Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie

Nagrywanie gier psx w formacie img

tutaj możecie szukać wszelkiego rodzaju pomocy której nie znajdziecie w innych działach

Moderator: Moderatorzy

psx2010
-#
Posty: 6
Rejestracja: śr 27 paź, 2010 13:47

Nagrywanie gier psx w formacie img

Post autor: psx2010 »

Mam tutaj pytanie czy format pliku .img jest odpowiedni do nagrywania gier na psx? Pytam się bo nie wiem czy zmarnuję płytkę czy nie, a tego nie chce bo nigdy wcześniej nie nagrywałem gier na psx przez kompa.

[ Dodano: Pią 29 Paź, 2010 17:49 ]
No chyba jednak nie jest odpowiedni ponieważ zaryzykowałem i nagrałem w alkocholu 120% w profilu play station przy prędkości 8x i tej płyty mi mój psx nie czyta. (Nie pytać się czy jest przerobiona bo inne piraty od kolegi mi działają)

Awatar użytkownika
ZbyNioMir
-#
Posty: 125
Rejestracja: pn 20 wrz, 2010 11:37

Post autor: ZbyNioMir »

Dołączam się do pytania. Od dwóch godzin właśnie próbuję nagrać grę tj. Resident Evil 2 - tak mnie jakoś na sentyment wzięło :).
Po ściągnięciu mam pliki:
- plik obrazu - 1kB,
- plik CCD - 1 kB,
- plik IMG Archive - 648 647 kB,
- plik SUB - 26 476 kB.

No i nie wiem co dalej. Próbowałem montować w programie Daemon tools i nagrać w Nero - lipa. Próbowałem poprzez DVD Decrypter (w tym programie mam doświadczenie - większość gier w formacie ISO na PS2 tak nagrywam), Ściągnąłem Alcochol 120% i też nie radze sobie w nim.
Moja prośba jak ktoś ma doświadczenie w nagrywaniu takich plików, niech wyskrobie parę konkretnych porad.
No i oczywiście mam zamiar tę grę odpalić na PS2, a to gra na PSX - pierwsza moja próba :) z grami z jedynki.
PS. Używam Swap Magica do zbotowania.
"Są tacy, którzy umieją tasować karty, ale nie umieją grać."

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

Przekonwertujcie to na *cue/*bin (jak to zrobić jest na forum) i nagrywajcie *cue

Nagrywamy oczywiście Alcoholem120% z prędkością 8x, profil PlayStation a płyta nie powinna się zmarnować
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

Awatar użytkownika
ZbyNioMir
-#
Posty: 125
Rejestracja: pn 20 wrz, 2010 11:37

Post autor: ZbyNioMir »

Postępowałem dokładnie jak w tym poradniku:
http://swiatpsx.pl/viewtopic.php?t=1723
swoją drogą dobra robota.
Próbowałem Nero i Alcocholem i doszedłem do tego, że płyta poprzez próby jest porysowana. Włożyłem nową i nagrałem Alcocholem - niby się udało, ale gra nie chodzi na pleju :(. Przynajmniej wiem na przyszłość jak nagrywać Alcocholem. A narazie chyba zrezygnuję z gier z jedynki na dwójkę bo przy botowaniu Swap Magicem strasznie mi rzęsi płyta w konsoli co doprawia mnie o dreszcze. Trudno, szkoda - Resident Evil 2 - to była gra na PSX, przy której prowadziliśmy nocne rozmowy, że już nic lepszego raczej nie wymyślą do grania :) hehehe sie porobiło.
"Są tacy, którzy umieją tasować karty, ale nie umieją grać."

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

Przyczyną może być też jakość płyty. Na płycie jakiej firmy nagrywałeś?
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

Awatar użytkownika
ZbyNioMir
-#
Posty: 125
Rejestracja: pn 20 wrz, 2010 11:37

Post autor: ZbyNioMir »

Verbatim CD-R.
Jeśli chodzi o Verbatimy DVD-R, to nagrałem już chyba ponad 20 gier i płyty chodzą w konsoli cichutko jak makiem zasiał. Zanim doczytałem na forach na jakich płytach nagrywać to nagrałem grę na jakiejś taniej z marketu - gra chodziła, ale zgrzytała jak stary traktor - nawet mi powieka nie drgnęła jak lotem spodka kosmicznego poleciała do kosza :)
Natomiast, jeśli chodzi o nagrywanie gier na CD - to jeszcze mi się nic nie udało - dopiero ostatnio napaliłem się pograć w stare gry.
Ale i tak - jak wyżej napisałem - odpuszczam narazie temat, bo jak wkładam Swap Magica CD to coś mi też właśnie mieli głośno - więc szkoda konsolki. Zostaje narazie przy grach na PS2 :)
"Są tacy, którzy umieją tasować karty, ale nie umieją grać."

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

Jeżeli inne gry ci czyta - to wina obrazu płyty. Ściągnij inny.
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

Awatar użytkownika
ZbyNioMir
-#
Posty: 125
Rejestracja: pn 20 wrz, 2010 11:37

Post autor: ZbyNioMir »

Zohan pisze:Jeżeli inne gry ci czyta - to wina obrazu płyty. Ściągnij inny.
No to nie do końca tak. Nagrywałem i grałem na płytach DVD-R, a teraz pierwszy raz próbowałem z płytami CD-R.

Ale tak jak wcześniej pisałem odpuszczam narazie odpalanie gier z PSXa na PS2.
Poczekam, aż mi się gwarancja skończy to zamontuje być może ModChipa :), bo z płytą Swapa CD mam chyba problem - głośno chodzi - więc nie chcę jej w pleju nawet widzieć :zly: - dosłownie mam dreszcze !!!
Dlatego też nie będę więcej narazie sprawdzał żadnych gier nagranych na CD.
Temat umarł - ale to, że mnie narazie przestało interesować nagrywanie płyt w tych dziwnych plikach - to nie znaczy, że sam na tym świecie jestem :)
"Są tacy, którzy umieją tasować karty, ale nie umieją grać."

ODPOWIEDZ