Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie

Najbardziej klimatyczna gra na PS2

dyskusje na temat gier i pomocy w tym zakresie

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Najbardziej klimatyczna gra na PS2

Post autor: Gicha7 »

Cześć. Ostatnio myślałem sobie o grach, który są wyjątkowe przez klimat gry i atmosfere jaka towarzyszy przechodzeniu danego tytułu.
Wiadomo, że na jednych grach możemy się wyżyć (Tekken), na innych bawić się świetnie z kumplami (PES), kolejne mają zapewniać dobrą zabawę na wolne wieczory (Crash). Są jednak gry, który w pamięci zajmują stałe miejsce i kiedy tylko o nich pomyślimy to ciarki nam przechodzą po plecach.
Pierwszym takim przykładem jest Silent Hill. Nie mam zielonego pojęcia jak dla Konami udało się stworzyć taki klimat, a na ten składają się tam prawie wszystkie czynniki. Po pierwsze to co widzimy. Widoki opuszczonego (z pozoru) miasteczka, dziwna mgła i zniszczone budynki. Świetnie to wygląda. Dalej dźwięk. A ten jest po prostu moim zdaniem GENIALNY. Dźwięki podczas gry jak i te z soundtracku kapitalnie budują atmosfere, a do tego wprowadzają w nastrój grozy. Efekt ten jest spowodowany tym iż muzyka w SH silnie oddziałowuje na psychike. Na koniec jest też świetnie zbudowana historia. Poznajemy ją powoli w kawałkach, nie jesteśmy rozpieszczani dużą ilością informacji, a wręcz przeciwnie sporo musimy się domyślać.
Drugim przykładem może być taki Shadow of the Collosus. Ciekawe widoki z nutą baśni (szczególnie podoba mi się w tej grze efekt słońca który odpowiednio wpływa na moje odczucia), do tego pasująca muzyka, ogólnie grało mi się w to świetnie i czułem to `coś` podczas przemierzania przez świat Cienia Kolosów.
Chciałbym, żebyście jeszcze wy mi coś polecili z gier, które mają niepowtarzalny klimat, świetną atmosferę i po prostu zostają w pamięci tak jak pisałem na początku wzbudzając szczególne emocje. Przy okazji szukam nowych gier na PS2, więc wasze propozycje mi się przydadzą. Mogą to być horrory (bardziej takie jak Silent Hill niż np Resident Evil, który mimo iż był dobry to już bez odpowiedniej otoczki), albo wszelkiego innego rodzaju gatunki. Oby pasowało do kryteriów :P

Lelouch
-#
Posty: 5
Rejestracja: sob 20 lut, 2010 20:03

Post autor: Lelouch »

Dla mnie na top liście klimatycznych gier są Ace Combat 4,5 i Zero. Świetna Muzyka dzięki której czujemy się jakbyśmy tańczyli na niebie i Fabuła w której czujemy się jak w dobrym filmie(prawie tak jak w Call Of Duty 4 ;])

PS. Jeśli spodobał ci się Shadow of Collosus to pewnie spodoba ci się ICO który jest w podobnych klimatach...miał być nawet jego sequelem ;]

Suhayl
-#
Posty: 6
Rejestracja: sob 06 mar, 2010 22:17

Post autor: Suhayl »

Moim skromnym zdaniem najelpszy klimat ma Resident Evil 4. Gra naprawdę buduje klimat osaczenia i zamknięcia, mimo dosyć otwartego świata.

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

Idąc śladem Silent Hill (chyba w to zagram!) polecił bym ci ObsCure (obie części). Ciekawa historia, też mnie troche ciarki przechodzą na myśl o niej. Nie grałem w pierwszą część, ale druga bardzo mi się podobała. Przerażające mutanty, bieganie w ciemnościach w "otoczeniu" przerażających jęków, krzyków, ciemności, w których zza rogu wyskakuje zmutowany pies czy ch*j wie co, nawet nie wiesz kiedy i musisz go zrzucać z siebie... Przy okazji gierka zmusza do myślenia i użycia refleksu (w drugiej części pod koniec "bijesz się" z jakimś "czymś" na piły łańcuchowe - aby nie przegrać musisz naciskać :o: i to naprawdę szybko i długo, do tego adrenalina rośnie). Dawno to przeszedłem, dużo nie pamiętam. Nigdy nie spotkałem się z taką historią jak w tej grze
Dużym plusem jest też grafika. Wygląda świetnie jak na PS2

Szkoda że Doom 3 nie jest na PS2, bo też dosyć przerażał
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Gicha7 »

Zastanawiałem się już nad tym tytułem i zamierzam go sprawdzić.

Ostatnio słyszałem o takich tytułach jak Rule of Rose, Siren, Ico czy Okami .. słyszeliście coś o tych tytułach ? Wyglądają dość zachęcająco i `klimatycznie` :>

Awatar użytkownika
orynia55
-#
Posty: 10
Rejestracja: pn 26 lip, 2010 17:07

Post autor: orynia55 »

Opis ICO możesz znaleźć w dziale pobieralnia :)

A co do Okami, to według wielu, najpiękniejsza gra na PS2. Jesteś duchem (pod postacią psa) a twoją bronią jest tylko pędzel :)
Wykonując odpowiednie gesty używasz czarów i pokonujesz przeciwników.
Niestety nie grałem, ale myślę, że te dwie gry to najlepszy wybór :mrgreen:
Istnieją trzy rodzaje prawdy:
-zwykła prawda,
-święta prawda
-i gówno prawda

Awatar użytkownika
snakeshake
-#
Posty: 191
Rejestracja: pt 09 kwie, 2010 00:02
Lokalizacja: Nie wiem.
Kontakt:

Post autor: snakeshake »

Polecam Shadow of the colossus gra posiada to coś że aż chce się grać jedyna w swoim rodzaju, grafika także zachęca gracza do grania szczególnie gdy słoneczko świeci :], muzyka świetnie pasuję do takiej gry oraz mamy konika :-D jeżeli chodzi o walki to można powalczyć sobie z ciekawymi kolosami ;-) Polecam Wszystkim :evil:
Obrazek

Awatar użytkownika
Cloud Strife
-#
Posty: 156
Rejestracja: pt 26 mar, 2010 17:00
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Post autor: Cloud Strife »

A ja polecam całą serię gry Fatal Frame. W grze robimy zdjecia duchom. Osobiscie grałem tylko w 3 ale bardzo mi sie spodobała.
Kontakt ze mną na https://www.facebook.com/Angeal5445
GG:24133337
angeal19915445@gmail.com

Pisac tylko w ważnych sprawach.

Awatar użytkownika
kubos123
-#
Posty: 47
Rejestracja: sob 18 wrz, 2010 12:16
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: kubos123 »

Dla mnie najlepszy klimat ma Gran Turismo 4 :-):
super grafika
duża różnorodność pojazdów
dużo tras
sporo opcji tuningowania
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kamilm122
-#
Posty: 3
Rejestracja: śr 17 sie, 2011 19:56

Post autor: kamilm122 »

Ja uważam, że bardzo klimatyczna gra którą przeszedłem to zdecydowanie God of War. Na peirwszy rzut oka można by powiedzieć, że to czysta siekanka. Gra jednak ma fabułę, cholernie wciąga, grafika jest bajeczna, udźwiękowienie pwoodujegęsią skórkę... nic tylko brać i grać ;). Zapewne 2'ka powinna też taka być [zwłaszcza, że jest bogatsza o więcej umiejętności oraz broni]. Druga pozycja z horrorów na ps2 to Silent Hill 2 i 4 [w 3'ke nie miałem okazji pograć i mnie do gustu nie przypadła jakoś specjalnie]. 2'ka leży na półce i czeka aż kiedyś przejde, 4'ke właśnie jestem w trakcie i gra jest po prostu hmmm... chora i ryje psychike... czasem masz ochote wyłączyć konsole albo zażyć czegoś świeżego bo klimat w niej jest na prawdę ostro przytłaczający i klaostrofobiczny. "Muzyka" w niektórych lokacjach [np. w wierzy w więzieniu [ale w środku gdzie ze ścian wystawały jakieś cosie z głowami i za długimi rękami] ] była ostro chora. A wymijając gry z fabuła polecam z fajnych arkadek liznąć Time Crisis 2 NAWET jak się nie ma tego guncona ;) gra przednia, szczególnie w 2 osoby. Klimat ma ale to bardziej ten który przypomina nam saloy gier. To tyle mam nadzieje, że podsunąłem dobre tytuły ;). Pozdrawiam.

Bronek2121
-#
Posty: 1
Rejestracja: czw 25 sie, 2011 15:38

Post autor: Bronek2121 »

mnie przypadła do gustu dość nietypowa ale niesamowita odsłona Spyro a mianowicie ostatnia część trylogii The Legend of Spyro: Dawn of the Dragon polecam fajna fabuła fajny klimat i niezwykłe zakończenie polecam także zagrac w pozostałe części trylogii aby znac całą fabułę :-D

Awatar użytkownika
Damianero1993
-#
Posty: 92
Rejestracja: pn 25 lip, 2011 14:15
Lokalizacja: Długopole Gorne

Post autor: Damianero1993 »

Silent Hill 2.Bezkonkurencyjnie.Jedyna część ''Cichego Wzgórza" która dorównuje "jedynce"(choć SH na PSX jest nie do pobicia względem fabuły,muzyki i klimatu-to była pierwsza i pewnie ostatnia gra , w którą za łebka bałem się grać i w sumie nawet teraz przechodzą mi ciarki po plecach ;-) )Jedynie SH 2 jest grą która przybliżyła się do części na PSX.

Sonik3003
-#
Posty: 1
Rejestracja: pn 22 lut, 2010 10:10

Post autor: Sonik3003 »

Ja osobiście polecam Kingdom Hearts wszystkie części.Bardzo piękna i wciągająca fabuła.

Awatar użytkownika
ZbyNioMir
-#
Posty: 125
Rejestracja: pn 20 wrz, 2010 11:37

Post autor: ZbyNioMir »

1. Shawdown Of The Colossus
2. Resident Evil 4
3. God Of War 1 i 2
4. Onimusha 3
5. Hauting Ground (Demento)
6. Devil May Cry 3
7. Ico
8. Syphon Filter: Dark Mirror
9. SoulCalibur 3
10. Tekken 5
"Są tacy, którzy umieją tasować karty, ale nie umieją grać."

Awatar użytkownika
glukkon7
-#
Posty: 116
Rejestracja: czw 24 lut, 2011 11:10
Lokalizacja: Krosno

Post autor: glukkon7 »

Ja tu dodam coś dla fanów dobrego westernu, a mianowicie gra "GUN" na PS2.

Super grafika, przepiękne "westernowe" krajobrazy i ten klimat.....
Ahhh...
I jeszcze muzyka-prawdziwy majstersztyk, z resztą sami posłuchajcie http://www.youtube.com/watch?v=eKoNKXUKKpk

Fabuła zasługuje na film.
Pooolecam :-D
Lepszy maluch w garażu, niż Opel w telewizorze.

ODPOWIEDZ