Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

Jak podpiąc HDD do ps2 FAT ?

tutaj możecie szukać wszelkiego rodzaju pomocy której nie znajdziecie w innych działach

Moderator: Moderatorzy

davero
-#
Posty: 14
Rejestracja: śr 24 gru, 2014 21:40

Jak podpiąc HDD do ps2 FAT ?

Post autor: davero »

WItam jak mogę podpiąc hdd ? potrzebuje jakiś interfejs ?. Mam stary hdd 80gb chyba maxtor albo segate.

Awatar użytkownika
kurek2012
-#
Posty: 200
Rejestracja: czw 25 paź, 2012 14:16

Post autor: kurek2012 »

trzymaj linka

Kod: Zaznacz cały

http://swiatpsx.pl/ps2-na-hdd-dokladny-poradnik-instalacji-gier-vt7361.htm
PlayStation 2 FAT SCPH-30003 FMCB N/A 200GB HDMI
PlayStation 2 slim SCPH-75004 FMCB
PlayStation 3 super slim CECH-4304A
PlayStation 4 CUH-1000A
PSP SLIM 3004
PSVITA PCH-1004
Commodore 64

davero
-#
Posty: 14
Rejestracja: śr 24 gru, 2014 21:40

Post autor: davero »

No to mogą być kłopoty. Zwłaszcza, że adapter ciężko dostać.

Awatar użytkownika
kurek2012
-#
Posty: 200
Rejestracja: czw 25 paź, 2012 14:16

Post autor: kurek2012 »

a to nie masz adaptera ;-)
PlayStation 2 FAT SCPH-30003 FMCB N/A 200GB HDMI
PlayStation 2 slim SCPH-75004 FMCB
PlayStation 3 super slim CECH-4304A
PlayStation 4 CUH-1000A
PSP SLIM 3004
PSVITA PCH-1004
Commodore 64

davero
-#
Posty: 14
Rejestracja: śr 24 gru, 2014 21:40

Post autor: davero »

No nie mam :). Dzisiaj przyszedł grubas :) w fajnym stanie model 3xxx
Mc juz pracuje pięknie :). Mam jeszcze pytanie odnośnie emulatorów. Pliki z atari 5200 to a26, a emulator ps2 potrzebuje inne rozszerzenie. Spróbuje zmienić rozszerzenie jeszcze, ale jakby nie zadziałało to jest jakis konwerter ?

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

pliki .a26 to gry z atari 2600. Gry z atari 5200 to beda pliki .a56
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

nemezzis
-#
Posty: 35
Rejestracja: wt 04 mar, 2014 22:06
Lokalizacja: Zza krzaka

Post autor: nemezzis »

Jak wrócę do domu, podeślę linka do osoby która sprzedaje NA. (edytuje post)
PSX: SCPH-1002
PS2: SCPH-30004,
SCPH-50003 + Romeo Mod + Mars III
SCPH-70004 + Summ0ne Fix
SCPH-77004

davero
-#
Posty: 14
Rejestracja: śr 24 gru, 2014 21:40

Post autor: davero »

ok dzięki, ale konsola chce chyba pliki elf ? nie wiem czy dobrze rozumiem. Na necie znalazłem BIN

Pytanko drugie jak wezne dysk powiedzmy 320gb 2.5 cala na usb, Sformatuje pod ps2. Wrzuce obray pod mc boota. Konsola zobaczy taki dysk pod usb ? zamiast pendrajwu ?

Czy dysku zewn na usb się nie da podpiąć ?

nemezzis
-#
Posty: 35
Rejestracja: wt 04 mar, 2014 22:06
Lokalizacja: Zza krzaka

Post autor: nemezzis »

Dysk zewnętrzny możesz podpiąć pod USB, ale dalej masz słabą transmisję. Większy pendrive i tyle.

Pliki ELF są dla FMCB, jako aplikacje.
Ja z pendrivea odpalam gry przeriobione przez USB Extreme czy jakoś tak.
I te pliki USB Advance czy OPL odpala.
Jak będziesz miał dysk przez NA, to masz oddzielna zakładkę w OPL.
A jakie odpala, nie powiem bo nie korzystałem jeszcze, czy to bedą klasycze BIN, ISO, czy jakieś inne.

Na PW podaje linka do NA.
PSX: SCPH-1002
PS2: SCPH-30004,
SCPH-50003 + Romeo Mod + Mars III
SCPH-70004 + Summ0ne Fix
SCPH-77004

davero
-#
Posty: 14
Rejestracja: śr 24 gru, 2014 21:40

Post autor: davero »

Tzn, tem emu nie obsluguje mi ani bin ani a26. A plikow elf nie widzę nigdzie. Np emu nes śmiga fajnie z tym, że musi iść po chinczu :) po component nie ma obrazu. Mame nie mam pojęcia jak odpalić bo gry mam w zip spakowane na pc. Tak tak ja odpalam gry z pena. Fakt do 32gb pen obsłuży fat, później trzeba formatować pod ps2. Sczerze powiem ze 320gb to by sie przydało na te pliki :). Szkoda mi lasera, aby palic płyty. Co prawda kilka można wypalić. W zasadzie kolekcjonersko kupuję psy. Dzisiaj 3g ją czyściłem. Zasyfiona strasznie. Cos ala pajęczyna była w miejscu twardziela ;/. Plastiki wykąpałem, doczyściłem i wypachniłem. Prawie jak nówka :):P

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

skoro masz emulator atari 5200 to musisz sciagac gry z atari 5200 a nie atari 2600;p dlatego ci nie dziala z plikami .a26 (to sa gry wlasnie z atari 2600) ten bin to pewnie obraz plyty na ktorym jest emulator i gry (w zaleznosci co sciagnales ze ma koncowke bin)

Pliki .ELF to pliki .EXE dla środowiska ps2, ktore normalnie sa odpalane z plyty z gra ale zeby odpalic te customowe (homebrew itp) to trzeba albo miec chipa (specjalnei przygotowana i wypalona plytka z elfami) albo wlasnie FMCB (wtedy mozna z karty pameici je odpalac z pendraka lub dysku)

co do obrazu na component to dzialaja z nim tylko gry z ps2 lub programy przystosowane do niego, dlatego najoptymalniejszy jest kabel RGB (jakosc obrazu jak na komponencie a obraz wyswietlany jest we wszystkim odpalonym na konsoli) jedyny minus to to ze nei oplsuguje trybu progressive scan. a i jeszcze jak sie odpala film dvd z plyty tak normalnie bez programow to obraz jest zielony.

Co do USB extreme to nie polecam, bardziej powszechny jest juz USButil, dobry i latwy w obsludze. Usb advance to tez juz archaizm, teraz wszystko skupia sie glownie na OPL i HDL. Gry roznie dzialaja wszystko zalezy od wersji OPL/HDL, najlepsza kompatybilnosc jest z dyskiem wewnetrznym, najgorsza z usb aczkolwiek wciaz sie to rozwija dalej. np jedna z najnowszych bet OPL w koncu potrafi opdalic prawidlowo hitman blood money z ewszysto dziala i da sie przejsc gre (do wersji 0.9.2 bylo to niemozliwe)

Jesli chodzi o obrazy plyt gier z ps2 to powinny byc tak ISO dla DVD bin/cue dla CD. w przypadku gdy gra zajmuje mniej niz 4 gb nei trzeba jej przerabiac USButilem (tyczy sie to plyt dvd tylko, plyty cd trzeba zawsze przerabiac) te co waza wiecej trzeba przerobic ze wgledu na limit 4 gb gdyz usb musi byc w formacie fat 32 a on ma ten limit niestety
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

davero
-#
Posty: 14
Rejestracja: śr 24 gru, 2014 21:40

Post autor: davero »

Pliki .ELF to pliki .EXE dla środowiska ps2, ktore normalnie sa odpalane z plyty z gra ale zeby odpalic te customowe (homebrew itp) to trzeba albo miec chipa (specjalnei przygotowana i wypalona plytka z elfami) albo wlasnie FMCB (wtedy mozna z karty pameici je odpalac z pendraka lub dysku)

czyli sciagam pliki atari5200 i koncowke zmieniam na elf ? czy moze byc konsowka atari ?
sciagalem pliki bin dla atari5200, ale nie działą.

Jesli chodzi o obrazy plyt gier z ps2 to powinny byc tak ISO dla DVD bin/cue dla CD. w przypadku gdy gra zajmuje mniej niz 4 gb nei trzeba jej przerabiac USButilem (tyczy sie to plyt dvd tylko, plyty cd trzeba zawsze przerabiac) te co waza wiecej trzeba przerobic ze wgledu na limit 4 gb gdyz usb musi byc w formacie fat 32 a on ma ten limit niestety[/quote]

Tutaj pieknie mi gry z pendrajwa smigają. Pytanie czy da się odpalić z pendrajwa gre z psx ?
Bo rozumiem, że ja wypale na płytę a to pewnie będzie cd to nie pójdzie bo on tworzy mi katalogo dla dvd video ? Chyba, że wypalać na dvd gry z psx ?

davero
-#
Posty: 14
Rejestracja: śr 24 gru, 2014 21:40

Post autor: davero »

Wrzuciłem pliki a52 i bin do katalogu z emulatorem i nie widzi emulator. Mam cały czas napis 0 roms found. Nie mam pojęcia.

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

nie nie mozesz zamienic innego rozszerzenia na plik .ELF. tak samo nie mozesz zmienic pliku np zip na exe bo to zwyczajnie nie zadziala

co do emulatora to jutro na spokojnie usiade i sprawdze wszystko sam bo teraz to ide spac

tak aktualnie da sie juz odpalac gry z psx poprzez USB aczkolwiek sprawa bardziej trudniejsza niz w przypadku gier ps2 ale da sie. Z po paru razach bedziesz robil to z pamieci bezblednie. jedyny minus to to ze nie ma GUI (ladnego menu jak np ma OPL) wszsytko edytowac trzeba z poziomu HEX edytora. Gryz psx z plyty odpala sie inaczej niz gry z ps2 i do tego potrzebna jest oryginalna gra psx dlatego wciaz rozwijaja odpalanie gier z usb i wewnetrznego dysku, z usb dopiero od max 6 miesiecy jest mozliwosc sensownego grania. mowa tutaj o popstarter v 13 wip2 (instrukjce do niego to tez juz napisze jutro )
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

davero
-#
Posty: 14
Rejestracja: śr 24 gru, 2014 21:40

Post autor: davero »

Istnieje przeróbka na psx cos ala free mc boot ? czy na psx tylko chip wchodzi w grę. Jest na allegro kilka sztuk, ale 90% to nie przerobione.

ODPOWIEDZ