Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

PSPRojekt

tematy o sprzęcie

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

PSPRojekt

Post autor: Quake96 »

Siema :P

Postanowiłem, że skoro tu tak mało tematów o PSP, to ja trochę "rozruszam" dział. Ten temat będzie swoistym dziennikiem napraw i regeneracji mojego 1004 :) Warto jednak zacząć od początku...

Wszystko zaczęło się od przypadkowej oferty zakupu PSP. Ziomek chciał za nie jedynie kartę pamięci do PSX'a. Poszedłem na ten układ w ciemno i jak się okazuje słusznie. Z tego co dowiedziałem się od poprzedniego właściciela, oraz z własnych spostrzeżeń, to PSP ma następujące wady:

- brak kilku śrubek trzymających przedni panel.
- uszkodzony przełącznik od Wi-Fi
- brak głośników
- brak ładowarki
- prawdopodobnie uszkodzony LCD (po testach potwierdzone)
- brak analoga (+ uwalone piny)


Dzisiaj udało mi się naładować PSP. Reakcja na ładowarkę jest, naładować się dało. Po odpaleniu i podłączeniu zewn. głośników, słychać dźwięk startowania konsoli i dźwięki poruszania się po menu. Czyli w teorii konsola sprawna. Teraz pozostaje kwestia wymiany LCD (oby pomogło). Póki co chcę jedynie doprowadzić PSP do byle działania, a potem sukcesywnie eliminować kolejne wady.

I tu na początek kilka pytań:

1. Po włączeniu konsoli, LCD nie ma ŻADNEJ reakcji. Nie podświetla, nie wyświetla, totalnie NIC. Czy to na pewno jego wina?

2. Czy są jakieś gry PSP nie wymagające analoga? A bynajmniej takie które da się przejść bez jego użycia?

3. Mam przeróbkę, prawdopodobnie nietrwałą co sugerują foldery na karcie. Na karcie jest też gra w formacie .cso . To znaczy, że bez problemu odpalę EBOOT'y ?
SCEE™

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

1. Wydaje mi się że wyświetlacz pewnie w ogóle nie jest podłączony, a nie słyszałem o żadnych usterkach płyty głównej po których wyświetlacz by nie reagował.
2. Z tego co pamiętam to w większości rpg-ów nie jest wymagany np. final fantasy anniversary, IV , castlevania też powinna chodzić, tak samo burnout-y, motorstorm.
3. Obojętnie czy masz przeróbke czy nie to i tak każde psp jest przerabialne, i to w dodatku najłatwiejsza do przerobienia konsola. Ebooty oczywiście na przeróbce będą działać.
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

tomx1989, wpadnij czasem do Nas na SB
1. ten problem został chwilowo wyjaśniony i czekamy aż Quake wymieni bezpiecznik od podświetlania.
3. Poszukaj takich gier z serii "minis" może tam cos będzie. A jak nie to zostają różne emulatory :)

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Panowie... Bezpiecznik wymieniony. Ekran świeci jak ta lala :D ładowarka także kupiona więc mam spokój ^^

Co do gier to dzięki za radę tomx ;)

PS: EBOOTy już też umiem konwertować i odpalać :P
SCEE™

xzer0

Post autor: xzer0 »

Walnij jakieś zdjęcia. Od środka obowiązkowo okolice analoga i przełącznika od wi fi.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Do środka na razie nie zaglądam. Skręciłem i daj panie żeby wszystko już działało ;)

Fotki będą jak aparat się znajdzie i przejdą mu fochy...

Btw. zauwazyłem, że przy ładowaniu baterii, PSP tak cichutko piszczy. Jak odpale je na ładowaniu, to piszczenie znika. To normalne? Nic się nie stanie? Bo podobne numery to ja kiedyś widziałem w telefonach, gdzie przy ładowaniu, ładowarka tak piszczała (ale chyba nieco głośniej)
SCEE™

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

znalazłem dwie części od rozsypanego analoga. Widać wyraźnie że powinny się ze sobą w jakiś sposób łączyć, stąd moje podejrzenie iż jedna z nich powinna się znaleźć na płycie głównej a druga na analogu i razem powinny się stykać. Dlatego też daję foto i liczę że ktoś mi powie czy mam rację ;)

Obrazek

Druga strona:

Obrazek
SCEE™

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Kupiłem dzisiaj grę. Jak się okazało UMD dokazuje i niestety ale nie da rady grać. W każdym razie, czy da się podkręcić jakoś laser? Bo póki co sytuacja ma się tak:

Wkładam UMD (gra wykrywana jest szybko i bez problemu), Odpalam TK: Dark Ressurection. Po logo NAMCO BANDAI muszę, nacisnąć start bo inaczej staje na czarnym tle a laser "cyka". Następnie gdy wybiorę obojętnie jaki tryb walki, kończy się czarnym tłem i już nie cykaniem, ale "trzeszczeniem" napędu.
SCEE™

ODPOWIEDZ