Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk

Problem z grami PAL?

recenzje, solucje, kody, oraz wszelka pomoc w tym zakresie

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dase
-#
Posty: 8
Rejestracja: wt 29 lis, 2011 19:35

Problem z grami PAL?

Post autor: Dase »

Witam. Mam pewien problem. Posiadam PSX (albo PS1, albo PSOne, ja nie wiem jaka jest różnica... konsola jest stara, szara ale działa) i ściągnąłem (z tego forum) 2 gry: Resident Evil 2 oraz Tekken 3. Obie wersje gier sa "PAL" (gry posiadam od uploadera "Davastaa", o ile nie pomyliłem nicku). Na emulatorze gry śmigają ładnie, ale nie to mnie kręci, grać chciałem na konsoli, tak więc wypaliłem grę na płytki Verbatima (CD-R). Przy każdej próbie uruchomienia gry, po pokazanie się boot-up'a zamiast loga playstation pokazuje się to:
[center]Obrazek[/center]

Co może być przyczyną? Konsola jest na 100% przerobiona bo inne podróbki jakie dostałem z konsolą (od znajomego) działają.

/Edit
Wypaliłem plik .img, oprócz tego w paczce z grą były także pliki takie jak .sub, .ccd oraz .cue
Czyżbym użył złego pliku do wypalenia płyty?
Ostatnio zmieniony czw 01 gru, 2011 16:02 przez Dase, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]Sprzęt: PSX, PS2, PS3 250 GB, Xbox 360 250 GB, iPhone 4 32 GB
Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

A więc.

Po 1. Masz PSX'a (duży PS)
Po 2. Masz PSX'a o modelu od 7xxx do 9xxx, czego jestem pewny, jak widzę ten bootscreen (sam takie cos miałem, i wiem, że pokazuje się to na nowym biosie. Na starym wyglądało to inaczej.)
Po 3. Gry to nie przypadkiem wersje "RIP"??
Po 4. Jeśli nagrywasz alcoholem, to wybierz profil PlayStation.
Po 5. Weź odpal Alcohol 120% tam wybierz "Nagraj obraz". Wskaż obraz z grą która nie działa (np. ten RE) i zobacz czy w danych o dysku (pod spodem w alocholu będzie pisać) nie pisze przypadkiem MODE 1. Jeśli tak to lipa. Bo musi być MODE 2.
Po 6. Czy gry które nie działają miały obrazy w formacie "bin" ??


EDIT: Tutaj masz mój filmik. W tym filmiku pokazałem jak wygląda bootscreen w takiej sytuacji jak twoja. http://www.youtube.com/watch?v=RELA9VKp ... ideo_title

Z tym, że ten bootscreen dzieje się na PSX'ach ze starym BIOS'em (do SCPH-5xxx), a w nowszych pojawiało się to co tobie, czyli "PlayStation d d". W filmiku opisałem dlaczego się to pokazuje.
Ostatnio zmieniony czw 01 gru, 2011 16:07 przez Quake96, łącznie zmieniany 1 raz.
SCEE™

Awatar użytkownika
Dase
-#
Posty: 8
Rejestracja: wt 29 lis, 2011 19:35

Post autor: Dase »

Po 1. Masz PSX'a (duży PS)
A więc mam PSX'a, konsolka jest nieco "przy sobie"
Po 3. Gry to nie przypadkiem wersje "RIP"??
Raczej nie, w opisie postu, z którego ściągałem grę nic takiego nie było, a gra waży ~650 mb, więc więcej nie powinna.
Po 4. Jeśli nagrywasz alcoholem, to wybierz profil PlayStation.
Po 5. Weź odpal Alcohol 120% tam wybierz "Nagraj obraz". Wskaż obraz z grą która nie działa (np. ten RE) i zobacz czy w danych o dysku (pod spodem w alocholu będzie pisać) nie pisze przypadkiem MODE 1. Jeśli tak to lipa. Bo musi być MODE 2.
Korzystam z "Ashampoo Burning Studio 7". Na razie postaram się pozostać przy tym i pokombinować, dopiero w ostateczności wezmę się za alkohola.
Po 6. Czy gry które nie działają miały obrazy w formacie "bin" ??
Nie. Były tylko 4 pliki:
SLES-00972.ccd [1 kb]
SLES-00972.cue [1 kb]
SLES-00972.img [648 mb]
SLES-00972.sub [26 mb]
[center]Sprzęt: PSX, PS2, PS3 250 GB, Xbox 360 250 GB, iPhone 4 32 GB
Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

Jeśli chodzi o Tekkena 3 to ściągnij moją wersję, działa na 100%. Jak będziesz nagrywał grę to wskaż w kreatorze plik *.CUE

http://swiatpsx.pl/tekken-kolekcja-redumporg-vt6027.htm

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Po 1. Dla wypalania gier PSX, używaj Alcohol 120%.
Po 2. otwórz plik .cue w notatniku i zobacz jaki ma "MODE" (Powinno pisać MODE 2)
SCEE™

Awatar użytkownika
Dase
-#
Posty: 8
Rejestracja: wt 29 lis, 2011 19:35

Post autor: Dase »

Jak będziesz nagrywał grę to wskaż w kreatorze plik *.CUE

Dzięki, chyba to było przyczyną. Zaraz się upewnię - mam cały krążek płyt CD więc eksperymentować mogę.
Po 1. Dla wypalania gier PSX, używaj Alcohol 120%.
Po 2. otwórz plik .cue w notatniku i zobacz jaki ma "MODE" (Powinno pisać MODE 2)
TRACK 1 MODE2/2352
Jak widać, jest MODE 2, czyli jest ok.

Spróbuję jeszcze (jak doradził DreamON) wypalić plikiem .cue, jak się nie uda - ściągnę wersję od DreamON'a oraz wypalę Alkoholem. Jak i to się nie uda... ehh, emulator? Dobra, nie bd gadał o czarnym scenariuszu tylko spróbuję.
[center]Sprzęt: PSX, PS2, PS3 250 GB, Xbox 360 250 GB, iPhone 4 32 GB
Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Tak jak mówiłem, źle wypalasz płytkę stąd cały problem. Pamięctaj, że w kreatorze nagrywania musi być napisane MODE 2. Poza tym, na twoim miejscu nagrałbym jeszcze raz tego Tekken'a co masz, ale wskazując plik .cue i używając Alcohola 120%. Przez to dowiemy się, czy w obrazie tkwi problem. Bo jeśli zrobisz tak jak ci zalecam, to gra powinna działać.
SCEE™

Awatar użytkownika
Dase
-#
Posty: 8
Rejestracja: wt 29 lis, 2011 19:35

Post autor: Dase »

No i prosze. Wypalanie pliku .cue pomogło! Nie mogę wypalać "img" samego, bo to to jest przyczyną problemu. Wielkie dzięki wszystkim!
[center]Sprzęt: PSX, PS2, PS3 250 GB, Xbox 360 250 GB, iPhone 4 32 GB
Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Spoko :)

Czyli wszystko tak jak myślałem. Poprosru wypalając .img, wypalało ci dysk w MODE 1.
SCEE™

ODPOWIEDZ