Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

Recenzja gry - WRC 3

dyskusje na temat gier i pomocy w tym zakresie

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Recenzja gry - WRC 3

Post autor: Quake96 »

Siema!

Tak jak widzicie, nadszedł czas na recenzję gry PS2. Wybór padł na WRC 3. Dlaczego? Z prostego powodu - dzisiaj stałem się posiadaczem tejże gry i jestem nią bardzo pozytywnie zaskoczony. No ale dość sentymentalnych głupot. Czas na reckę!

A więc od początku.

Pierwsze odpalenie gry i już pierwsze zaskoczenie. Zauważyłem, że gra pochodzi z roku 2003, czyli ma już dobre 8 latek. Myślę sobie: "hmm... 2003? Ciekawe jak będzie wyglądać.". A teraz czas na menu główne. Menu główne jest świetnie wykonane. Bardzo spodobały mi się te wstawki filmowe lecące w tle, które na mojej 9 letniej konsolce nie przycinały ani trochę. Przyszedł czas na odpalenie pierwszej przejażdżki. Na pierwszy ogień poleciał tryb "Time Trial", co by się zapoznać z fizyką jazdy. Lecz zanim przejdziemy do wyścigu, czeka nas kilka decyzji. Wybieramy auto oraz kierowcę. Dodatkowo możemy też obejrzeć dokładnie wybrane przez nas auto, za pomocą specjalnej opcji, która uruchamia podgląd auta w 3D. Możemy otworzyć wszystkie drzwi/maski, oraz wybrać opcję "Explode", która spowoduje rozszczepienie auta na kilka części. No ale przejdźmy do wyścigu, bo to on jest w tej grze najważniejszy. Już przy wyborze auta, "kopara mi opadła" na widok modeli samochodów. Auta są naprawdę dopracowane. Jakość tekstur jest naprawdę wysoka, a przypominam, że gra jest z 2003 roku! Teraz jednak przechodzimy na trasę, gdzie czeka na nas, malowniczy teren, wyposażony w obiekty 3D, wśród których, niektóre możemy zniszczyć. Gra pod względem otoczenia pokazuje klasę. Co do fizyki prowadzenia, to jest wprost wyśmienicie. Fizyka jest dokładnie taka jaką lubię, czyli nie jest przesadnie realistyczna, dzięki czemu auta prowadzą się dość dobrze, nawet przy większych prędkościach. Przez cały wyścig nie dowierzałem, że ta gra jest aż tak rozbudowana, zarówno graficznie, jak i pod względem otoczenia. Na ekranie ukaże się nam bardzo ładny HUD, który możemy dostosować w opcjach gry. A propos opcji, to wspomnąć warto o kilku smaczkach, jakie zostały dodane do opcji. Wśród nich wyróżnimy takie ciekawostki jak: Możliwość modyfikacji HUD'a (wybór wyświetlanych opcji), zmiana obrotomierza (do wyboru cyfrowy i analogowy), czy też poziom zaawansowania pilota (do wyboru Prosty i Zaawansowany). Menu opcji jest wykonane naprawdę przejrzyście i czytelnie, zresztą jak całe Menu.

Podsumowując:
Gra jest obowiązkowym tytułem dla fanów serii WRC. Myślę, że i fani serii CMR, mogli by zwrócić uwagę na ten tytuł. W grze mamy wszystko co najlepsze w rajdówkach, oraz wiele innych smaczków umilających grę. Grafika sprawia, że oczy wychodzą z orbit. Sterowanie jest wprost świetne i sprawia, że nie będziemy rzucać padem ze wściekłości, gdy auto po raz kolejny wyleci z zakrętu. A to wszystko w grze z 2003 roku!


Oceny cząstkowe:

Grafika: 9.5/10 (Graficzna masakra)
Dźwięk: 8/10 (Dźwięk przyjemny dla ucha)
Grywalność: 10/10 (Sama gra jest miodna, a dodatkowej miodności dodają wszelkie smaczki, jak np. interaktywne otoczenie. Sterowanie jest przyjemne i nie przesadzono tutaj z realizmem.)


Ocena końcowa: 9.5/10 (Jedna z najlepszych rajdówek na PS2)


Autorem recenzji jestem ja, Quake96 i nie wyrażam zgody na kopiowanie całości, lub fragmentów tego materiału, bez mojej zgody.
Ostatnio zmieniony pn 28 lis, 2011 22:22 przez Quake96, łącznie zmieniany 1 raz.
SCEE™

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

Nie zaczynaj zdań od "no". Przyjżyste? Nie czasem przejrzyste?
Co by pisze się razem czy osobno?
Tego nie jestem pewny...
A merytorycznie oceniam na bdb+. Tylko popraw blędy!
hasło do moich uploadów: 1234

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Ołkej. Poprawione.

PS: Co by pisze się osobno :)
SCEE™

ODPOWIEDZ