Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Onimusha 3: Demon Siege

dyskusje na temat gier i pomocy w tym zakresie

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ZbyNioMir
-#
Posty: 125
Rejestracja: pn 20 wrz, 2010 11:37

Onimusha 3: Demon Siege

Post autor: ZbyNioMir »

Onimusha 3: Demon Siege

Na początek suche fakty:
Producent i wydawca – CAPCOM
Światowa data premiery – 27 kwietnia 2004r
Gra akcji TPP – ja bym bardziej ją określił jako połączenie przygodówki z grą akcji - w sensie nawalanki.

Gra nie nowa, ale o nowości na PS2 oprócz gier sportowych to raczej trudno w tej chwili i lepiej już nie będzie, więc gram sobie w to co już jest a jeszcze nie odkryte przeze mnie. W poprzednie części nie miałem jeszcze okazji grać, więc nie będę się rozwodził o kontynuacji trylogii itp. Czwarta część Onimushy za to już czeka grzecznie aż po nią sięgnę. Za to skupmy się na Onimusha 3: Demon Siege, którą przeszedłem w zeszłym roku, a teraz nagle mnie sentyment dopadł i właśnie kończę ją ponownie.

Fabuła raczej typowa tj. ratujemy świat od złego gościa, ale zdarzają się i wzruszające momenty. Przy jednym z końcowych filmików można nawet łzę uronić współczując małemu chłopcu tęskniącemu do zmarłej mamusi. Zresztą większa część opowieści oprócz ratowania świata opiera się również na rozłące ojca z synem co obaj bardzo przeżywają. Gramy na zmianę dwoma postaciami w dwóch różnych o jakieś 400 lat okresach i miejscach – współczesny Paryż kontra feudalna Japonia. Obaj bohaterowie mają twarze znanych aktorów. Samanosuke to podobno jakiś japoński przystojniaczek, a Jacques pożyczał twarz od Leona zawodowcy tzn. francuskiego aktora Jean Reno.
Gra jest dynamiczna, klimatyczna i raczej – jeśli ktoś oprócz nawalanki lubi trochę pomyśleć, czy bardziej poszukać – to mało upierdliwa. No może oprócz kodu do drzwi z którym miałem niemały problem zaraz z początku przygody .
Każdy z bohaterów ma kilka rodzajów broni, jeden pancerz i specjalną rękawicę do wciągania dusz i wszystko to można właśnie za pomocą nazbieranych dusz podnosić do max 3 lvl.

Postrzelamy też trochę z karabinu i pogramy chwilę białogłową niewiastą, ale to raczej przelotne przygody traktowane jako dodatkowy smaczek.
Oprócz głównej gry cieszą znajdowanie skrzynie z drobiazgami które otworzymy po ułożeniu małej zagadki logicznej – dokładnie to puzzli. Znajdziemy również dodatkowe areny gdzie zarobimy trochę dusz i nie tylko.
Gdzieś czytałem, że gra przypomina Resident Evil i rzeczywiście coś w tym jest. Oczywiście chodzi o części 2 i 3 w sensie chodzenia tam i z powrotem ze świeżo znalezionymi kluczami.
Same walki, bossowie czy rozwój broni pasuje mi Devil May Cry 3
Onimusha 3 to jakby połączenie tych dwóch gier.

Wady jeśli są to niedostrzegalne i sama miodność rozrywki wszystkie rekompensuje.
Ponieważ przechodzę grę drugi raz to staję się wymagający i nie chcę tylko już przejść gry, ale odkryć jak najwięcej jej tajemnic, a ponieważ z natury jestem leniwy i języków mi się nie chciało uczyć, więc kombinując zacząłem zapytywać o różne rzeczy wujka Gooogle. Jakież było moje rozczarowanie kiedy oprócz recenzji gry i solucji nie mogłem nic ciekawego znaleźć. Znalazłem też kody w sensie co dostanę jak co zrobię np.: jeśli przejdziesz grę na Normal do otrzymasz możliwość gry na Hard – no to już coś :-D

Nie znalazłem żadnej konkretnej strony o w/w grze. Chodzi o opis poszczególnych przedmiotów, czy strojów Ako (a właśnie: Ako to mały duszek teleportujący się między bohaterami i przenoszący przedmioty). Jedynie właściwie wykorzystuję jej białe ubranko. Gry ma je założone a chwilę postoimy w bezruchu bohaterem to Ako wtedy zaczyna krążyć wokół nas co powoduje leczenie odniesionych ran. Ako wszystkich ubranek ma chyba z 7 i nigdzie nie znalazłem jak działają inne. Trening też jest dla mnie zagadką. To tu to tam czytam sobie – przejdź cały trening, ale w niektórych przypadkach za cholerę nie mam pojęcia o co chodzi, co budzi oczywiście we mnie uczucie niedosytu, że jednak nie do końca poznałem wszystkie możliwości bojowe.

Byłbym wdzięczny za linki do stron o w/w grze, do stron które oprócz recenzji i opisu przejścia wnoszą naprawdę jakieś szczegóły przedmiotów, sekretów, itp.

Generalnie mimo końcowego marudzenia grę polecam z czystym sercem.
"Są tacy, którzy umieją tasować karty, ale nie umieją grać."

Awatar użytkownika
ZbyNioMir
-#
Posty: 125
Rejestracja: pn 20 wrz, 2010 11:37

Post autor: ZbyNioMir »

Sorki ale specjalnie podbijam temat - zależy mi na powrocie do tej gry a mam parę pytań no i przyznaję, że jestem trochę zawiedziony, że nikt nie odpowiedział = brak fanów Onimushy ?!?
ponawiam pytanie (czytaj kopiuję):

"Byłbym wdzięczny za linki do stron o w/w grze, do stron które oprócz recenzji i opisu przejścia wnoszą naprawdę jakieś szczegóły przedmiotów, sekretów, itp. Trening też jest dla mnie zagadką, jak i stroje AKO "

Za porady i odpowiedzi z góry serdecznie dziękuję.
"Są tacy, którzy umieją tasować karty, ale nie umieją grać."

ODPOWIEDZ