama z siebie się nie psuje. //// tu masz adapter http://allegro.pl/listing.php/search?ca ... rk+adaptor plus do tego jakiś duży dysk ata 3,5. Ja mam 400gb w swoim pleju.//// Pewnie masz jakiegoś starego słabego chipa. Musisz to sprawdzić. Jeżeli nie obsługuje DEV 1 czyli odpalanie programów z pendriva lub karty. Jeżeli to coś starego to musisz wgrać fmcb (żeby grać z dysku, pendriva), ale twój laser musi minimum czytać płyty CD. Jeżeli nie czyta to idziesz do znajomego z dobrym, przerobionym plejem i tam wgrywasz. Jeżeli nie masz znajomych z ps2 to możesz kartę wysłać do mnie. Więcej w podpisie. //// Ten network wpinasz do pinów dysku, i wkładasz do konsoli i przykręcasz.
Ostatnio zmieniony pn 30 lip, 2012 09:36 przez xzer0, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Birkin_Pl
-#
Posty: 381
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 22:08
Lokalizacja: Olsztyn City
Kontakt:

Post autor: Birkin_Pl »

Ja bardziej ogarniam PSX niż ps2 :D mam ps2 slim a tylko w ps2 fat da się wmontować networka adpter więc ja zabardzo niewiem ale mógłbym ci poszukać od zaufanego sprzedawcy network adaptera.

PS. Z tyłu konsoli masz taką zaślepke tam się wkłada network adapter tyle wiem
_________________________________
Fan Sony oraz ich konsol, gracz retro. Siedzi tutaj od 2012...

Najsik
-#
Posty: 9
Rejestracja: ndz 29 lip, 2012 23:12

Post autor: Najsik »

Birkin_Pl pisze:Ja bardziej ogarniam PSX niż ps2 :D mam ps2 slim a tylko w ps2 fat da się wmontować networka adpter więc ja zabardzo niewiem ale mógłbym ci poszukać od zaufanego sprzedawcy network adaptera.

PS. Z tyłu konsoli masz taką zaślepke tam się wkłada network adapter tyle wiem
Poszukam Mojej konsoli to zobaczę, sec.
Mam takie baaaardzo dużą przestrzeń pod klapką, a na klapce piszę : EXPANSION BAY
kolejna mała dziurka , tam zawsze na czerwono świeciło co pamiętam i piszę : Digital Out (Optical)
Z przodu 2x usb + jakieś wejście s400.....

Nie wiem ocb. A ten adapter czy jakoś tak kupie troszkę pod koniec sierpnia.

Ale do rzeczy. Przez ten czas kiedy mam kupić poczytam troszkę od was poradników jak było by z montażem takiego sprzętu...
A teraz zobaczę co mam w bebechach, podeślę zdjęcie, i wy powiecie co i jak

EDIT:
xzer0 pisze:Hmmm ja bym radził pokręcić białym kółkiem w napędzie. Kiedyś kupiłem szrota za 20zł i po tym zabiegu (również 400c) wstał i czytał wszystko. Warto również wyczyścić cały napęd i nasmarować prowadnicę. Taśma sama z siebie się nie psuje. //// tu masz adapter http://allegro.pl/listing.php/search?ca ... rk+adaptor plus do tego jakiś duży dysk ata 3,5. Ja mam 400gb w swoim pleju.//// Pewnie masz jakiegoś starego słabego chipa. Musisz to sprawdzić. Jeżeli nie obsługuje DEV 1 czyli odpalanie programów z pendriva lub karty. Jeżeli to coś starego to musisz wgrać fmcb (żeby grać z dysku, pendriva), ale twój laser musi minimum czytać płyty CD. Jeżeli nie czyta to idziesz do znajomego z dobrym, przerobionym plejem i tam wgrywasz. Jeżeli nie masz znajomych z ps2 to możesz kartę wysłać do mnie. Więcej w podpisie. //// Ten network wpinasz do pinów dysku, i wkładasz do konsoli i przykręcasz.
Powiem wprost.. Nie wiem co to białe kółko, może znajdę. Cały napęd? Nasmarować prowadnice? Jakieś zdjęcia czy coś, bo Ja zielony. ;/ . Taśma przerwana była gdy plej upadł niechcący przy przenosinach. Rozkręce go i zobaczę co i jak z chipami . Pin w dysku?? Oo ...
Możecie się śmiać, ale ledwo co rozumiem. Kompy w miarę na wylot jak na 15 latka, ale PS2 nie ... Za cholere.

Dam wam zaraz te foty, ino siostra z fonem wróci, ocenicie. ;)

EDIT:
Hahahaha.... Bawiłem się i coś pękło w tej klapce, co wkłada się płytę, od lewej strony górnej xDD (Taki maluteńki kawałeczek i teraz cała lewa strona idzie na góre.. Może da się skleić :P Ale ten wałek.. Takie czarne jest tylko po lewej stronie, a nie wiem czemu po prawej nie ma... hmm..)
Na marginesie przy posuwaniu dalej klapki to kółko odpowiedzialne za kręcenie płyty idzie na górę, i nie mogę do końca dopchnąć klapki .....
COś nie tak ;x

§ 7. zakaz pisania postów jeden pod drugim gdy czas dodawania kolejnych treści jest krotszy niż 24h (istnieje odstępstwo od tej zasady tylko w wyjątkowych,pilnych sytuacjach lub gdy jest potrzeba dodania oddzielnie linków do gier)
Ostatnio zmieniony czw 02 sie, 2012 19:08 przez Najsik, łącznie zmieniany 2 razy.

xzer0

Post autor: xzer0 »

Wy wszyscy jesteście zieloni..... Żeby zobaczyć o czym piszę najpierw trzeba rozkręcić i dopiero widzisz co tam jest. Piny chodziło że złącze ATA. Mój stary post:
Ja też miałem ten problem. Na pewno laser zdycha, możesz pokręcić takim białym kółkiem, które reguluje kąt. Opiszę jak to zrobić. Rozkręć górną część obudowy, uważaj na włącznik łatwo urwać taśmę!! Więc delikatnie i z wyczuciem. Jeśli to model 50004 to problemu nie ma, ponieważ włącznik nie jest doczepiany do obudowy. Widzisz stację dysków z kółeczkiem na środku. Odkręć 4 małe śrubki i podnieś pokrywę. Zobaczysz laser, nie dotykaj tylko oczka. Możesz wyjąć to kółeczko w pokrywie przyda się. Podłącz konsolę do prądu i włącz ją. Naciśnij eject i wysunie się tacka. Z przodu daleko powinieneś zobaczyć białe kółko z zębatkami. W 30003 widać je całe w 39003 tylko część. Kręć je w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara (w 39003 tak było), aż usłyszysz trzask, czyli napęd opadł. Otwórz szufladę (powinna być otwarta) włóż DVD i to kółeczko od pokrywy umieść w miejscu dziury w płycie. Zamknij tackę. Jeśli nie działa otwierasz i kręcisz parę zębów kółka w stronę przeciwną do wskazówek zegara (lepiej mało, a częściej sprawdzać) i sprawdzać. Zapamiętaj jeszcze gdzie szły te długie śrubki w obudowie. Jak zapamiętasz to napisz, bo ja nie pamiętam.
_________________

Dodam jeszcze że nie nachylaj się bezpośrednio nad laserem. Laser widzi się 2 razy w życiu.... ///// Nie pisz jak gimbus, bo ja nic z tego nie rozumiem. Jakieś xd srixde co to ku** ma być

Najsik
-#
Posty: 9
Rejestracja: ndz 29 lip, 2012 23:12

Post autor: Najsik »

xzer0 pisze:Wy wszyscy jesteście zieloni..... Żeby zobaczyć o czym piszę najpierw trzeba rozkręcić i dopiero widzisz co tam jest. Piny chodziło że złącze ATA. Mój stary post:
Ja też miałem ten problem. Na pewno laser zdycha, możesz pokręcić takim białym kółkiem, które reguluje kąt. Opiszę jak to zrobić. Rozkręć górną część obudowy, uważaj na włącznik łatwo urwać taśmę!! Więc delikatnie i z wyczuciem. Jeśli to model 50004 to problemu nie ma, ponieważ włącznik nie jest doczepiany do obudowy. Widzisz stację dysków z kółeczkiem na środku. Odkręć 4 małe śrubki i podnieś pokrywę. Zobaczysz laser, nie dotykaj tylko oczka. Możesz wyjąć to kółeczko w pokrywie przyda się. Podłącz konsolę do prądu i włącz ją. Naciśnij eject i wysunie się tacka. Z przodu daleko powinieneś zobaczyć białe kółko z zębatkami. W 30003 widać je całe w 39003 tylko część. Kręć je w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara (w 39003 tak było), aż usłyszysz trzask, czyli napęd opadł. Otwórz szufladę (powinna być otwarta) włóż DVD i to kółeczko od pokrywy umieść w miejscu dziury w płycie. Zamknij tackę. Jeśli nie działa otwierasz i kręcisz parę zębów kółka w stronę przeciwną do wskazówek zegara (lepiej mało, a częściej sprawdzać) i sprawdzać. Zapamiętaj jeszcze gdzie szły te długie śrubki w obudowie. Jak zapamiętasz to napisz, bo ja nie pamiętam.
_________________

Dodam jeszcze że nie nachylaj się bezpośrednio nad laserem. Laser widzi się 2 razy w życiu.... ///// Nie pisz jak gimbus, bo ja nic z tego nie rozumiem. Jakieś xd srixde co to ku** ma być
Chodzi o to , że .
Rozkręciłem ps'a 2. No i tak odkręciłem pokrywę . I mam tą rozsuwaną klapkę.
I patrzę, a tu mały defekcik. Maluteńki kawałeczek z lewego górnego rogu sie urwał (Przy samym końcu) i teraz jak chcę włożyć klapkę to od lewej strony "Odlatuje" ale dobra, to idzie naprawić, czy skleić nie ważne...

Powiedz Mi co mam sprawdzić, by ten adapter, i dysk dopasować?
Płyta główna?? ps... Nie patrzę w laser.. Już raz prawie oślepłem.. Podziękował.

To co mam robić?


\\ Kwestia wysuwanej klapki naprawiona .

Co mam robić??

Awatar użytkownika
Birkin_Pl
-#
Posty: 381
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 22:08
Lokalizacja: Olsztyn City
Kontakt:

Post autor: Birkin_Pl »

Nie do końca cię zrozumiałem.Ta tack co się wkłada płyty się połamała ?

//EDIT
http://swiatpsx.pl/ps2-fat-repair-guide-vt7259.htm
naprawa ps2 grubaska od A do Z
_________________________________
Fan Sony oraz ich konsol, gracz retro. Siedzi tutaj od 2012...

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Teraz zostaje Ci kupić NA i Dysk. O ile NA to żaden problem bo każde dostępne na allegro będzie pasować do twojej konsoli, to o tyle nie każdy dysk będzie pasował.
SCEE™

Najsik
-#
Posty: 9
Rejestracja: ndz 29 lip, 2012 23:12

Post autor: Najsik »

Quake96 pisze:Teraz zostaje Ci kupić NA i Dysk. O ile NA to żaden problem bo każde dostępne na allegro będzie pasować do twojej konsoli, to o tyle nie każdy dysk będzie pasował.
Co do dysku to 80GB.
Ale to polega tak, że wgrywam gre na dysk, i sobie gram, a gdy Mi się znudzi, mogę usunąć??.
Co trzeba wiedzieć, by dopasować dysk ??

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Gry wgrywasz przez komputer (podłączasz dysk do komputera i specjalnym programem zgrywasz gry.) lub przez sieć LAN (podłączasz PS2 i PC w sieć lan i zgrywasz gry specjalnym programem). Pojemność nie ma znaczenia. Sam używałem nawet 13gb i działał. Chodzi o dopasowanie złącz. Bo nie wszystkie dyski IDE ATA mają identyczne złącza. Tzn. mają, ale w niektórych dyskach odstęp między pinami HDD a złączem jego zasilania jest większy odstęp a wtedy dysk nie pasuje I(Bo NA nie ma taśmy, tylko sztywne złącze)
SCEE™

xzer0

Post autor: xzer0 »

Wystarczy wygiąć blaszkę w NA, lub przerobić złącze zasilania w dysku. Ja przerobiłem zasilanie i nie było nigdy problemów. Ale sądzę że nie podołasz temu zadaniu to musisz Wygiąć parę blaszek w NA

ODPOWIEDZ