Strona 1 z 1
Tekken 3 i PSX SCPH5552
: czw 05 maja, 2011 21:51
autor: kaczkazdw
Witam.
Otóż mój problem wygląda następująco. Pobrałem sobie Tekken'a 3 w wersji PAL (by były kolorki)
i po włożeniu płytki do mojej konsoli gra chodzi jakby ledwo zipiała. Do momentu napisu "NAMCO" jest ok. Później jest zwiecha i konsola coś tam mieli.. jak odpali filmik (po długim czekaniuu) to zacina się strasznie. Wciskam Start i za kazdym przejsciem miedzy Menu->Wyborem Postaci trzeba poczekać krótszą chwilkę niż ma to miejsce z udziałem napisu "NAMCO". Ale najgorsze jest czekanie za walką... przynajmniej ze 2-4 minut trzeba czekać. Normalnie czuje jak mi broda rośnie. Tak samo jest z wersją [JAP]. A obrazy NTSC mają po 11 tys. błędów

.. Czego to może być wina?
: czw 05 maja, 2011 22:39
autor: Quake96
Laser ledwo zipie pewnie. Tekken 3 trochę ciśnie laser, ze względu na Muzykę. Sprawdź płytkę, na emulatorze i jeśli będzie działać to znaczy, że wina jest gdzieś w PSX. Na początek wejdź w Tekkenie do Opcji (na konsoli, rzecz jasna) i w audio, jako BGM SELECT wybierz SILENT. Jeśli dalej nie pomoże, to nagraj grę na inną płytę (inna marka) i sprawdź efekt.
PS: Powiedz mi jakim programem i jaką prędkością nagrywasz gry PSX? I jakich nośników używasz. Z góry odradzam płyty z marketu. Najlepsze do tego są Verbatimy i SONY.
Co do nagrywania, to nagrywaj programem Alochol 120%. Przy opcjach nagrywania wybierz profil PlayStation i prędkość 8x. To najlpesze ustawienie do nagrywania gier PSX.
: czw 05 maja, 2011 23:01
autor: kaczkazdw
Do nagrywania używam Alcoholu. Leci na płytkach Philips (nie są tanie. 1,30zł, o dziwo inne gry na nich chodzą bezbłędnie). Co do prędkości właśnie dziwne jest to, że kiedy chcę nagrać np. 10x albo 4x alcohol mówi ze nośnik nie obsługuje takowej prędkości i nagrywa 1x. A w szybkości w trakcie nagrywania i tak widnieje na przemian 4.1X - 4.0X.
Spróbuje także z płytkami i opcjami. Gorzej jeśli to nie pomoże.
: czw 05 maja, 2011 23:04
autor: Quake96
Coś nie tak z tym nagrywaniem. Kup płyty SONY, są tanie (1zł) i chodzą bezproblemowo. Jesli na nich nie będziesz mógł nagrywać z prędkością 8x (ja nagrywam) to znaczy, że problemem może być nie konsola, a wypalarka.
: czw 05 maja, 2011 23:09
autor: kaczkazdw
Ok. W najbliższym czasie sprawdzę płyty Sony. Ewentualnie Verbatim. Jutro sprawdzę czy to faktycznie wina płyty. Na razie dzięki za pomoc. Obym nie musiał więcej pisać na ten temat

: pt 06 maja, 2011 14:11
autor: michael69
małe sprostowanie:
to że gra będzie "chodzić" w emulatorze nie mówi nam nic o "winie" czy "nie winie" psx'a.

: pt 06 maja, 2011 15:20
autor: Quake96
michael69, po części mówi

Bo jeśli napęd PC daje radę z płytą, to znaczy że może być coś z laserem, albo i też z płytą. Ale po tym można też wyciągać wnioski

: pt 06 maja, 2011 16:47
autor: michael69
... albo że gra jest spreparowana (np. rip niechodzący na psx'ie), czyli żadne wnioski....
emu nigdy nie był żadnym "sprawdzaczem" poprawności kopii....
: pt 06 maja, 2011 17:11
autor: Quake96
michael69, tak masz w sumie rację. Ale ja tylko mówię, że skoro na konsoli się ścina.Chodzi, ale ścina. a na pc czyta ok. to może być coś z laserem.

no ale ogólnie to emulator ma mało wspólnego z psx'em

: pt 06 maja, 2011 17:54
autor: kaczkazdw
Jak się okazało problemem był nośnik. Nagrałem tak samo jak poprzednie płyty Tekken'a 3 na płytach Verbatim i śmiga aż miło. Nawet te płytki z którymi w niektórych momentach był problem i całość się wieszała.
Dzięki za pomoc
Temat do zamknięcia
![Kwadratowy :]](./images/smilies/splash.gif)