Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Chip czy Mc Boot doradźcie

tutaj możecie szukać wszelkiego rodzaju pomocy której nie znajdziecie w innych działach

Moderator: Moderatorzy

davero
-#
Posty: 14
Rejestracja: śr 24 gru, 2014 21:40

Chip czy Mc Boot doradźcie

Post autor: davero »

Witam jak w temacie. Planuje zakup konsoli ps2. Do wyboru mam chip, albo mc. Co radzicie ?
Czy chip jakoś zużywa bardziej laser ? Z tego co czytałem to więcej zabawy jest z free mc bootem. Ponoć na chipie wszystko śmiga, a nagrywanie i odtwarzanie po przez free bota już jest bardziej skomplikowany. Nie mam pojęcia proszę o radę. Nigdy nie miałem PS.

z góry dzięki

Awatar użytkownika
Pierce
-#
Posty: 655
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 09:04
Lokalizacja: białystok

Post autor: Pierce »

Ps2 z chipem miałem tylko przez jakiś miesiąc. Było pożyczone. Wszystko chodziło ok, obsługa była bardzo prosta. Na pewno po jakimś czasie wymiana lasera byłaby konieczna, raczej nie duży wydatek, natomiast to stwarza dodatkowy obowiązek. Do tego, trzeba wziąć pod uwagę, że dobre płyty dvd też kosztują z 3-5zł za sztukę.

Z Free bootem jest inaczej. Tutaj można zwątpić jak natrafisz na problem z oprogramowaniem. Jeśli kupujesz gotowy free mc boot wgrany na kartę, dobrze by było aby to była jedna z najdowszych wersji i aby programy również były w nowej wersji.

Na początku miałem taki problem że non stop coś nie działało. Kupiłem kartę z free mc bootem najnowszym, natomiast programy były bardzo przestarzałe i niekompatybilne z wieloma grami. Ani z pendrive ani z dysku twardego nie można było nic odpalić. Sam sobie wgrałem nowe wersje i szystko śmiga aż miło. Nie miałem żadnych zmartwień od tamtej pory. Dlatego mimo wszystko preferuję free mc boot.
Obrazek

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

Przy FMCB zalecana jest tez oryginalna karta pamieci bo z podrobkami to rozne kwiatki potrafia byc. Z poczatku FMCB moze sie wydaje skomplikowane ale po krotkim czasie bedziesz go bez problemu obslugiwal. Warto rogladac sie za najnowszymi wersjami programow co jakis czas sa wypuszczane nowe choc teraz coraz rzadziej ale wciaz sa. Z Open ps2 loader (najlepiej najnowsze bety aczkolwiek dla poczatkujacego radze zaopatrzyc sie po prostu w 0.8 i 0.9.2, 0.8 dla gier ktore nie dzialaja na pozniejszej wersji np battlefield 2, choc jedna z wersji beta potrafi w koncu odpalic poprawnie hitman blood money co wczesniejsze nie potrafily) dziaja naprawde dobrze niemal z prawie kazda grą plus mozna nim odpalac gry z 3 zrodel: wewnetrzny HDD (tylko PS2 FAT, USB (pendrak/HDD na USB) czy SMB (LAN z dysku z kompa) Niedawn (no juz 3 miechy bedzie) tez wyszla najnowsza wersja popstartera pozwalajaca odpalac gry z ps1 poprzez wew HDD czy usb, nie wszystko dziala ale i tak jest spory wybor gier ktore dzialaja (nie potrzeba karty pamieci od ps1 by zapisywac). Zdecydowanie taniej to wychodzi bo jedynie co potrzeba to FMCB na karcie i duzy HDD lub pendrak ewentualnie kabel LAN i to caly koszt w przeciwienstwie do chipa gdzie trzeba co chwila kupowac plytki. No i przy FMCB nie uzywasz w ogole lasera no chyba ze grasz z orygialnej plytki to wtedy. Lepiej trzymac jak najdluzej przy zyciu oryginalny laser bo te zamienniki do ps2 podobno sa marne.
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

davero
-#
Posty: 14
Rejestracja: śr 24 gru, 2014 21:40

Post autor: davero »

Kupiłem Fata za 185 z 5 grami i dwoma padami. Wygląda wizualnie dość ładnie. Zobaczymy w praktyce jak przyjdze. Jesli chodzi o PS3 warto brać wersje Fat słyszałem, że lubią się psuć w techologo 65 ?

Awatar użytkownika
Pierce
-#
Posty: 655
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 09:04
Lokalizacja: białystok

Post autor: Pierce »

Na nowszych modelach ps3 pograsz jedynie w oryginały. Fat chyba wszystkie da się przerobić. Aby być na bierząco warto śledzić psx scene (po angielsku). Wspominam o tym, bo warto się przed zakupem zastanowić czy będziesz miał skąd nowe gry brać. W sklepach jest kilkadziesiąt oklepanych tytułów. Pozostają aukcje, forumowe, allegro, olx. Ale też za dobrą grę trzeba sporo zapłacić.

Ja mam super slim i prawie nie gram. Te tańsze wartościowe gry już przeszedłem, a szkoda mi wydawać po 100 na grę rzadziej spotykaną.
Obrazek

davero
-#
Posty: 14
Rejestracja: śr 24 gru, 2014 21:40

Post autor: davero »

Typowo Kolekcjonersko. Ja na xboxie przeszedlem tez sporo tytułów. Niestety w PL stare gry są bardzo drogie i choćby z tego powodu nie będę kupował (zwykłe złodziejstwo). Myślę, że nie będę przerabiał. Raptem parę gier typu Gran Turismo czy Uncharted. Kwestia jakiej szukać w przyszłości. Na razie za drogie.

ODPOWIEDZ