Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

PS2 FAT I FMBC

dyskusje na temat gier i pomocy w tym zakresie

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Birkin_Pl
-#
Posty: 381
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 22:08
Lokalizacja: Olsztyn City
Kontakt:

PS2 FAT I FMBC

Post autor: Birkin_Pl »

Witam czy opłaca się kupić PS2FAT używane w stanie idealnym za 229zł ? widziałem w sklepie z używanymi konsolami...
Po drugie czy można zepsuć konsole robiąc przeróbke FMBC ?
_________________________________
Fan Sony oraz ich konsol, gracz retro. Siedzi tutaj od 2012...

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Ad1 Nie, nie opłaca sie. Dlaczego ? Bo uszkodzone PS2 FAT można wyrwać na allegro za ok 30zł a laser to koszt około 100zł więc sam widzisz jest to ok 130zł akcesoria czyli pad, MC i kable nie wyniesie więcej niż 50zł. Zresztą możesz zamiast lasera kupić Network Adaptor (urządzenie dzięki któremu podłączysz HDD do ps2 i PS2 do internetu) który kosztuje ok 150zł.

Ad2 Nie, chyba że podczas wgrywania rzucasz konsolą o ścianę (wersja dla nienormalnych) to wtedy możesz coś popsuć

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Dodam, że DOBRY laser do PS2 FAT kosztuje 150-170zł (HD-7) ;)

Ale i tak NA to najlepsze wyjście.

Birkin_Pl, podam Ci mój kosztorys jaki wyszedł przy kompletowaniu mojego PS2 z NA, to sam zobaczysz czy się opłaca kupić samego FAT'a

- Konsola z uszk. laserem (40zł)
- Network Adaptor (120zł)
- 80gb HDD (70zł + 6 miesięcy gwarancji)
- Pad (nowy, zamiennik 37zł. Używanego DS2 możesz dostać czasem nawet za 20zł)
- Memorka (30zł. Tutaj akurat drogo bo w sklepie. Na allegro dostaniesz za grosze)
SCEE™

Awatar użytkownika
kondziu657
-#
Posty: 8
Rejestracja: sob 11 sie, 2012 21:09
Lokalizacja: Kobylanka

Post autor: kondziu657 »

Tak jak wyżej nie opłaca, ja na allegro kupiłem Fat-a za 120zł laser jak nowy (malina ;*) do tego orginalny pad sony dual shock 2 i gra Smackdown vs Raw 2008 :) FreeMc kupiłem za 35zł także lepiej poszukaj czegoś na allegro. Zawsze możesz zrobić tak że kupisz fat-a z laserem do wymiany za max 50 zł kartę za jakieś 30 zł i Pada za 25zł czyli prawie 100zł Cię wyniesie kupisz sobię np Dysk 60GB i Przejściówkę na allegro za 20zł żeby był na USB i możesz grać z USB. Nie prawdą jest że gry z Usb tną się lub coś w tym stylu bo sam uruchamiałem z Dysku przez USB God Of War i Battlefronta II i śmigał jak złoto :D
Kondi

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Nie prawdą jest że gry z Usb tną się lub coś w tym stylu
Tu niestety kolego nie masz racji. Zobacz sobie z jaką prędkością gry się ładują i jak wygląda oglądanie FMV (wstawek filmowych). Poza tym kompatybilność gier z USB też nie jest jakaś super idealna. USB jest dobre, ale tylko jako opcjonalne lub tymczasowe rozwiązanie. Jeśli już podłączać dysk do FAT'a to TYLKO przez Network Adaptor
SCEE™

Awatar użytkownika
kondziu657
-#
Posty: 8
Rejestracja: sob 11 sie, 2012 21:09
Lokalizacja: Kobylanka

Post autor: kondziu657 »

Quake mogę dla Cb zrobić specjalnie porównanie jak długo ładuję się z USB a jak długo z napędu i zobaczysz jaka jest różnica prawie żadna... :) a jak jest to 2 sec max
Kondi

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Ja wiem co piszę ;) Odpal sobie przykładowo TR Underworld z USB i z DVD. Poza tym ładowanie to mały pikuś, bo ważniejsza jest kompatybilność i choćby działanie FMV.

Polecam za to zapoznać się z aspektami działania dysku IDE przez Network Adaptor. To najszybsze rozwiązanie (tak, szybsze nawet od DVD)
SCEE™

Awatar użytkownika
kondziu657
-#
Posty: 8
Rejestracja: sob 11 sie, 2012 21:09
Lokalizacja: Kobylanka

Post autor: kondziu657 »

To wiadome że NA i IDE bd działał szybciej i to bez dwóch zdań ale pisałeś żeby sprawdzić z jaką prędkością gry się z USB ładują ^.^
Kondi

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

Maksymalna prędkość odczytu z USB w PS2 to ok. 450KB/s, co jest bardzo małą wartością, filmiki w większości gier będą się pocinały. Odpalanie gier z dysku sieciowego jest już troche lepsze bo ok. 800KB/s a mimo to w niektórych grach filmiki się tną. To i tak małe wartości w porównaniu z dvd ok. 5MB/s czy z dyskiem twardym ok.20MB/s, także nie ma co się męczyć z USB lepiej zainwestować w szybsze rozwiązania ;-)
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

No i pozamiatane.
A tak w ogóle jak nie chcesz grać z dysku to polecam slima można taniej dorwać i przerobić każdy model 7xxxx i niektóre 9xxxx

Awatar użytkownika
Birkin_Pl
-#
Posty: 381
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 22:08
Lokalizacja: Olsztyn City
Kontakt:

Post autor: Birkin_Pl »

slima i akcesoria mam ;) dysk 80 gb (85gb) mam ;) ale chce fata kupić żeby przez NA grać na dysku to na allegro za około za 150 moge kupić konsole z uszk. laserem i z NA ? dobrze mówie ?
_________________________________
Fan Sony oraz ich konsol, gracz retro. Siedzi tutaj od 2012...

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Nie, NA to średnio koszt ok 150zł więc wydasz troszkę więcej ok 200zł ale lepsze to niż laser

ODPOWIEDZ