Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa

Koniec nowości na PS2

dyskusje na temat gier i pomocy w tym zakresie

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Koniec nowości na PS2

Post autor: Quake96 »

Siema :D

Przeglądałem sobie stronę SONY. Wszedłem w zakładkę "Gry > Już Wkrótce", no i zobaczyłem tylko "Brak Wyników". To oznacza, że SONY oficjalnie zrezygnowało z dalszych produkcji na PS2... Cóż 11 lat na rynku to i tak sporo :) Wiem, że pewnie każdy już dawno wiedział, że nie będzie nowości na PS2 (w tym ja), ale temat zakładam, byśmy mogli podyskutować o grach na tę konsolę. Konsolę która z pewnością zasługuje na miano "Konsoli dekady". A więc, piszcie, jakie gry najbardziej zapadły wam w pamięć i czy mimo braku nowości, dalej macie zamiar korzystać z PS2, czy już przesiadacie się na nową platformę...


Zacznę od siebie:

Ja co prawda z PS2 nie jestem zbyt długo związany (około 3-4 lat z przerwami), ale w nieco gier grałem. Grami które zapradły mi w pamięć są Tekken 5, czy też Killzone. Co do dalszych planów, to pomimo braku nowości (których i tak nie oczekiwałem), mam zamiar dalej korzystać z PS2. Dlaczego? Ponieważ konsola przez te 11 lat doczekała się tylu tytułów, że zabawy nie zabraknie mi nigdy. Ponadto nadmienię, że nie zamierzam przesiadać się na nowszą platformę. Czemu? Bo po pierwsze, jest to dosyć drogie (Konsola, gry, ew. naprawa), a po drugie, PS2 jest czymś co mi w 100% wystarcza i nie oczekuję niczego więcej :) Kiedyś może kupię sobie PSP, ale PS2 nie sprzedam NIGDY.


Mam nadzieję, że i wy, posiadacze (ew. byli posiadacze) PS2 wypowiecie się w tym temacie ;)
SCEE™

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

Musiał ten dzień nadejść, to było oczywiste jak każdy żywot konsoli.
Jednak patrząc dziś z perspektywy czasu na poczciwą czarnulkę jestem delikatnie mówiąc zniesmaczony a nawet nabity przez SONY w butelkę.

Konsolę ps2 mam prawie 10 lat, tz. najpierw miałem jedną ale padła bardzo szybko po trzech latach użytkowania, i zaraz kupiłem SCPH-50004 która okazała się naprawdę sprawną konsolą i śmiga bardzo dobrze po dzień dzisiejszy - jest zakupiona po "wielkiej aferze laserowej" tego modelu i jak widać w dobrym czasie ją kupiłem bo wszystkie części są oryginalne i sprawne.

Pamiętam jak dziś, kiedy ówcześni posiadacze szaraczków zaczytywali się /raczej z prasy konsolowej/ na nadchodzącą rewolucję konsolowego życia, jak wiązali wielkie nadzieje co do nowego produktu, jakim mieli zastąpić poczciwego szaraka, pierwsze screeny z gier dopiero szykowanych na rynek itp. po prostu ogólny szał i marzenia... wynikające pewnie z dotychczasowymi przeżyciami jakie im oferował psx plus wielkie oczekiwania graficzne oferujące przez nową konsolę i w sumie pod tym względem się nie zawiedli: Tekken, MoH Frontline, Need for speed, Gran Turismo i wiele innych pierwszych gier na tą konsolę wywoływała nie jeden "oczopląs" co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości, później oczywiście także ukazywały się świetnie zrobione tytuły zapewniające niezłą zabawę, co prawda wielu narzekało na to że gry nie posiadają już tego "czaru", grywalności, miodności jaką zapewniał im szarak no ale rekompensatą za to były o niebo lepsze graficzne gry.

Tak więc na pewno konsola przeniosła nas na wyższy poziom "świata gier" ale niestety na tym zakończyła się jej rola i chyba tylko na to sony ją przeznaczyła, gdyż patrząc właśnie na 11 lat jej życia niestety nie wiele ma do zaoferowania w porównaniu do jej poprzednika, bo przecież całą siłą życia każdej konsoli są gry a ich niestety jak na tyle lat, jest naprawdę mało i do tego w większości są po prostu denne bez nadziei na powrót gracza do oferowanego starego tytułu.
Dlatego uważam się za co najmniej zniesmaczony postępkiem Sony co do graczy i użytkowników ich produktu jakim jest PS2, według mnie potraktowali tę konsolę jako "przejściówkę" do PS3 tylko że właśnie okres 10 lat był za długim czasem jak na okres przejściowy i to pozostawia mi po tej konsoli niedosyt, niesmak i poczucie nabicia w butelkę. No cóż historia ich postępków potwierdza dziwne działania tej korporacji... ale mniejsza o to.

Oczywiście PS-dwójki nie pozbędę się tak jak nie pozbyłem się psx'a choćby ze względu że mimo wszystko jest częścią pewnej dekady mego życia, zwłaszcza że kilka tytułów jednak jest mi bardzo bliska i chętnie do nich powrócę tak jak na poczciwym szaraku, a nowa ps3 kiedy zakupię /jeszcze nie wiem :)/ nie oferuje (przynajmniej na razie w nowych modelach) wsteczności do gier PS2.

Tak zapewne będę w przyszłości posiadaczem trzech konsol tej firmy.
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

juan369
-#
Posty: 2
Rejestracja: wt 06 wrz, 2011 21:25

Post autor: juan369 »

jestem tu nowy ale z gier które uważam za swoją klasyke są ICO , burnout revenge ,residenty chyba wszystkie ,silent hill 1 i 4 the room , wipeout fusion ,REZ eur. jak wiadomo God of War , medal of honor wszystkie i black ze strzelanek patrze na półkę ....kingdom hearts 1 i 2 , the suffering , nie da rady to jest piękny nałóg .......dziękuje.....

Awatar użytkownika
dread11
-#
Posty: 3
Rejestracja: ndz 25 gru, 2011 16:53

Post autor: dread11 »

Ostatnio gdy moja stara konsola padła po 7 latach użytkowania zamiast ps3 kupiłem ponownie ps2.. ale ze względu na brak kasy ale wogole nie żałuje. Nie wybrażam sobie, że niemógłbym wrócic do gier na ps2. Ostatnio szukałem na internecie polecanych tytułów i bardzo zaskoczyła mnie produkcja Quantic Dream jaką jest Fahrenheit.. nie spodziewałem się, że takie cudo ukrywało się przedemną przez tyle lat :) Na playstation 1 i 2 można znalesc gry z wiele lepszym gameplayem niz na nowe super mega next geny ktore tylko idą na grafike ( oczywiscie znajda sie i wyjatki ale..). Ostatnio bardzo mnie naszło aby wrocic do gier z psx kupionego w 1997r. ktory juz jest w kawałkach ;/ Akurat nie mam pieniazkow aby kupic psx ale kiedys na pewno zagram w crashe i moje ulubione tomb raidery :)

Awatar użytkownika
Ostry96
-#
Posty: 216
Rejestracja: sob 02 paź, 2010 16:18

Post autor: Ostry96 »

Przed Fifą 12 - w dziale "wkrótce" - nie było niczego więc sądzę że może coś będzie -.o

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Ale FIFA 12 nie była do końca pewnym produktem na PS2. Dopiero gdy KONAMI zdecydowało się wydać PES12 na PS2, to i EA wydało FIFĘ 12 :)

Poza tym to już dawno jest oczywiste. Nie będzie nowości na PS2. U mnie w Empiku zlikwidowali regał z grami na PS2 i z konsolami PS2.
SCEE™

ODPOWIEDZ