Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Ustawienie kąta prowadnic lasera

rozmowy o sprzęcie i peryferiach do konsoli

Moderator: Moderatorzy

emilson
-#
Posty: 3
Rejestracja: śr 10 paź, 2012 20:35

Ustawienie kąta prowadnic lasera

Post autor: emilson »

Witam.
Posiadam konsolę playstation 2 scph50004 z laserem HD7.
Mam problem ponieważ przy czyszczeniu napędu i lasera nie zwróciłem uwagi jakie było ustawienie zębatek które odpowiadają za nachylenie prowadnic lasera.
Czy jest ktoś w stanie podesłać mi fotkę lub określić jakie ustawienie mają zębatki oryginalnie ??

Podsyłam zdjęcie które ukazuje te zębatki: http://www.konsolenersatzteile.com/imag ... 2ketxt.jpg
ale nie wiem czy jest to zdjęcie z oryginalnym ustawieniem, coś tam jest na zdjęciu napisane, jednakże nic a nic nie rozumiem języka niemieckiego a google kiepsko tłumaczy.

Proszę o pomoc

xzer0

Post autor: xzer0 »

Ja ustawiam na oko. Tam nie da się niczego zepsuć. Dochodzi no maksymalnego punktu i znowu na 0. Więc tak ustaw 2 kółka tak aby były najniżej czyli w punkcie 0 i kręć małym i przeskakuj co 3 ząbki i sprawdź czy działają cd i dvd. Oczywiście wszystko na rozkręconej konsoli. Mała uwaga nie nachylaj się nad laserem, można go zobaczyć 2 razy w życiu i raczej nikt nie chce zobaczyć wiązki bezpośrednio. Raz na lewe, raz na prawe oko.

emilson
-#
Posty: 3
Rejestracja: śr 10 paź, 2012 20:35

Post autor: emilson »

Plejak był fabrycznie zaplombowany, laser pięknie czytał, wczytywały się płytki byle jakiej marki nim pojawił się browser.
Mam już wiele pomyślnych napraw sprzętu za sobą, a akurat tego ps'a wziąłem dla siebie.
Chciałem praktycznie tylko 'zdmuchnąć kurz ;P ale skoro już otworzyłem to postanowiłem zrobić parę rzeczy na zaś, wymienić smar na prowadnicach itp.
po ustawieniu na oko laser czyta beznadziejnie, nie chciałem już go więcej katować dlatego poszukuję "ustawień fabrycznych" zębatek ponieważ laser nie wymaga dostrajania

xzer0

Post autor: xzer0 »

Właśnie ci mówię. Kręć te 2 kółka równomiernie po tyle samo ząbków. Masz rozebraną konsolę, pokrywa stacji rozkręcona. Podłączasz do prądu. Otwierasz klapkę. Kręcisz do punktu 0, wkładasz płytę i nakładasz magnes (ten z pokrywy) na kółko płyty i zasuwasz klapkę, jeśli nie działa kręcisz lewy i prawy o 3 ząbki i sprawdzasz. Robisz tak aż dojdziesz do dobrego odczytu cd i dvd. Ustawień fabrycznych nie znajdziesz. Ja kręciłem już tym parę razy zarówno w 5xxxx i 3xxxx i laser działa perfekcyjnie. //// Edit To model 50004 więc uważaj. To wadliwe modele. Laser szybciuutko padał. U siebie mam zrobionego romeo fix'a. Teraz sterownik lasera dostaje zamiast 12V 5V. Ponad 2 razy mniej. Można też zrobić sum0ne fix. Lutuje się 2 rezystory i znów zagrożenie maleje. Ja w moim plejaku dawno płyt nie wkładałem. Polecam ci na dłuższą metę network adaptor. Może drogi, ale nie mógłbym wrócić do ps2 bez hdd.

emilson
-#
Posty: 3
Rejestracja: śr 10 paź, 2012 20:35

Post autor: emilson »

Ok, dzięki za zainteresowanie w ogóle.
Czyli należy kręcić dwoma zębatkami równomiernie, to już sobie poradzę bo właśnie tego nie byłem pewny i zastanawiałem się czy 'szyny mają być pod tym samym kątem czy mogą być ustawione pod różnymi kątami.
Pod jednym kątem to wiele prostsza sprawa bo mniejsza ilość kombinacji.

Dzięki, pozdrawiam.

ODPOWIEDZ