Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Oczko lasera - proszę o pomoc

tutaj możecie szukać wszelkiego rodzaju pomocy której nie znajdziecie w innych działach

Moderator: Moderatorzy

dechel
-#
Posty: 6
Rejestracja: ndz 21 gru, 2014 19:42

Oczko lasera - proszę o pomoc

Post autor: dechel »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów i miłośników konsol od Sony.

Stałem się niedawno posiadaczem przerobionego psx (już kiedyś za dzieciaka miałem szaraczka). Po kilku próbach wypalania różnych gier udało mi się wypalić (dzięki waszym poradnikom) Silent Hill (Pal) (z uploadu także z tej stronki). Nagrałem na płytę emtec i jest to jedyna gra, która chodzi mi na pleju. Tekken 3, Rayman nagrane na TDK odpalają tylko do logo Playstation na czarnym tle.

Gra chodziła świetnie szybko się załączała i bez przycin na fimlikach. Niestety coś mnie tchnęło żeby wyczyścić konsolkę i niechcący dotknąłem palcem oczko lasera. POtem wyczyściełem je patyczkiem nasączonym płynem do szyb ale niestety Silent włącza sie dopiero po ok. pół h a jak już się włączy to każde wejście do ekwipunku trwa ok. 10 min. Wcześniej gra chodziła dobrze. Jest możliwość , że uszkodziłem oczko lasera?

Awatar użytkownika
Birkin_Pl
-#
Posty: 381
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 22:08
Lokalizacja: Olsztyn City
Kontakt:

Post autor: Birkin_Pl »

Dobiłeś oczko laseru używając tego płynu do mycia okien :) Jeżeli chcesz je wyczyścić to zwykłym patyczkiem do uszu niczym nie nasączonym. Zawsze można kupić laser zamienny na np. allegro. Pozdrawiam
_________________________________
Fan Sony oraz ich konsol, gracz retro. Siedzi tutaj od 2012...

dechel
-#
Posty: 6
Rejestracja: ndz 21 gru, 2014 19:42

Post autor: dechel »

Po różnych kombinacjach zauważyłem, że konsola ustawiona na prawym boku czyta szybciej i gry, które nie chciały chodzić gdy była na płasko włączają się ale do pewnego momentu. Czy na sto procent laser do wymiany ? Znalazłem laser do mojego modelu (SCPH 5502) w atrakcyjnej cenie ale chcę się upewnić czy to na pewno laser. Np. płyty Sony czyta do pewnego momentu i nagle płyta się zatrzymuje ustawiam konsolkę na bok i jakoś idzie (Tekken bez dźwięku z lagami przy filmach). Proszę o rady żeby na marne nie wymieniać lasera. Dodam, że ten mały silniczek co jest na dole lasera był luźny i nie przywierał do tego małego koła zębatego więc uściśniłem go kawałkiem zapałki. Może tu coś jest nie tak? Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie rady :)

ODPOWIEDZ