Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk

problem z GTA SA ps2

tutaj możecie szukać wszelkiego rodzaju pomocy której nie znajdziecie w innych działach

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lee2
-#
Posty: 91
Rejestracja: ndz 22 lis, 2009 09:43
Kontakt:

problem z GTA SA ps2

Post autor: Lee2 »

Witam wszystkich

Od niedawna mam konsolkę ps2 i trzba przyznać że spisuje sie idealnie. Przerobiona FMCB w 1.8. Do tej pory wszystkie gry uruchamiały się dobrze, przed nagraniem używam ESR patcher jak tam zalecano na forach. Lecz pojawił się problem z GTA San Andreas, mianowicie konsola nie reaguje na płyte kiedy jeż włożona( tak jakby nie było jej w kosoli). Wypalałem kilka razy (Alcocholem, Nero, DVD decrypterem) i nic. Na necie piszą różnorakie przyczyny zaczynając od płyt po programy do nagrywania a kończąc na nagrywarkach, z tym że nagrywarkę kupiłem 2 tyg temu i działa jak na razie bdb. Nie mam pomysłu jak temu zaradzić :( Pomóżcie




(jeżeli temat się powtórzył to przepraszam ale nie mam zbyt długiego dostępu do internetu tak wiec nie szukałem na forum)
89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika.Jeżeli należysz do tych 11%, wlep to do podpisu

Awatar użytkownika
snakeshake
-#
Posty: 191
Rejestracja: pt 09 kwie, 2010 00:02
Lokalizacja: Nie wiem.
Kontakt:

Post autor: snakeshake »

Jaki rodzaj obrazu ? NRG ? jeżeli tak to zmień na ISO. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lee2
-#
Posty: 91
Rejestracja: ndz 22 lis, 2009 09:43
Kontakt:

Post autor: Lee2 »

ISO :-P gdyby nie było iso to bym nie spatchował ESR disc patcherem 8-)
89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika.Jeżeli należysz do tych 11%, wlep to do podpisu

Awatar użytkownika
snakeshake
-#
Posty: 191
Rejestracja: pt 09 kwie, 2010 00:02
Lokalizacja: Nie wiem.
Kontakt:

Post autor: snakeshake »

Czytałem o tym problemie przed chwilą i po prostu na niektórych konsolach nie działa gta sa ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lee2
-#
Posty: 91
Rejestracja: ndz 22 lis, 2009 09:43
Kontakt:

Post autor: Lee2 »

spróbuję od kumpla odpalić orginalne i przegrać może to wina obrazu, może ma jakieś błędy chociaż odpalałem na emulatorze pc i działało git
89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika.Jeżeli należysz do tych 11%, wlep to do podpisu

Awatar użytkownika
kapcior7
-#
Posty: 388
Rejestracja: pn 09 lut, 2009 07:02
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: kapcior7 »

a mi wiekszosc gier chodzi... Ale w wiekszosci filmiki sie zacinają.... wgl...Te przeróbka.. jest dziwna... Jak nagrywam x4 to czasami nawet gra sie nie włancza.... a jak x16 to działa dbd... Nie wiem o co kaman.. NO ale spox... Ps. Uzywam plytek verbatim .....A jak nagram na slabszej jakosci plycie to po 2 tyg płyty juz nie czyta :( ...

Awatar użytkownika
Lee2
-#
Posty: 91
Rejestracja: ndz 22 lis, 2009 09:43
Kontakt:

Post autor: Lee2 »

witam wszystkich ponownie ;-) tak wiec problem z niedziałającymi płytami został dziś rozwiązany pomyślnie :mrgreen: San Andreas działa jak natura chciała. Jak tylko znajdę czas to opiszę co dokładnie zrobiłem z obrazem płyty o ile oczywiście ktoś jest tym zainteresowany 8-)
89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika.Jeżeli należysz do tych 11%, wlep to do podpisu

sunkari
-#
Posty: 13
Rejestracja: czw 21 lip, 2011 20:08

Post autor: sunkari »

Mógłbyś opisać mi co zrobiłeś żeby ci działało GTA?
Sam mam z tym problem, próbowałem różnymi sposobami ale tylko kolejne płyty marnuję :/

Awatar użytkownika
Lee2
-#
Posty: 91
Rejestracja: ndz 22 lis, 2009 09:43
Kontakt:

Post autor: Lee2 »

a więc tak ;-) od pamiętnego san andreasa jeszcze z kilkoma tytułami też tak miałem i sposób jaki opisuje zawsze pomaga. To jakim programem nagrywamy za dużej różnicy nie ma(nero,alcohol, czy dvd decrypter) kwestia problemu leży w uszkodzonym obrazie lub zmianie nazwy płyty.

1. Montujemy ściągnięty obraz w alcoholu lub daemonie.
2. Kopiujemy całą zawartość płyty do nowego folderu.
3. Następnie otwieramy nero burning ROM i wybieramy na pasku bocznym DVD-ROM(UDF/ISO)
4. W zakładce opis płyty kopujemy nr. seryjny gry np (SLUS_20238 "bez kropki") > taka będzie teraz nazwa płyty.
5.Klikamy nowy> w zakładce nagrywarka wybieramy Image Recorder
6. Przeciągamy całą zawartość nowego folderu na pusty obszar po lewej stronie kreatora nero.
7.Klikamy zapisz > następnie jeszcze raz i wskazujemy miejsce gdzie ma być zapisany obraz naszej gry(w oknie zapisz jako typ wybieramy plik obrazów ISO)> i kolejne zapisz 8-)

jeżli używasz na swojej konsoli FMCB to musisz zpatchować obraz programem ESR disc patcher GUI v0.24a a następnie wypalić na płytę, choć polecam zawsze po utworzeniu obrazu na wypadek wątpliwościu odpalić nowo utworzony obraz w emultaorze pcsx2, jeżli gra będzie sie uruchamiać to spokojnie można wypalać bo nie zmarnujemy płyty ;-)

Zauważyłem równeż że problemy z obrazami są przyczyną złego rozpakowania gry. Mimo iż niektóre programy nie wykazują jakichś błędów przy rozpakowywaniu. Winrar jest bardzo wrażliwy na błędy tak więc polecam do rozpakowywania właśnie ten program, zawsze możemy ściągnąć ponownie part gry i błąd już nie wyskoczy a obraz bez problemu się rozpakuje(7 zip nie jest taki dokładny). Obraz gry naprawdę musi być idealnie działający jeżli nie chcemy problemów na konsoli.
89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika.Jeżeli należysz do tych 11%, wlep to do podpisu

sunkari
-#
Posty: 13
Rejestracja: czw 21 lip, 2011 20:08

Post autor: sunkari »

Wielkie dzięki :) wszystko teraz działa poprawnie.

Awatar użytkownika
Lee2
-#
Posty: 91
Rejestracja: ndz 22 lis, 2009 09:43
Kontakt:

Post autor: Lee2 »

no to git :mrgreen: mamy sposób na to
89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika.Jeżeli należysz do tych 11%, wlep to do podpisu

Zablokowany