Akurat PS2 jest czułe na multitapy i potrafi płatać różne figle.
Czytałem też, że w nieoryginalnych multitapach potrafi nie widzieć kart pamięci w slotach.
Ja mam 2 multitapy, jeden MadCatz'a, podobno działa poprawnie w modelach serii do 7900x, które mają zewnętrzny zasilacz, ale w mojej 90004 powoduje wkręcenie wentylatora na maksymalne obroty i trochę ciężko grać jak jest tak głośno.
Drugi mam oryginalny, co prawda do FAT'a, ale ze zmodyfikowaną wtyczką, która pasuje do Slim'a i ten działa już prawidłowo i nie ma żadnych problemów z działaniem konsoli i multitapa.
Co do padów, to mam 2x oryginalne DS2 i 2x Logitech'y bezprzewodowe na licencji Sony.
Podsumowując najlepsze są oryginały, ale do Slim'a na Allegro od roku poszukuję jakiegokolwiek egzemplarza i nie ma.

Z podróbkami różnie bywa i jest to bardziej loteria niż reguła.
Jak bardzo Ci zależy, to możesz kupić oryginał do FAT'a, bo te bywają na Allegro i zmodyfikować wtyczkę, tak żeby pasowała do Slim'a bądź zamontować tę, którą masz w obecnym multitapie.