Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

PSP 2004 Dziwny problem z UMD ! Proszę o rady...

wszelkie tematy dotyczące PSP i pomoc w tym zakresie

Moderator: Moderatorzy

RycerzJP
-#
Posty: 135
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 17:10

PSP 2004 Dziwny problem z UMD ! Proszę o rady...

Post autor: RycerzJP »

Witam. mam dziwny problem z napędem UMD w moim PSP slim 2004.
PS. jeżeli zły dział to proszę o przeniesienie.
Więc tak. nabyłem ostatnio na allegro po okazyjnej cenie PSP 2004 (tylko 120zł) więc z miejsca kupiłem.
konsola od razu była przerobiona softem 6.20 pro b-8 ja zmieniłem na 5.50 Prome-4
według mnie jest najlepszy.
ale wracając do tematu...
sprzedający na aukcji napisał że nie wie czy działa UMD, ponieważ korzystał z karty pamięci.
Pożyczyłem więc od kumpla gierkę UMD i... po prostu zero reakcji w menu jest tylko karta pamięci, i savy na karcie...
więc wyciągnąłem płytkę z napędu konsoli i wziąłem 2 malutkie śrubokręty, zablokowałem czujniczki, by zobaczyć czy napęd działa poprawnie.
I... o Dziwo ! Laser pracuje, podnosi soczewke, opuszcza ją i świeci, silniczek również pracuje, lecz laser nie przesówa się po maskownicy, szynach czy jak to się tam zwie :] (powinniście ogarniać, jeśli nie mogę zrobić fotki)
I teraz pytanie... Co mogło uledz uszkodzeniu i jak to naprawić??
PS. Konsola jest w BDB stanie wizualnym lecz, zauważyłem że była rozbierana, ponieważ nie ma plomby pod baterią i brakuje 1 śrubki.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu :)

xzer0
-#
Posty: 117
Rejestracja: sob 01 cze, 2013 20:41

Post autor: xzer0 »

To jest pewnie wina softu. Słyszałeś może o syndromie downgradu? No więc niektóre rzeczy mogą przestać działać. Kumpel tak miał. Zdowngradował i wifi nie działało. Dopiero gdy postawił soft przez pandore to wszystko powróciło do normy. Syf ze starego softa został i to ze sobą koliduje. Tutaj sterownik lasera.

RycerzJP
-#
Posty: 135
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 17:10

Post autor: RycerzJP »

Czyli rozumiem, że muszę zrobić pandorę i wrzucić od nowa czysty soft?
czy mógłbyś mi przybliżyć jak to zrobić?
Byłbym wdzięczny.
Tzn w internecie znalazłem już poradniki ale nie za bardzo rozumiem...

EDIT:
PS. Na 6.20 pro b-8 po zakupie konsoli też nie działało

§ 7. zakaz pisania postów jeden pod drugim gdy czas dodawania kolejnych treści jest krotszy niż 24h (istnieje odstępstwo od tej zasady tylko w wyjątkowych,pilnych sytuacjach lub gdy jest potrzeba dodania oddzielnie linków do gier)
Ostatnio zmieniony ndz 22 wrz, 2013 10:53 przez RycerzJP, łącznie zmieniany 1 raz.

amane2142
-#
Posty: 137
Rejestracja: śr 04 kwie, 2012 17:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: amane2142 »

może nie mam ogromnej wiedzy o PSP miałem kiedyś fata ale w niewyjaśnionych okolicznościach został uszkodzony ale wydaje mi się że koledze chodziło oficjalny soft
PSX:
  • SCPH-7502
    SCPH-1020
    SCPH-110
    SCPH-1120
PS2:
  • SCPH-5004
    SCPH-10020(FMBC)
    SCPH-10010
    SCPH-10150
    SCPH-10350(Dysk Maxtor 80GB)
JURASIC PARK (podróbka pegasusa)

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Jeżeli był rozkręcany, to go rozkręć i sprawdź taśmy od umd. Potem bedziemy myśleć

ODPOWIEDZ