Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Regenerowane Płyty a ich odczyt

rozmowy o sprzęcie i peryferiach do konsoli

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Regenerowane Płyty a ich odczyt

Post autor: Quake96 »

Siema :evil:

Temat zakładam, bo nie mam ochoty wyrzucić 30zł w błoto, ale już tłumaczę o co chodzi...

Kupiłem dzisiaj oryginalnego Killzone (używka) za 30zł. Już wracając z płytą do domu widziałem, że jest ona po regeneracji. No ale dajmy jej szansę... Wkładam grę do konsoli, niby wszystko okej, ale zawsze zawieszała się w tym samym momencie, przy wchodzeniu do menu, zaraz jak tylko w tyle uruchamiał się ten jakby filmik (tło menu). Poszedłem więc z płytą do sklepu i wytłumaczyłem sytuację. Koleś dał mi drugą płytkę z tą grą. Po spojrzeniu na tą wiedziałem, że skądś ją kojarzę... Ten sam dysk miałem już kiedyś, też właśnie od nich. Jak brałem wtedy tą płytkę, to była zajechana jak szmata od podłogi, więc babka ją zregenerowała. Ale na moim ówczesnym FATcie kończyło się to i tak na zawieszaniu przy ładowaniu mapy. Wtedy po prostu wymieniłem grę na inną bez zapłaty, więc wróciła pewnie do obiegu i tak znów wpadła mi w ręce. No i tym razem ta płyta nie działała. Jednakże na slimce zawieszała się na czarnym ekranie zaraz po napisie "KILLZONE" poprzedzającym menu.

Znów poszedłem do sklepu. Coś im się wierzyć nie chciało, że nie działają obie, więc wzięli z wystawy swoją, jak to sam facet nazwał "dojechaną" PS2 90004 i odpalił tą drugą płytkę. I u nich objaw był ten sam. Czarne tło i nic więcej. Ale facet nie dał za wygraną, wyciągnął tą poprzednią płytkę (tą którą zwróciłem wcześniej) i odpalił. I tu o dziwo u niego ruszyła bez większych problemów, a przynajmniej dalej niż u mnie (u mnie stawała w menu). Facet stwierdził, że płyta jest sprawna, ale faktycznie regenerowana. Wrzucił ją do maszyny na ponowną regenerację po czym dał mi płytkę i powiedział, że MUSI działać, a jeśli nadal nie będzie to mam zajechany laser w konsoli (która jest prawie nowa...). Oczywiście po tej ponownej regeneracji już nie sprawdził jej znów w swojej konsoli... No i wróciłem do domu, odpalam a tu znów kurka lipa. O ile wcześniej ta sama płyta (przed ponowną regeneracją) działała mi do menu, tak teraz zawiesza się na napisie "KILLZONE", tym dużym zaraz przed menu. Słychać wtedy, że płyta staje a potem co chwila ponownie rusza i zatrzymuje się. Co ciekawe jak odpiąłem memorkę, to raz udało mi sie odpalić tą płytkę do menu (gdzie zawieszała się oczywiście...), ale i tak musiałem na tym logo "KILLZONE" czekać ze dwie minuty.

Co zrobić dalej? Walczyć z nimi i upierać się, że to płyta jest zniszczona? U mnie zawieszała sie na menu, u nich niby działała. Ale moja konsola też nie może być winna, bo jest prawie nowa, ma oryginalny laser, a poza tym wszystkie inne płyty łyka bez problemu. Mam już przykre doświadczenia z regenerowanymi płytami, bo już nie jedna moja poprzednia konsola też nie chciała z takimi współpracować, podczas gdy zwykłe płyty działały normalnie (i to nawet piraty).


PS: Możliwe, że mój laser ze względu właśnie na swój stan jest na tyle mocny, że wiązka przebija się przez płytę? Tym bardziej, że płytka jest z platyny, czyli z dwóch stron jest bezbarwna.
SCEE™

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

IMO wróć do nich i niech ci oddadzą kasę lub wymienią grę na inną, bo regeneracja płyt nie do końca tak na prawdę je naprawia. To raczej rozwiązanie czasowe. Sklepy często tak robią, dlatego moim zdaniem powinieneś im ją zwrócić. Z tym że najpierw spróbuj odpalić grę na innej konsoli. Prawdopodobnie nie będzie działać, ale sprawdzić nie zaszkodzi.
hasło do moich uploadów: 1234

xzer0
-#
Posty: 117
Rejestracja: sob 01 cze, 2013 20:41

Post autor: xzer0 »

30zł za jedną zajechaną grę? Pamiętam że tyle się płaciło za starsze tytuły w 2005 roku. Najdroższa używana gra kosztowała wtedy 50zł. Każdy laser dvd pozostawia po sobie czerowny płomień na płycie.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Gra niby nie była zajechana, ale to pewnie temu, że była raz regenerowana. Brat był dzisiaj u nich w tym sklepie (bo mnie nie było w domu) i powiedzieli mu, że niby przy mnie ją sprawdzali (owszem, ale przed ponowną regeneracją) i nie przyjmą ją w ramach gwarancji. Jeszcze następne 10zł by chcieli za wymianę -,- Ich zdaniem laser w mojej konsoli "pada" i dlatego ta płyta mi nie działa. Ciekawe... Dzisiaj dostałem Fife Street 2, która jest w b.dobrym stanie, nie regenerowana i śmiga idealnie. Ale cóż, "laser mi pada" w nowej konsoli...
SCEE™

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

to wez swoja konsole kilka gierek w roznym stanie i odpal przy nim. Ale to dziwne ze nie dziala, ja nigdy nie mialem problemow z regenerowanymi plytami, sa czytane jak nowki bez zająknięcia.
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Jutro pójdę i ich rozniosę...

Dzisiaj w łapy wpadła mi org. Fifa Street 2. Stan prawie że nówka. Działa bez zająknięcia. Killzone w takim samym stanie wiesza się na logo. Do tego wpadł znajomy brata ze swoim PS2 FAT (nieśmiertelna maszyna ^^ jeszcze 30xxx), u niego objaw ten sam co u mnie. Zatem winna jest płyta i nie obchodzi mnie, że jakimś cudem ich konsola odpala ten chłam. Dwie nie odpalają, a jeszcze może uda się dzisiaj sprawdzić grę na trzeciej.
SCEE™

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

tutaj to na bank ewidentnie cos z plyta jest, obstawiam na zle zrobiona regeneracje. chociaz cholera wie co z ta plyta moze byc nie tak. kurna szkoda ze w polsce nie ma z tym rynkiem jak w anglii... ceny w cholere nizsze i nie leca se w kulki jak u nas... w UK killzone za ok 10 zl, plyta jak lustro dostalem i to w sklepie... a taka kamerka eyetoy 75 pensow xD
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Jutro idę do tego sklepu i nie wyjdę albo z inną grą albo z kasą. Dla pewności podrzuciłem płytkę kumplowi, coby sprawdził na swojej konsoli. Efekt ten sam... Raz zawiesiła mu się w menu, a po restarcie stanęła na logo. Dobrze, że znajomy brata zostawił mi swojego FATa na jakiś czas, to jutro biorę obie moje konsole, Killzone i inną swoją grę żeby pokazać tym pajacom, że ten crap nie działa :evil:


EDIT (24.02 15:11):

Byłem dzisiaj w sklepie. Wziąłem swoją konsolę i konsolę znajomego, Killzone oraz moją Fife Street 2. Koleś już na starcie nie chciał ze mną gadać, ale ja sie nie dawałem. Powiedział, że ma nawet dwie swoje konsole, więc może na obu zobaczyć (wcześniej testował na jednej). Zgodzilem się pewny swojej racji. No to koleś jeszcze zanim odpalił grę już mięknął, bo powiedział, że nawet jak jemu zadziała, to może mi nieodpłatnie ją wymienić. No ale żeby sprawiedliwości stało się zadość, odpalił KillZone i co? Zawiesiła się w przejściu z Logo do Menu :mrgreen: Się facet zgasił i potulnie przeprosił. W zamian wymieniłem to sobie na Unreal Championship 2 na XBOXa :P
SCEE™

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

no ale chociaz udalo sie zalatwic cos:D gorzej jakby jeszcze cos krecil ze jak nie laser to moze co innego itp xD u nas to wszystko mozliwe:D
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

W piątek jak kupiłem tego KZ to tak mówił, że może mi już laser w konsoli padać. To tłumacze mu, że konsola jest praktycznie nowa, to znów się wypierał twierdząc, że nawet fabrycznie nowe mogą być uszkodzone. Potem w sobote był tam mój brat, nic nie wskórał. Dopiero dzisiaj poszedłem do nich z moją slimką, fatem sasiada, swoją grą i tym KillZone to udało mi się coś zdziałać. Ja przychodze i mówie, że ja z tym KillZonem. On od razu "Ale mnie to nie interesuje, sam widziałeś, że na mojej konsoli zadziałała." To od razu mówie mu, że miał szczęście widocznie, bo u mnie na trzech konsolach zawiesza się praktycznie w tym samym miejscu. Zszedł z tonu, postanowił że sprawdzi jeszcze raz na dwóch swoich konsolach. Jeszcze zanim odpalił, to już zmiękł mówiąc, że nawet jak zadziała, to może mi ją wymienić za free na inną (a w sobotę od brata wołal 10zł). Ale pięknym dopełnieniem było, gdy i u niego się zawiesiła na jego oczach :mrgreen: . Potulnie przeprosił, wymienił grę i tyle ;) Ja generalnie do nich nic nie mam, bo gry mają dobre i w przystepnych cenach, ale regenerowane płyty to zło.
SCEE™

ODPOWIEDZ