Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

PS2 Fat - problym.

rozmowy o sprzęcie i peryferiach do konsoli

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Pan Spock
-#
Posty: 3
Rejestracja: pn 27 sie, 2012 23:39

PS2 Fat - problym.

Post autor: Pan Spock »

Witam posiadam następujący problem z moim grubaskiem:
Po odpaleniu konsolki coś strasznie stuka, po włożeniu płyty przestaje na moment stukać. Zaczyna ładować i po chwili ekran jest czarny - znowu stuka i suma sumarum nie czyta płyt.


Wie ktoś jak mogę rozwiązać ten problem ?


P.S Dodam że model to 30004

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Masz pewnie to samo co ja. Laser jest rozregulowany, albo taśma urwana, przez co laser przesuwa się maxymalnie do trzpienia, i próbuje iśc dalej, choć jest już na końcu. Stąd ten stukot.

Sprawdź czy taśma nie jest odpięta/urwana.
SCEE™

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Jeżeli to wina napędu to prawdopodobnie coś nie tak jest z czujnikiem który po naciśnięciu powinien zablokować (zatrzymać) laser zeby dalej nie próbował jeździć po "szynach" (po tych śrubach czy co to tam jest)

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Wiem o Co ci chodzi. :P Domyślnie laser w FATach zatrzymuje się tak żeby ten "czujnik" Się nie wciskał. Ale jak jest źle ustawiony (bądź nie podłączony) to przesuwa się do końca... Czasem wystarczy tylko podregulować prowadnice.
SCEE™

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Cholera mam slima więc nie wiem jak to wygląda w fatach ale na początku odłącz tasiemki od napędu i podłącz jeszcze raz

Awatar użytkownika
Pan Spock
-#
Posty: 3
Rejestracja: pn 27 sie, 2012 23:39

Post autor: Pan Spock »

A więc tak podregulowałem prowadnice no i jest ! Gra się odpaliła pokazał Się napis Play Station , ale na tym nie niestety koniec. PS2 przynajmniej wie ze cokolwiek do tego napędu wkładam. Jednak z wczytywaniem gier jest dalej problem.

P.S Nasmarowałem również tę szyny po których jeździ laser, gdzieś w necie wyczytałem że i to może pomóc, no ale jak widać dalej klapa.

Poodpinałem tasiemki, wpiąłem i tu zaskoczenie - po włączeniu i włożeniu płyty kręci się tylko raz i już ! I tak jest z każdą po kolei, dodam że sprawdzałem tasiemki i są dopięte jak bardzo mogłem aby ich nie uszkodzić.

Macie jakieś pomysły co mógłbym dalej zrobić ?

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Wymienić laser ^^

Choć w FAT'ach lepiej kupić Network Adaptor i dysk ;)

Ewentualnie podkręć delikatnie laser...

PS: Mając na myśli "wyregulowałem prowadnice", masz na myśli te dwa kółka regulujące wysokość szyn po których przemieszcza się laser?
SCEE™

xzer0

Post autor: xzer0 »

W 30004 jest jedno kółko. Taśmy źle wsadziłeś jak nie kręci ci.

ODPOWIEDZ