Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

HDADVANCE 2.0 dla PS2

rozmowy o sprzęcie i peryferiach do konsoli

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ZbyNioMir
-#
Posty: 125
Rejestracja: pn 20 wrz, 2010 11:37

HDADVANCE 2.0 dla PS2

Post autor: ZbyNioMir »

Przypadkiem trafiłem na Allegro na coś takiego właśnie.
"HDADVANCE 2.0 Odpalaj gry z dysku na PS2"

http://allegro.pl/hdadvance-2-0-odpalaj ... 85241.html

cyt.:
"Przedmiotem aukcji jest HDADVANCE, program umozliwiajacy konsolkom ps2, ktore maja podlaczony dysk kopiowanie gier na dysk , a nastepnie odpalanie ich z hdd , o zaletach tej metody nie trzeba wiele pisac - gry laduja sie o wiele szybciej , a laser w konsolce nie jest uzywany.... w komplecie 2 plytki hdadvance, jedna do odpalania gier na cd, druga do uruchamiania gier na dvd + slide tool do podmianki plyt, podobnie jak przy swap magicu produkt oczywiscie oryginalny nie wymaga przerobionej konsoli"

Szukałem troche w necie ale są tylko zdawkowe odpowiedzi typu: tak odpala, tak pograsz itp. Ponieważ ostatnio konsola coś nie czyta mi już SM to jestem poważnie zainteresowany. Jeśli ktoś coś więcej wie niech odpisze lub poda linki do informacji. Interesuje mnie czy to działa na najnowszych konsolach z numerem 9xxxxx, gdzie nie działa FMCB? Czy wystarczy podpiąć zwykły dysk twardy lub pengrive? Czy działa też jak SM? Bo mam sporo gier których nie zmieszcze na dysk.
Za odpowiedzi lub wskazówki z góry dzięki.
"Są tacy, którzy umieją tasować karty, ale nie umieją grać."

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

HD ADVANCE służy do uruchamiania gier z dysku twardego, a taki dysk możesz podłączyć tylko w grubych ps2 za pomocą network adaptora, a i tak byś mógł tylko oryginalne gry uruchamiać. W ps2 slim żeby podłączyć taki dysk jest dużo zabawy z lutowaniem, a i tak byś potrzebował przerobioną konsole do uruchomienia spachowanego opl-a lub hd loadera. Gier z USB nie uruchomisz bo do tego służył USB Advance.

W twoim przypadku używałbym SM do uruchamiania OpenPs2loadera 0.8 z USB, a potem za pomocą opl-a możesz uruchomić gry z dysku sieciowego lub USB.
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

Awatar użytkownika
ZbyNioMir
-#
Posty: 125
Rejestracja: pn 20 wrz, 2010 11:37

Post autor: ZbyNioMir »

Tak czułem, że nic z tego nie będzie i pozostaną mi tylko 2 wyjścia:
1. Zakupić znowu SM - poprzedni podziałał 2,5 roku, prawie codziennie przez kilka razy odpalany - więc się zapłacił - tylko to przekładanie .....
2. Przerobić chipem, ale nie bardzo wiem gdzie......
"Są tacy, którzy umieją tasować karty, ale nie umieją grać."

bingo009
-#
Posty: 68
Rejestracja: sob 06 sie, 2011 18:58

Post autor: bingo009 »

Jak ci podziałał 2,5 roku to powinieneś się cieszyć, że miałeś go długo. A co do twojego wahania polecam chipa. Będziesz miał do końca życia konsoli(a PS2 potrafią długo żyć, jeżeli się o nie dba) spokój z podmianką. Nie wiem do końca, ale chyba chipy mają możliwość uruchamiania programu z karty pamięci, więc wgrasz tam OpenPS2 Loader i dzięki niemu odpalisz gry z USB albo dysku sieciowego. Granie z USB nie jest takie tragiczne jak mówią wszyscy, ale zależy jaka gra. Jak masz grę z dużym światem, która ciągle musi doczytywać dane, to zapomnij o USB. Będzie działało, ale będziesz miał co chwila Loading. Podobno o grach typu GTA i NFS można zapomnieć, niemniej ja gram ciągle w GTA Vice City Stories z USB i działa to tak samo jak z napędu, z tym, że loadingi są dłuższe nieco, ale nic mi nie przerywa.
PlayStation 2 SCPH 90004(Swap Magic 3.8)

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Nie wiem do końca, ale chyba chipy mają możliwość uruchamiania programu z karty pamięci
Wszystkie oferowane w dzisiejszych czasach, tak mają taką możlwość.
SCEE™

Awatar użytkownika
ZbyNioMir
-#
Posty: 125
Rejestracja: pn 20 wrz, 2010 11:37

Post autor: ZbyNioMir »

Na chipa już się zdecydowałem. Mam jednak pytanko: może jest prawie ktoś jest z moich okolic. Czy macie jakieś namiary na przeróbkę na takie mniej więcej miejscowości jak: Żory, Orzesze, Rybnik, Mikołów ?
"Są tacy, którzy umieją tasować karty, ale nie umieją grać."

ODPOWIEDZ