Strona 1 z 1

Video z Epsxe[FRAPS]

: pn 06 lut, 2012 21:18
autor: BreQu
Witam! Mam mały problem, a mianowicie obraz wideo otrzymany za pomocą frapsa jest dziwnie zniekształcony za pomocą poziomych kresek. Próbowałem regulować ustawienia video począwszy od shaderów i rozdzielczości, a skończywszy na Framerate i Textures. Poniżej zamieszczam krótką próbkę obrazu, na której można dostrzec owe zniekształcenie obrazu.(nie zwracajcie uwagi na drobne przycinki w dwóch miejscach, były one spowodowane uruchomieniem paru aplikacji wysoce obciążających procesor) Obraz, też jest dziwnie przyciemniony nie wiem tylko dlaczego : <, może ktoś ma jakiś pomysł i dobrą konfigurację pod frapsa ?:P

http://www.youtube.com/watch?v=1kvqzLvj ... e=youtu.be

Czy jest na to jakaś rada? W jaki sposób mogę pozbyć się tych de facto irytujących kresek :D ?? Z góry dzięki za odpowiedź :)

: pn 06 lut, 2012 21:36
autor: Drakson
W ePSXe przechodzisz do ustawień Video, tam prawdopodobnie masz ustawioną opcję, "Scanlines", wyłączasz ową opcję i będzie po kłopocie :)

: pn 06 lut, 2012 21:53
autor: BreQu
Oki, dzieki a jak z jasnością da rade gdzies w opcjach ?

: pn 06 lut, 2012 22:10
autor: Drakson
Co do jasności to, myślę, że tutaj problem może leżeć po stronie frapsa, jeśli owy problem nie występuje podczas normalnego grania. Tutaj niestety nie pomogę gdyż nigdy nie bawiłem się frapsem :(

: pn 06 lut, 2012 23:15
autor: markomen1
Fraps przyciemnia obraz wiem bo kiedyś nagrywalem sobie filmiki z gier tak z nudów i każdy był ciemny jeżeli możesz rozjaśnij w ustawieniach gry :D

: wt 07 lut, 2012 09:42
autor: tomx1989
Używam frapsa 3.0 i plugin graficzny Pete's OpenGL Driver 1.77 i nie mam najmniejszych problemów z jasnością. Spróbuj może inny plugin.