Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie

Prince of Persia - The Two Thrones - Recenzja

dyskusje na temat gier i pomocy w tym zakresie

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Prince of Persia - The Two Thrones - Recenzja

Post autor: Quake96 »

I nadszedł czas, by Książe Persji powstał, niczym Fenix z popiołów. Czas przyjrzeć się jednej z zapomnianej dziś gier, czyli „Prince of Persia The Two Thrones”. Niewielu pewnie zdaje sobie sprawę, że to właśnie seria Prince of Persia, jest protoplastą takich hitów jak „Assassin’s Creed”. Tak, to właśnie seria „PoP” miała znaczący wpływ na rozwój elektronicznej rozgrywki. Czas przyjrzeć się bliżej jednej z tych gier.


Grunt, to pierwsze wrażenie.

Odpalając grę po raz pierwszy, miałem nadzieję, że gra spełni moje oczekiwania. Nie myliłem się. Książe Persji po raz kolejny pokazał na co go stać… Ale lepiej będzie jak opisze to dokładniej, bo jest o czym pisać.


Graficzny oczopląs

Pierwszym tematem, będzie grafika. Recenzowana przeze mnie gra, jest przeznaczona na konsolę PlayStation 2, przez co wielu nie spodziewałoby się tutaj fajerwerków. I to właśnie błąd… Grafika stoi na najwyższym poziomie, a ilość detali czy jakość efektów jest znakomita. Wystarczy spojrzeć na samego księcia. Widać, że twórcy stanęli „na uszach”, aby gra wyglądała szałowo. Dzięki tak pięknej oprawie graficznej, gra ma niepowtarzalny klimat, podobny do poprzedniczek.


Dźwiękowa poezja

Jak wiadomo, od wielu, wielu lat, nieodzownym elementem każdej gry, jest oprawa audio. O ile dawniej dźwięki były mało istotne, tak dziś to jeden z kluczowych elementów, do którego twórcy przykładają szczególną wagę. I w tej grze nie jest inaczej. Dźwięki stoją na naprawdę wysokim poziomie, oraz są zróżnicowane. Głos księcia jest bardzo ładny, co dodaje postaci charakteru.


Czy ty też czujesz ten klimat?

Czas wspomnieć o klimacie gry. Podsumowując to co napisałem wcześniej, można wywnioskować, że gra ma świetny klimat. I to trafna diagnoza. Jak wiadomo nie tylko oprawa Audio-Wizualna wpływa na klimat gry, ale także postacie, otoczenie czy fabuła. Wszystkie te elementy zostały wykonane z pieczołowitą starannością. Otoczenie w którym przyjdzie się nam poruszać, jest pełne szczegółów, a nasi wrogowie to nie jakieś kwadratowe ludziki, tylko wojownicy z krwi i pikseli. To wszystko łączy się w idealną całość, a po dodaniu możliwości naszego bohatera, przeistacza się w klimat, który jest z pewnością niepowtarzalny.


Sztuka zabijania

Warto także wspomnieć o stylu walki naszego Księcia. Jak widać nasz książę w posługiwaniu się bronią białą ma niemałe doświadczenie. Walki w tej grze są jednymi z najbardziej efektownych momentów gry. Na szczególną uwagę zasługuje wachlarz ciosów, oraz dostępnych kombosów. Dodatkowo mamy możliwość podniesienia drugiej broni i walki obydwoma, co czyni ataki bardziej efektownymi i skuteczniejszymi. Dodatkowo, jak na protoplastę „Assassin’s Creed” przystało, mamy możliwość cichego zabijania wrogów tak, aby Ci nie zdążyli nawet wezwać pomocy. Dzięki czemu możemy zostać niezauważeni, co z pewnością ułatwi nam rozgrywkę.


Koniec podróży

Przyszedł czas na koniec tejże recenzji. Mam nadzieję, że mimo iż powyższa recenzja jest krótka, to wam się spodobała. Oby ten tekst zachęcił was do gry, bo naprawdę warto zagrać w tę grę.

Oceny cząstkowe:

Grafika – 10/10
Audio – 9/10
Klimat – 10/10
Grywalność – 9,5/10

Ocena końcowa: 9,5/10 (Absolutna klasyka gatunku…)
SCEE™

ODPOWIEDZ