Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

GSM i kabel component

rozmowy o sprzęcie i peryferiach do konsoli

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

GSM i kabel component

Post autor: Drakson »

Witam!
Mam pytanie do użytkowników PS2, którzy konsolę podłączoną mają do tv lcd/led. Otóż, ostatnio dokupiłem do tv LED, kabel component. Na pena wgrałem program GSM 0.36 (testowałem również GSM V 0.23x) który to, rzekomo pozwala uruchamiać gry w wyższej rozdzielczości. Podłączyłem kabelek, uruchomiłem program, wybrałem ustawienia i tutaj pierwsze rozczarowanie.
Piksele pokrywają cały obraz, z daleka (na tyle ile pozwala długość kabla pada) jest całkiem dobrze, jednak z odległości lekko ponad 1m obraz mizerny. Wiem, że na tego typu odbiornikach, na lepszy efekt od CRT'ka nie mam co liczyć, jednakże myślałem, że GSM pozwoli uzyskać zadowalający efekt.
Pytanie do was, czy ów program właśnie tak ma działać, ładny obraz tylko z daleka, z bliska sporo pikseli?

- TV Panasonic TX ET5E 32"
- PS2 SCPH 77004
- w ustawieniach konsoli wybrałem tryb wyświetlania Y Cb/Pb Cr/Pr
- w GSM stosowałem różne ustawienia od 480p po 1080i

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Szczerze wątpię aby ktoś z naszych to testował ale jak już sam wspomniałeś na crt będzie lepszy, a jeżeli ty jeszcze próbujesz zwiększyć rozdzielczość która jest za duża to nie ma sie co dziwić. Ale można jeszcze poczekać na opinię innych.

Awatar użytkownika
MaxWar
-#
Posty: 2
Rejestracja: wt 06 paź, 2009 16:48
Kontakt:

Post autor: MaxWar »

Testowałem GSM i jest ogółem nie ogarnięty , o ile dobrze zmienia regiony pal/ntsc na zwykłych crt w standardowej jakości i można uruchamiać gry w kolorze bez ich patchowania regionu za to bardzo źle wypada z trybami 720p i więcej. Nie wiem czemu tak się dzieje ale mój telewizor wspiera 720p i 1090i i jest taka że , poprostu GSM rozciąga to w bardzo dziwny sposób , tworzy się nie ziemksa pikseloza a ekran się przesuwa w stronę nie tą co trzeba , testowane pod innymi rozdziałkami 576i to samo , a powinien z palcem w dupie zmieścić się na ekranie. No niestety gsm to jakaś pomyłka . Narazie testowane na Funaj 32" co prawda to telewizor LED to może dlatego taki efekt. Nie wiem niedługo dorwę się do innego 32" LCD to powiem jak śmiga. Próbowałem sił także na programie SMS i tu mnie odziwo zaskoczył. Normalnie to wygląda sprawa tak , że mam film max jakości jak na możliwości PS2 i pod componentem napisy (ASS) są z dodatkowymi czciąkami wtopione w AVI , i różnica jest taka , że poprostu widać lekkie 3D liter , ich lepsze kontury , gdzie na zwykłym COMPONENCIE nic takiego nie zaważyłem , może to poprostu efekt rozciągnięcia? :-P Nie wiem. Pozdro

Awatar użytkownika
ZbyNioMir
-#
Posty: 125
Rejestracja: pn 20 wrz, 2010 11:37

Post autor: ZbyNioMir »

Ja ostatnio kupiłem 2 Tv - jeden dla dzieci 32 cale Philips i dla mnie 46 cali Toshiba. Podłączyłem kabel component (ten z 5 czinczami czy jakoś tak :) ) i stwierdzam z autopsji = a ostatnio gram w Black, Resident evil 4 i Showdown of the colossus - pikese są lecz jeśli zmienisz rozdzielczość na początku na 60 Hz to grafika powala jak na tą konsolę. Jeśli nie, to będziesz miał paski poziome ( no przynajmniej ja tak mam - taki lekki rys paskowy w poziomie ). Jeśli zrobisz test na 60 Hz to wyświetli ci się komunikat, że TV jest w PAL i należy włączyć 50 Hz = olej i włącz 60 Hz. No przynajmniej u mnie w tych tytułach jest naprawdę jak na tę konsolkę naprawdę świetnie. Aha i jeszcze kwestia dopasowania rozmiaru obrazu na TV.

Edytuje bo mi się przypomniało: JAK 3 też ładnie wyglądał choć nie miał wyboru rozdzielczości, a TV oba mam ledowe jeśli ma to jakieś znaczenie. :)
"Są tacy, którzy umieją tasować karty, ale nie umieją grać."

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Dzięki wszystkim za udzielanie się w temacie :)
ZbyNioMir, dzięki za radę. Piksele są mniejsze, z odległości około 2 metrów jest na prawdę ładnie :)

ODPOWIEDZ