Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk

PSP problem z grami

wszelkie tematy dotyczące PSP i pomoc w tym zakresie

Moderator: Moderatorzy

Werqzen

PSP problem z grami

Post autor: Werqzen »

Witam. Postaram się opisać mój problem w jak najprostszy sposób.

Otóż, zakupiłem ostatnio konsolę PSP (soft 5.50 Prome-4) z kartą 16GB, bez kabla. W laptopie mam czytnik kart, więc myślałem, że dodawanie gier nie będzie problemem. Niestety, oprócz tej gry, która byłą wgrana (Need for Speed), żadna nie chce działać.
Po prostu wrzucam plik .iso lub .cso do folderu ISO na karcie pamięci, a po odpaleniu PSP w grach nadal mam tylko Need For Speed.

Czy to dlatego, iż gry, któe ściągam nie są pod mojego softa, czy muszę mieć kabel, bądź źle przeprowadzam zgrywanie?

Proszę o odpowiedź (może problem nie leży w tym, co wytypowałem) i pomoc napalonemu graczowi :)

Awatar użytkownika
Witold
-#
Posty: 523
Rejestracja: czw 25 lut, 2010 17:40

Post autor: Witold »

Potrzeba zrobić tzw. Reflash softu. Musisz go aktualizować, najlepiej na najnowszy dostępny soft. Czy posiadasz baterię pandory?

Werqzen

Post autor: Werqzen »

Nie wiem, czym jest, więc raczej nie mam. Możesz ją opisać, bo może się myle.
(Jeżeli nie opisałem mojego problemu dosyć jasno- co utrudni zdiagnozowanie błędu- to zadawajcie dodatkwoe pytania oczywiści).

PS
Jeśli możesz, to wejdź na GG podane w twoim profilu, abym mógł szybciej się z tobą skontaktować.

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Ale wiesz że gry w formacie iso i cso wgrywasz do folderu "iso" a nie do folderu "game" albo możesz zmienić "UMD ISO MODE" na inny (znajdziesz to w "vsh menu"
Pandora to taka bateria dzięki której można downgrade'ować soft w psp ale tylko w fat i niektórych slim 2xxx.

Werqzen

Post autor: Werqzen »

Ciężko jest mi opisać, jaki jest mój problem. Skoro jedyny plik, jaki mam (cso) wrzucam do folderu ISO na karcie pamięci, to czemu gra nie działa? Jest możliwe, że mam zły soft? Jeżeli tak, to byłym wdzięczny za chcoiaż parę gier, któe podziałają u mnie. Jeśli to nie wina softu, to trzeba kombinować dalej, bo Need For Speed działa, a reszta nie.

PS
Czy jest różnica, czy gra jest .iso czy .cso?

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Różnica między iso i cso jest taka że gra w formacie iso jest jakby to powiedzieć na większych detalach. Ale możliwe że możesz mieć za niski soft chociaż zdawało mi sie że prome-4 ma obsługę gier z wyższych softów

Werqzen

Post autor: Werqzen »

W takim razie nie wiemy nic. Nie ma w takim razie żadnych testów, by sprawdzić, wczym jest błąd? Nie wiem, wgrać jakieś "pewniaki", czy coś zmienić w ustawieniach?

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

czekaj czyli w menu nie widać żadnych innych gier niż nfs ? to znaczy ze żle coś wgrywasz.
Te gry które wgrywasz to w ten sam folder co jest nfs ?

Awatar użytkownika
Witold
-#
Posty: 523
Rejestracja: czw 25 lut, 2010 17:40

Post autor: Witold »

Werqzen, napisz do mnie na gg, nie ma co spamować :)

Werqzen

Post autor: Werqzen »

Tak. Gdy chciałem to zrobić za pierwszym razem, w folderze były fwie gry (w tym nfs). Natoomaist po włączeniu pokazywała się tylko ta jedna. To mnie najbardziej dziwi w tej sprawie :)

Werqzen

Post autor: Werqzen »

Moi mili gracze, problem został rozwiązany. Okazało się, iż przyczyną byłą zła karta pamięci (gra wgrana na drugą działała poprawnie). Szczególne podziękowania należą sie Witoldowi, który znalazł dla mnie czas, i przeanalizował wszystko od A do Z.

Dzięki wszystkim za pomoc, a niekumatym (takim jak ja) polecam Witolda ^^

ODPOWIEDZ