Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk, Copart IAA Api, Auction History

Problem z nagraniem pirata na psx

tutaj możecie szukać wszelkiego rodzaju pomocy której nie znajdziecie w innych działach

Moderator: Moderatorzy

xchlipus
-#
Posty: 6
Rejestracja: ndz 01 lip, 2012 21:31

Problem z nagraniem pirata na psx

Post autor: xchlipus »

Witam, wiem że temat był poruszany już milion razy, ale nic nie rozumiem.. nie ma problemu takiego jak ja.

Nigdy wcześniej nie robiłem takich rzeczy.
Teraz metodą prób i błędów + fora te i inne nie udało mi sie zrobić.

Chciałbym, żeby ktoś w prosty i krótki sposób przedstawił mi od początku do samego końca nagranie gry na ps1..

**Jak zgrywałem to wyskakiwał problem ; please insert playstation format disc. ; , albo w ogole nie czytalo gry i pokazywala sie karta pamieci.. ***

Posiadam Nero11 / alcohol 120 wersja podajże 2.0.1(ustawiam w menu głównym że chce prędkość nagrywania na 8x, a przy nagraniu dalej mam minimalną prędkość to 10x...- to jest jeden problem)...
I czy cos musze ściągnać jeszcze.. PS1 jesyt w 100% przerabiany..

Chciałbym prosić o instrukcje + jakąś gre (link działający) na którym gra na 100% działa , chciabym sie po prostu tego nauczyć .

Prosiłbym screen po screenie (pkt po pkt,) jak od początku ( wersje programów jakie polecacie i jakie przedstawiacje ) wszystko.

Na prawde bardzo mi na tym zależy chce poczuć dawną zabawę :)) męcze sie tym juz 48h. ::(( i mam dosyć tych wszystkich farumiskach :(((

Prosze o pomoc, pozdrawiam.

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

Czysta płyta sony cd (nie żadne badziewie jak zwykłe verbatimy)->Alcohol 120%->Kreator nagrywania->Przeglądaj..->Wybierasz plik .cue lub .ccd->Dalej->Profil Playstation-> Prędkość zapisu Obojętnie chodzą gry wypalane z x2 prędkością jaki i x20. -> Start

W przypadku pliku rozszerzeniem .cue w folderze gry musi się jeszcze znajdować plik .bin
W przypadku pliku rozszerzeniem .ccd w folderze gry muszą się jeszcze znajdować pliki .img i .sub
Wszystkie pliki gry mają taką samą nazwę np.
Tekken.cue
Tekken.bin
tylko różnią się rozszerzeniami.
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

xchlipus
-#
Posty: 6
Rejestracja: ndz 01 lip, 2012 21:31

Post autor: xchlipus »

Ok, a jeden problem mam Alcohol 120%, pobrałem grę Dragon-ball i mam takie pliki:

- Dragonball GT - Final Bout [SLUS-00493].bin.ecm
- Dragonball GT - Final Bout [SLUS-00493].cue
- unecm (*.exe )

Który mam wrzucić ? : // Wszystkie albo o co chodzi :((
Posiadam tez gry jak np: Need for speed np.2 i posiadają końcówkę 7z. rozpakuję go zipem i mam folder z końcówką *.ico i *.jpg - nie wiem co wrzucić na Alcohol :(

xzer0

Post autor: xzer0 »

Wejdź w unecm . Rozpakuje ci grę. Po tym zabiegu w alcoholu wybierz plik .cue

xchlipus
-#
Posty: 6
Rejestracja: ndz 01 lip, 2012 21:31

Post autor: xchlipus »

Tak zrobiłem, wrzuciłem plik :
- Dragonball GT - Final Bout [SLUS-00493].cue

I nie czyta mi gry.. nie wiem jak to zrobić na prawdę :( Próbowałem tak z kilkoma gramy i tylko płyty poszły na marne :(

xzer0

Post autor: xzer0 »

Klikłeś 2x prawy przycisk myszy na unecm.exe?

xchlipus
-#
Posty: 6
Rejestracja: ndz 01 lip, 2012 21:31

Post autor: xchlipus »

Tak i nic mi się nie pojawiło..
Ale tak samo mam z Tekkenem itp.. Wrzucam sam plik .cue i pley mi ich nie czyta a przerobiony jest na 100% bo inne pirackie gry wchodzą.

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

A jak włożysz płytę do pc to widzisz jej zawartość? I jakich płyt cd używasz?
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

xzer0

Post autor: xzer0 »

Bin jest spakowany w ecm. Po kliknięciu powinna się pojawić konsola cmd. Szukaj jakiegoś programu żeby to przeformatować.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

zer0 - źle tłumaczysz -,-

Na forum jest poradnik co robić z plikami ECM. Sam nawet opisałem to łopatologicznie... Nie masz odpalać "unecm.exe" tylko przeciągnąć plik "(nazwa gry).bin.ecm" na pliczek "unecm.exe". Pojawi się konsola systemu windows. Poczekaj aż operacja się zakończy (konsola powinna zniknąć) i usuń plik "(nazwa gry).bin.ecm", bowiem powstał nowy plik "(nazwa gry).bin" i teraz w Alcohol 120% wskazujesz plik .cue


Jeśli dalej nie kumasz, to zapraszam tu: http://swiatpsx.pl/plik-ecm-konwertowan ... -vt491.htm

Tam w moim poście wszystko jasno i czytelnie opisałem ;)
SCEE™

xchlipus
-#
Posty: 6
Rejestracja: ndz 01 lip, 2012 21:31

Post autor: xchlipus »

łDziękują bardzo za każdą odpowiedz, jeżeli chodzi o to czy wsadzałem płytkę do PC, tak wgrałem tylko Tekken3.cue Alcoholem, potem wsadziłem ją do pleya i nie działało to z ciekawości zobaczyłem czy cos w ogóle nagrałem na kompie. Odtworzyłem ją i zamiast jednego pliku cue, mam kilka może 7 pliczków nowych.

Uzywał płyty Sony tak jak mi napisałeś wcześniej. Bo wiem sam że działają bo posiadam kilka gier pirackich też na takich płytach.

Awatar użytkownika
Hudy
-#
Posty: 247
Rejestracja: ndz 15 mar, 2009 01:02
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Hudy »

Włączasz alcohol 120%

Wybierasz opcje wypalenia obrazu na płytce (Ikonka czerwona płytka nad napędem).
Następnie wybierasz obraz, wybierasz profil Playstation i zapis na 4x lub x8.

tomx1989
"Obojętnie chodzą gry wypalane z x2 prędkością jaki i x20"

No raczej się mylisz nie jest to obojętne.


Ja bym dodatkowo sprawdził ustawienie lasera.
Czy oby na pewno twój PS jest przerobiony ?

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

Hudy pisze:
tomx1989
"Obojętnie chodzą gry wypalane z x2 prędkością jaki i x20"
No raczej się mylisz nie jest to obojętne.
Może według mitów należy nagrywać w najniższej prędkości. Jednak ciężko jest teraz kupić nagrywarkę która będzie nagrywała w tych mitycznych prędkościach.
Raczej nikt nie udowodnił że gry nagrane w niskich prędkościach działają lepiej.
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Ja udowodniłem ^^ Poza tym dostępna prędkość zapisu nie jest zależna tylko od nagrywarki... Przecież płyta też ma swój "zakres" prędkości ;)
SCEE™

xchlipus
-#
Posty: 6
Rejestracja: ndz 01 lip, 2012 21:31

Post autor: xchlipus »

Tak, PS działa w 100% bo posiadam gry pirackie i normalnie działają i chodzą płynnie.
Kupiłem jedną płytke DVD z prędkością 8x (tak przynajmniej pisze na płycie xd )

I moje pytanie czy na płycie DVD nagram grę, tzn. czy pley mi ja odczyta ?

ODPOWIEDZ