Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Monitor i PSX/PS2

rozmowy o sprzęcie i peryferiach do konsoli

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
CyborgGamingBlog
-#
Posty: 94
Rejestracja: sob 20 paź, 2012 18:10
Kontakt:

Monitor i PSX/PS2

Post autor: CyborgGamingBlog »

Witajcie.
Od jakiegoś czasu szukam informacji, w jaki sposób podłączyć konsolkę PSX/PS2 do monitora VGA. Znalazłem na forum kilka tematów, jednak za wiele się z nich nie dowiedziałem.
Do dyspozycji mam 2 monitory VGA:
Acer LCD AL1916W A 19" format 16:9(aktualnie służy mi jako drugi monitor do laptopa ;-) )
BENQ LCD Q7C4 format 4:3
Zależy mi na tym, aby móc podłączyć sobie konsolkę do monitora i grać sobie wygodnie na przy biurku. Z tego ci mi wiadomo, to jest kilka możliwości podłączenia konsoli do monitora:
-Przejściówka VGA-Nie zawsze działa, spora utrata na jakości obrazu. Koszt takiej przejściówki zaczyna się od 5zł na allegro.
-VGA Box-Wiem, że tu wszystko zależy od szczęścia, czy obraz będzie dobrej jakości, czy nie.
-Konwerter VGA-Z tą zabaweczką miałem już do czynienia, podczas podłączanie swojego lapka z HDMI do projektora VGA. Utraty jakości nie zauważyłem, jednak nie wiem jak to będzie wyglądało z konsolami. Koszt takiej zabaweczki zaczyna się już od 60zł.
-Specjalne konwentery do konsol np.

Kod: Zaznacz cały

http://icombuy.com/products/PS2-VGA-Box-%252d-Converts-your-Playstation2-output-to-VGA-monitor-(NIB).html

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/vga-box-xbox-ps2-gamecube-nintendo-64-i2735065146.html
Szczególnie jestem zainteresowany boxem z powyższego linku.
Podczas kopania w googlach natrafiłem przypadkowo natrafiłem na jedną z wielu
PS2Portable i autor podczas prób podłączał monitorek LCD przez AV i VGA. Wielkiej różnicy nie było, jednak był to mały monitorek. a jak by ta różnica wyglądała na normalnym monitorze. Jeśli ktoś już się bawił w takie podłączanie konsoli i jest w stanie zrobić jakieś zdjęcia porównujące jakość, bądź też wypowiedzieć się na ten temat był bym bardzo wdzięczny.

Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

-Przejściówka VGA-Nie zawsze działa, spora utrata na jakości obrazu. Koszt takiej przejściówki zaczyna się od 5zł na allegro.
To pic na wode i jedna wielka lipa. Nawet nie ma co się tym interesować.

-VGA Box-Wiem, że tu wszystko zależy od szczęścia, czy obraz będzie dobrej jakości, czy nie.
Nie tyle kwestia szczęścia co sprzętu. Może na CRT jeszcze by to jakoś wyglądało, ale na LCD to raczej kiepskie rozwiązanie
-Konwerter VGA-Z tą zabaweczką miałem już do czynienia, podczas podłączanie swojego lapka z HDMI do projektora VGA. Utraty jakości nie zauważyłem, jednak nie wiem jak to będzie wyglądało z konsolami. Koszt takiej zabaweczki zaczyna się już od 60zł.
Konwersja HDMI na VGA to inna bajka. W przypadku konsol efekt raczej będzie zbliżony do VGA Boxa, jak nie taki sam.
-Specjalne konwentery do konsol...
Jak wyżej.


Podsumowując, podłączanie konsoli do monitora, a już szczególnie LCD to kiepski pomysł. Jest to wykonalne, ale jakość zawsze będzie zostawiać sporo do życzenia.
SCEE™

xzer0

Post autor: xzer0 »

Tutaj masz dużo omówione. Zbuduj to sam po prostu. >>>>

Kod: Zaznacz cały

http://psx-scene.com/forums/f291/gs-mode-selector-development-feedback-61808/

animare
-#
Posty: 36
Rejestracja: pt 26 sie, 2011 15:14
Kontakt:

Post autor: animare »

Czyli jak rozumiem, nie ma dobrego i taniego sposobu by podłączyć psx/ps2 pod np matrycę lcd-led laptopa, tak?

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Najtańszym "w miarę dobrym" rozwiązaniem jest VGA Box. Ale i tak nic nie da naprawdę dobrego efektu.
SCEE™

Awatar użytkownika
CyborgGamingBlog
-#
Posty: 94
Rejestracja: sob 20 paź, 2012 18:10
Kontakt:

Post autor: CyborgGamingBlog »

Hej.
Żeby nie robić niepotrzebnego bałaganu nie zakładam nowego tematu, tylko odświeżam ten. Na początku w ramach sprostowania, jak by ktoś się zapytał po co mi konsola pod monitorem LCD? Chodzi mi o to, żeby mieć jedną konsolkę pod ręką na biurku.
Ale wracając do tematu. Ostatnio podczas gdybania wymyśliłem rozwiązanie mojego i być może nie tylko problemu. Gdyby tak zastosować przenośny odtwarzacz DVD z wyjściem AV jako monitor do konsolek. Starsze konsole takie jak N64, GC, PSX, PS2 itp. nie potrzebują wielkich rozdzielczości a ekran od 7 do 9 cali mi wystarczy i zachowam dzięki takiemu rozwiązaniu ład na biurku. Teraz pytanie czy takie coś ma prawo działać. Przed zakupem takiego odtwarzacza wolę się upewnić czy będzie to działało i czy nie wyrzucę pieniędzy w błoto.

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam,
Mateusz
PSX SCPH-7502
PSX SCPH-9002 x2
PS2 FAT SCPH 39003
PS2 Slim SCPH 90002
PSP Slim&Lite 3004 Vibrant Blue
Xbox Classic
Xbox 360 Slim 250GB

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Moment. Opis tak bardziej "schematowo" jak to wg. Ciebie ma wyglądać? ;)
SCEE™

Awatar użytkownika
CyborgGamingBlog
-#
Posty: 94
Rejestracja: sob 20 paź, 2012 18:10
Kontakt:

Post autor: CyborgGamingBlog »

Schematycznie, to będzie tak:
Konsola->kabel AV->odtwarzacz DVD z wejście AV.
Teoretycznie powinno to działać, a taki odtwarzacz można dorwać już od 50zł używany.
PSX SCPH-7502
PSX SCPH-9002 x2
PS2 FAT SCPH 39003
PS2 Slim SCPH 90002
PSP Slim&Lite 3004 Vibrant Blue
Xbox Classic
Xbox 360 Slim 250GB

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Być może to da radę, ale podejrzewam, że nie tyle jakość co widoczność będzie taka sobie. Trudno mi sobie wyobrazić czytanie dialogów na takim ekraniku :)
SCEE™

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Tak można zrobić takie zastosowanie i będzie działać. Z takich odtwarzaczy są wykonywane różne modyfikacje jak np. przerabianie konsol stacjonarnych na portable. Kiedyś widziałem jak goście zrobili sobie miniaturkę konsoli arcade i używaliwłaśnie takiego DVD (moze sam tak zrobię)

Awatar użytkownika
MaxWar
-#
Posty: 2
Rejestracja: wt 06 paź, 2009 16:48
Kontakt:

Post autor: MaxWar »

Wybaczcie za mały odkop ale chcę się podzielić doświadczeniami. Miałem DVD philipsa 7" calowe z AV IN/OUT , oczywiście AV IN był na jacka z kablami zakończonymi końcówkami typu "chinch". Uciąłem więc chinche od tego kabla i wziąłem kabel od PS2/PS1 uciąłem również chinche , poskręcałem te obydwa kable żółty-żółty czerwony-czerwony i biały-biały. Zakleiłem taśmą izolacyjną i podłączyłem. Cóż efekt bardzo dobry wszystko wyglądało bardzo dobrze niektóre gry wyglądały przepięknie np. black wymiatał , fakt ciężko się było gapić w taki 7" calowy ekran ale cieszyło oko , gta-sa też wyglądało bardzo ładnie , większość gier ogółem wyglądała ładnie ponieważ tekstury nie wyglądały na porozciągane - w końcu gry i tak miały rozdzielczość PAL. Niestety gry NTSC były na biało czarno , gdyż DVD nie obsługiwało NTSC. W grze Need for Speed pixele aż się "zlewały" , mi to się osobiście podobało takie wyostrzenie niczym w HD , ale komuś to mogło np. utrudniać granie. Dodatkowo powiem o małym mankamencie , kiedy zbyt blisko leżał HDD (dysk HDD w kieszeni zamiast pendrive'a , do grania przez Open PS2 Loader) to sypało paskami , trochę odsunąłem i śmigało elegancko. Pozdrawiam i liczę , że komuś przyda się to.

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

EE ale to ze gry NTSC były czarno-białe to wina konsoli nie odtwarzacza

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

Niby czemu konsoli? Gdyby konsola była podpięta do odtwarzacza który obsługuje NTSC to by nie było problemu, konsola wyświetla gry tak jak powinna.
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

ODPOWIEDZ