Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie

Nagrywanie Gier PS One

tutaj możecie szukać wszelkiego rodzaju pomocy której nie znajdziecie w innych działach

Moderator: Moderatorzy

sebakoxek
-#
Posty: 2
Rejestracja: pn 15 lis, 2010 17:38

Nagrywanie Gier PS One

Post autor: sebakoxek »

Witam,
Posiadam mały problem , przyszły święta i postanowiłem sobie zagrać na mojej konsoli ale zostały mi tylko 2 gry.
Chciałbym nagrać ale każdą płytę jaką wkładam do środka ps one nie czyta...
Nagrywałem już kilkoma programami Alkohol 120%, Ultra Iso, Itp.

Za każdym razem nie ma reakcji nic się nie uruchamia....
W kilku przypadkach myślałem że już zadziała bo załadowało się logo Play Station ale po tym nic się nie działo...

Podstawowe informacje :
Konsola Przerobiona : Tak , te 2 gry które posiadam to kopie
Spód Laptopa : Z najważniejszych informacji które znajdują się pod spodem konsoli podaje :

Model NO : SCPH-102
oraz
PAL

Proszę o szybką pomoc w rozwiązaniu mojego problemu...

Z góry dziękuję i Pozdrawiam
Wesołych Świąt

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

Kup dobre płyty, np: Varbatim Extra Protection albo Verbatim Azo. Omijaj z daleka płyty po 60-70 gr, są bardzo słabej jakości. Polecam nagrywać gry za pomocą wspomnianego przez ciebie Alcohola. Ustaw sobie tryb PlayStation, prędkość zapisu x4 albo x8.

Ostatni istotny czynnik to obraz, być może te które ty ściągnąłeś są uszkodzone. Sprawdzaj zawsze komentarze, czy u innych osób działa itd. Jak ściągasz gry z tego forum to polecam wybierać te z tagiem Redump.org.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

1. Na jakich nośnikach nagrywasz?
2. Do wypalania używaj programu "Alcohol 120%" i profilu "PlayStation".
3. Wskaż obraz płyty w kreatorze nagrywania programu Alcohol 120% i w informacjach o danych w obrazie zobacz, czy jest "MODE 1", czy "MODE 2" Powinno być MODE 2, inaczej gra nie ruszy.
4. W jakim formacie są gry?


PS: PSone, to bardzo wybredna konsola, i niektórych płytek nie zczyta choćby były czyściusieńkie.



EDIT: Znowu mnie DreamON wyprzedza :D Btw. gier z Redumpa jest mało na forum...
SCEE™

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

Jeśli nie ma gry z setu Redumpa, której akurat szuka, to zawsze można napisać temat w dziale prośby. Zawsze jak ktoś miał prośbę i akurat miałem na dysku taki obraz wrzucałem w 12-24h ;]

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Ale po co specjalnie czekać na wstawkę, skoro na forum jest pełno innych równie dobrych wstawek, od naszych forumowych Uploaderów... Nie zapominaj o niech, bo akurat Uploaderzy wiedzą co wrzucają i są bardzo aktywni pod względem wstawek.
SCEE™

sebakoxek
-#
Posty: 2
Rejestracja: pn 15 lis, 2010 17:38

Post autor: sebakoxek »

używam Platinum jutro zakupie płyty i zastosuje się do waszych porad
Jeszcze jedno pytania w jakiej prędkości nagrywać bo czytałem że w jak najniższej albo 24x

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Jak najniższej. Czyli 8x lub 10x (Zależy od wypalarki i płyty)
SCEE™

Stalliion
-#
Posty: 179
Rejestracja: śr 14 lip, 2010 12:20

Post autor: Stalliion »

Niekoniecznie najnizszej. To juz bylo poruszane, wystarczy poszukac. Nagrywa sie w takiej predkosci w jakiej twoja nagrywarka nie robi/robi najmniej bledow. Jest to kwestia indywidualna i zalezy od posiadanego sprzetu(nowsza/lepsza-szybsza).

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Właśnie nie do końca. Bo im wolniej nagrywa, tym z większą dokładnością. Jeśli np. nagrał by z maksymalną prędkością, to laser musiałby pracować dłużej, bo musiałby kilkukrotnie doczytywać sektory. Prędkość nagrywania należy przystosować do prędkości napędu, który będzie to odczytywał, a laser w PSX nie jest demonem szybkości i ma odczyt na poziomie 4-8x :)
SCEE™

Stalliion
-#
Posty: 179
Rejestracja: śr 14 lip, 2010 12:20

Post autor: Stalliion »

Jeśli np. nagrał by z maksymalną prędkością, to laser musiałby pracować dłużej, bo musiałby kilkukrotnie doczytywać sektory
To oznacza ze masz gorsza nagrywarke, ja przy mojej mam taki problem kiedy nagrywam na niskich predkosciach. Przy maksymalnej predkosci nagrywania zaden z moich psxow nie ma problemow z odczytem plyt. W drugiej nagrywarce w innym komputerze mam podobnie. Tak jak mowilem zalezy to od nagrywarki i jest kwestia indywidualna.
Prędkość nagrywania należy przystosować do prędkości napędu, który będzie to odczytywał
Bzdura. Nie ma co wprowadzac ludzi w blad.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

To oznacza ze masz gorsza nagrywarke, ja przy mojej mam taki problem kiedy nagrywam na niskich predkosciach. Przy maksymalnej predkosci nagrywania zaden z moich psxow nie ma problemow z odczytem plyt. W drugiej nagrywarce w innym komputerze mam podobnie. Tak jak mowilem zalezy to od nagrywarki i jest kwestia indywidualna.
Nie mówię, że ja tak mam, ale z doświadczenia, i opowieści znajomych wiem, że im mniejsza prędkość, tym lepiej
Bzdura. Nie ma co wprowadzac ludzi w blad.
Oj nie taka bzdura, no ale jak kto woli :P
SCEE™

Stalliion
-#
Posty: 179
Rejestracja: śr 14 lip, 2010 12:20

Post autor: Stalliion »

Skoro twierdzisz ze nie jest to bzdura, to pokaz jakis dowod to co mowisz.
Byl juz ten temat na tym forum poruszany.
http://swiatpsx.pl/predkosc-vt3442.html

ODPOWIEDZ