Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

SCPH-39004 i 77004

rozmowy o sprzęcie i peryferiach do konsoli

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
KoYoT
-#
Posty: 154
Rejestracja: pn 30 sie, 2010 15:12
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

SCPH-39004 i 77004

Post autor: KoYoT »

Ponieważ tyczy się to tych dwóch konsol wpisuję sobie w odpowiedni dział.
Posiadam 2 konsole Playstation 2 - model 77004 i 39004. Krótki ich opis.

SCPH-77004 - kupiona za 8 dyszek z padem, memorką i kablami. Jest przerobiona, lekkie uszkodzenie w postaci zabrudzonej taśmy lasera, w wyniku której napęd nie działał. Problem zlikwidowany, konsola działa.

Problem w tej konsoli jest taki, że nie odczytuje kopii gier na PSXa, z grami PS2 nie ma problemu, a na oryginalnej płytce do szaraka nie sprawdzałem jeszcze. Co jest problemem?

SCPH-39004 - tudzież ona ma znacznie obszerniejszą historie. Kolega znalazł, cieszył się, że "działa" dopóki nie wsadził płyty czyli krótko mówiąc laser ni chu. Przekazał do serwisu, oni przez 2 miechy niet, przedwczoraj razem z nim odebrałem czarnucha, wczoraj rozkręciłem, znalazłem przyczynę ( wypięta taśma od lasera i ogólny syf w środku ), poskładałem wszystko do kupy, wykonałem testy ( przy okazji dowiedziałem się, że jest nieprzerobiona) i w ten sposób FAT trafił do mojej kolekcji ( za darmochę ). Ochrzczony mianem DVD z funkcją konsoli. Dlaczego? O tym poniżej.

Testy które wykonałem po zmontowaniu wszystkiego w jedną bryłę były jasne. Konsola odtwarza WYŁĄCZNIE oryginalne płyty PSX ( sprawdzone na Euro Demo ), płyty AUDIO CD oraz płyty DVD-VIDEO ( również oryginalne ). Z oczywistych względów nie działają na niej kopie, ale to nie ma znaczenia.

Najważniejsze pytanie: dlaczego nie odczytuje oryginalnych płyt PS2 Disc, mimo, że jak mniemam płyty DVD-Video i PS2 Disc mają zapewne identyczną strukturę? Sprawdzałem na podstawie oryginalnej gry, która chociaż była zarysowana jak Euro Demo, to konsola wyświetliła RSODa.

Również sam Browser konsoli wygląda dosyć nietypowo niż ten z 77004. Dla przykładu umieszczam film, na którym jest przedstawiony identyczny problem jak z 39004. Chodzi mi o: brak jakichkolwiek znacznych animacji po ekranie startowym, oraz brak możliwości ustawienia choćby daty i godziny.

Film: http://www.youtube.com/watch?v=UWQp4_nZg08

O co z tym do cholewy chodzi?! :D
Posty: 123
Kasa: 321 $

LOL :D

PSX SCPH-7502
PSX SCPH-5502/9002

PS2 SCPH-39001
PS2 SCPH-70002

xzer0
-#
Posty: 117
Rejestracja: sob 01 cze, 2013 20:41

Post autor: xzer0 »

Pierwsze primo czepiasz się pierdół zamiast naprawić to. Sprawdź w slimie opór na cewkach. Jeżeli jest niższa niż wskazana wartość dla danego lasera to znasz przyczynę. Fat jest dobry. Porządnie wyczyść stację dysków, możesz lekko przesmarować prowadnice, obowiązkowo wyczyść soczewkę gazikiem nasączonym alkoholem izopropylowym (20gr szt w aptece) i wyreguluj go białym zębatym kołem, który znajduje się pod tacką. Zacznij on najniższej wartości i kręć po 3 ząbki. Testuj dvd i cd. Ja używałem ojca chrzestnego bo ma wstawki w których wychodzą boleści lasera. Gta też jest dobre. Mi w vice city przed regulacją ledwo się załączały stacje radiowe i miasto doczytywało się w trakcie. Wywalało wielki napis loading tam gdzie nie powinno. Kiedyś kupiłem plejacza za 20zł i po regulacji kółkiem czytał wszystko.

EDIT

Browerser jak dla mnie normalny.

Awatar użytkownika
KoYoT
-#
Posty: 154
Rejestracja: pn 30 sie, 2010 15:12
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: KoYoT »

Jeżeli mógłbyś dokładniej wskazać, co mam wyregulować ( najlepiej na zdjęciu ) będę wdzięczny. Laser to KHS-400C dla ścisłości. Może i Browser dla Ciebie jest normalny, ale dla mnie nie jest skoro nie pozwala sobie zmienić daty i godziny.
Posty: 123
Kasa: 321 $

LOL :D

PSX SCPH-7502
PSX SCPH-5502/9002

PS2 SCPH-39001
PS2 SCPH-70002

xzer0
-#
Posty: 117
Rejestracja: sob 01 cze, 2013 20:41

Post autor: xzer0 »

Znowu ta sama bajka..... ileż razy można to pisać. Odkręcasz pokrywę od dvd romu, podłączasz prąd, wysuwasz tackę. W głębi stacji dysków za laserem, prawie na tylnej ściance jest białe dość duże koło zębate. Reguluje się nim wysokość lasera. Kręci się ono tylko w jedną stronę. Dojdź do punktu 0 gdzie laser jest najniżej (charakterystyczny dźwięk gdy trybik spada z największej do najmniejszej pozycji) i kręć o 3 zęby aż dojdziesz to tego idealnego stanu odczytu płyt. Gry testujesz tak: wyjmij magnes z pokrywki, włóż płytę, na niej połóż magnes i schowaj tackę. Gdy nie odczyta, albo będą problemy to wysuwasz kręcisz o 3 zęby, chowasz, sprawdzasz i tak dalej.

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

"Chodzi mi o: brak jakichkolwiek znacznych animacji po ekranie startowym, oraz brak możliwości ustawienia choćby daty i godziny. "

zmien baterie na plycie glownej zwyczajnei sie wyczerpala, potem ustaw zegar date i bedzie dzialac normalnie (choc nie od razu zalapuje ustawienia daty i godziny nie wiem czemu) mialem to samo w facie i pomoglo, dla sprawdzenia nawet wyjalem baterie ze slima i zrobilo sie to samo. zwyczajnei kup nowa baterie i zamien ze starą (ta bateria podtrzymuje date i godzine gdy konsola jest odlaczona calkowicie od pradu. Gdy sie wyczerpie a konsola zostanie odlaczona to zegar sie resetuje i wlasnie takie cos sie dzieje co jest na filmiku)
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

ODPOWIEDZ