Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

Wypalanie gier na PSX po wielu wiekach...

tutaj możecie szukać wszelkiego rodzaju pomocy której nie znajdziecie w innych działach

Moderator: Moderatorzy

Wilhelm1720
-#
Posty: 5
Rejestracja: czw 20 sie, 2015 11:41

Wypalanie gier na PSX po wielu wiekach...

Post autor: Wilhelm1720 »

Wykopałem swojego PSX ze strychu, po wielu wiekach... I postanowiłem odświeżyć stare klimaty gier, w gronie rodzinnym i pokazać smak mojego dzieciństwa bez HD i bajerów rodzinie. Wszystko ładnie pięknie ale wiek stanął mi na przeszkodzie... Dla czego? Sam dokładnie nie jestem pewien ale opiszę sytuację. Pobrałem grę 4 (razy z różnych stron, nawet stąd) i wypaliłem ją 10 razy (na 10 płytach), próbowałem przez Alcohol 120%, tak jak się to robiło zawsze. Tak samo jak przez Nero i ImgBurn. 6 płyt nie działa wcale, 2 zacinają się przy ładowaniu ekranu głównego, a 2 zacinają muzykę i intra w grze, co psuje smak dzieciństwa i boskość gry. I z tego co czytałem to wina nowych nagrywarek. (Moje płyty i nagrywarki mają minimum 16x Prędkość nagrywania), co prawda niby w ImgBurn da się ustawić na 2. Ale to efektu nie daje żadnego. Z tego co wyczytałem to PSX obsługuje najlepiej 4-8x speed czy tam 2-4. I pytanie czy to faktycznie wina nowego sprzętu i technologi? Czy po prostu mój PSX zgnił ze starości? Kupiłem stos płyt z tej okazji, wyciągnąłem nawet nagrywarkę CD z tamtych lat (windows 95 - 98), i też lipa bo wtedy były inne złącza, które nie pasują do obecnych HD czy z zeszłej dekady taśmowych... Tak że jedyna moja nadzieja jest w tym forum. Proszę o jakąś pomoc/radę i z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
Birkin_Pl
-#
Posty: 381
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 22:08
Lokalizacja: Olsztyn City
Kontakt:

Post autor: Birkin_Pl »

Witam.
Czy może masz pod ręką jakąś oryginalną grę ?
Musimy wykluczyć że laser jest zepsuty.
Pozdrawiam
_________________________________
Fan Sony oraz ich konsol, gracz retro. Siedzi tutaj od 2012...

Wilhelm1720
-#
Posty: 5
Rejestracja: czw 20 sie, 2015 11:41

Post autor: Wilhelm1720 »

Kurczę oryginał w tych czasach to na wagę złota... Poszukam ale wątpię, popytam znajomych którzy może jeszcze takie antyki gdzieś chowają. Ale nawet jak znajdę to te płyty będą w opłakanym stanie i same w sobie mogą być wadliwe :<

Prędzej znajdę kopię jakiejś gry która powinna działać w 100%. A da się jakoś sprawdzić płytę mam na myśli kopię na jakiej prędkości była nagra itp itd by porównać?

Znalazłem kopię jednej z moich pierwszych oryginalnych gier a mianowicie GTA ;D
Płyta w opłakanym stanie (strasznie porysowana) - Efekt, gra działa bez zarzutów nie tnie się muzyka w autach jak i odgłosy gry full detal, żadnych lagów, żadnych zakłuceń czy zcinek. Więc to raczej wina nagrywania... Ale nie ja tu jestem specjalistą.

Awatar użytkownika
Birkin_Pl
-#
Posty: 381
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 22:08
Lokalizacja: Olsztyn City
Kontakt:

Post autor: Birkin_Pl »

Ok. Czyli winna leży w nagrywaniu. Na pewno nie jest to winna prędkości wypalania. Sam wypalam x16 i wszystko działa bez problemów. Spróbuj zastosować się do tego poradnika

Kod: Zaznacz cały

http://swiatpsx.pl/psx-psonenagrywanie-gier-uzywajac-ultraiso-vt8884.htm
_________________________________
Fan Sony oraz ich konsol, gracz retro. Siedzi tutaj od 2012...

Wilhelm1720
-#
Posty: 5
Rejestracja: czw 20 sie, 2015 11:41

Post autor: Wilhelm1720 »

Nic to nie dało. Znalazłem nawet stary komputer i nagrywarkę z prędkością x4 i efekt jest ten sam :<

Nie wiem już... Czy wersja SPYRO 1 2 3 na PSX która jest w necie (czyli 3 części) zostały źle zgrane i to wina takich efektów. Czy coś w moim playu jest do bani? Sam już nie wiem. Wszystkie oznaki same sobie na wzajem przeczą... Jak by to był laser to GTA by nie chciało iść w takim stanie, a chodzi idealnie...

Awatar użytkownika
Birkin_Pl
-#
Posty: 381
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 22:08
Lokalizacja: Olsztyn City
Kontakt:

Post autor: Birkin_Pl »

A wersja SPYRO to jest wersja pełna czy RIP ? Jaki rozmiar ma plik ISO jednej części
_________________________________
Fan Sony oraz ich konsol, gracz retro. Siedzi tutaj od 2012...

Wilhelm1720
-#
Posty: 5
Rejestracja: czw 20 sie, 2015 11:41

Post autor: Wilhelm1720 »

698 mb. 1 część. I to nie był RIP. Jak już mówię muzyka idzie tylko się przycina, lub czasami nie ma jej wcale. Tak samo czasami jak "Loading" między portalami się zawiesza lub długo trwa.

Awatar użytkownika
Birkin_Pl
-#
Posty: 381
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 22:08
Lokalizacja: Olsztyn City
Kontakt:

Post autor: Birkin_Pl »

A spróbowałeś wypalić jakąś inną grę ?
_________________________________
Fan Sony oraz ich konsol, gracz retro. Siedzi tutaj od 2012...

Wilhelm1720
-#
Posty: 5
Rejestracja: czw 20 sie, 2015 11:41

Post autor: Wilhelm1720 »

No 3 wersje spyro. I z tego co pamiętam miałem też wypaloną 1 inną grę. Efekt ten sam :<

Awatar użytkownika
Birkin_Pl
-#
Posty: 381
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 22:08
Lokalizacja: Olsztyn City
Kontakt:

Post autor: Birkin_Pl »

Wrzucę tutaj swoją grę i weź ją pobierz i wypal.
Zobaczymy jaki będzie efekt
_________________________________
Fan Sony oraz ich konsol, gracz retro. Siedzi tutaj od 2012...

ODPOWIEDZ