Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk

Harry Potter kamień filozoficzny epesxe

tutaj możecie szukać wszelkiego rodzaju pomocy której nie znajdziecie w innych działach

Moderator: Moderatorzy

meeri
-#
Posty: 9
Rejestracja: czw 22 sie, 2013 16:55

Harry Potter kamień filozoficzny epesxe

Post autor: meeri »

Mam problem z kamieniem filozoficznym. Ściągnęłam stąd grę i wszystko działa oprócz tego, że w ogóle nie mogę używać różdżki. Kiedy jestem już w pomieszczeniu ze ślimakami (to do którego skacze się przez półki, które pokazuje Ron, aby zdobyć pióra Hedwigi) próbuję rzucić na nie cokolwiek, różdżka się przepala i jedyne co robi to dymi. Nie wiem czy to jakiś błąd w grze, ale wydaje mi się, że nie ponieważ ściągnęłam dwie z różnych stron. Bardzo proszę o pomoc !

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

O ile pamiętam, to wszystko jest okej. Po prostu musisz namierzyć na książki. Bodajże musisz nacisnąć :v: , a potem normalnie strzelić :).

meeri
-#
Posty: 9
Rejestracja: czw 22 sie, 2013 16:55

Post autor: meeri »

Niestety dalej nic. Nawet jeśli mierzę w książki dalej z różdżki wydobywa się tylko dym. Ślimaki mogę łatwo ominąć, później jednak jest pomieszczenie ze szczurami do których aby się dostać trzeba przesunąć obiekt i niestety nie mogę ruszyć dalej. Kiedy wciskam start wyświetlają się zaklęcia, jednak są jakby "wyłączone". Nie wiem o co chodzi. Nigdzie indziej oprócz tego miejsca które pokazuje mi Ron udać się nie mogę.

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

Jak możesz, to podaj mi linki, z których pobrałeś grę. Postaram się dojść do tego momentu(o ile pamiętam, jest to początek gry) i postaram się Ci jakoś pomóc :).

meeri
-#
Posty: 9
Rejestracja: czw 22 sie, 2013 16:55

Post autor: meeri »

Raz próbowałam stąd :
Kod:

Kod: Zaznacz cały

http://safelinking.net/p/ced856e9be
drugi raz stąd :

Kod: Zaznacz cały

http://coolrom.com/roms/psx/h/
obie działają tak samo i owszem jest to sam początek gry :) bardzo dziękuję :)
Ostatnio zmieniony pt 23 sie, 2013 11:14 przez meeri, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

Dobra, to za jakiś czas dam znać co należy zrobić :).

meeri
-#
Posty: 9
Rejestracja: czw 22 sie, 2013 16:55

Post autor: meeri »

Wielkie dzięki :)

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

No więc... Zacznę od tego, że nie pobrałem gry z Twoich linków, ponieważ miałem HP w czeluściach mojego dysku twardego.

Przykładowo w mojej wersji nie było problemów z zabiciem ślimaków. Wystarczyło naciskać :x: bez żadnego celowania. Później dochodzisz do "klocka", który trzeba przesunąć

Obrazek

Jak widzisz, mnie się to udało. Czemu? Przy podejściu pod owy klocek pojawia się nad nim taki biały znaczek, czy jak to się inaczej zwie. Wtedy przytrzymujesz przez jakiś czas :x: po to, by siła Twojego czaru była większa. Wtedy klocek przesunie się.

Ewentualnie możesz użyć ręcznego celowania.

Obrazek

Na obrazku wyżej masz pokazane celowanie automatyczne. Nie musisz się niczym głowić, wystarczy, że naciśniesz :x:

Obrazek

Po naciśnięciu :v: ukaże Ci się takie czerwone kółko na środku ekranu. Wtedy po prostu celujesz i naciskasz :x: .

Jeśli dalej będziesz miał problemy, to się odezwij. Poza tym napisałeś, że w opcjach czary są tak jakby wyłączone. Wszedłem u siebie w opcje i nie ma nic o wyłączaniu czarów.

meeri
-#
Posty: 9
Rejestracja: czw 22 sie, 2013 16:55

Post autor: meeri »

Dzięki za pomoc, jednak chodzi o to, że ja w ogóle nie mogę użyć czaru. Wiem na czym polega gra bo grałam już w komnatę tajemnic. Chodzi o to, że jak pojawia się jakiś przedmiot czy coś na co można rzucić czar, to ja go rzucić nie mogę bo z różdżki wydobywa się tylko dym. Próbowałam już wielu sposobów, a te czary w starcie są na ciemnym tle tak jakby nieaktywowane.

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

Jeśli naprawdę Ci zależy, to mogę wrzucić tę moją wersję, abyś mogła ją spokojnie pobrać :).

meeri
-#
Posty: 9
Rejestracja: czw 22 sie, 2013 16:55

Post autor: meeri »

Byłoby super, pobrałam jeszcze dwie jakieś wersje więc sprawdzę czy działają i dam znać :)

EDIT:
NIestety znów to samo więc jeśli to nie problem fajnie by było gdybyś wrzucił swoją wersję:)

§ 7. zakaz pisania postów jeden pod drugim gdy czas dodawania kolejnych treści jest krotszy niż 24h (istnieje odstępstwo od tej zasady tylko w wyjątkowych,pilnych sytuacjach lub gdy jest potrzeba dodania oddzielnie linków do gier)
Ostatnio zmieniony ndz 22 wrz, 2013 08:50 przez meeri, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

Proszę:

Kod: Zaznacz cały

https://mega.co.nz/#!9AQngRTb!N-Yeinwa4FXoZ-XCfLvayhR0xG8qjBlrztSxuTUZkjE

A jeśli ta wersja nie będzie chodzić, to może masz coś nie tak z konfiguracją emulatora?

meeri
-#
Posty: 9
Rejestracja: czw 22 sie, 2013 16:55

Post autor: meeri »

No i niestety z Twoją wersją jest to samo, co może być nie tak z tymi ustawieniami ?

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

Pobierz tę wersję ePSXe:

Kod: Zaznacz cały

http://ikskoks.grajpopolsku.pl/downloads.php?cat_id=1&file_id=46

meeri
-#
Posty: 9
Rejestracja: czw 22 sie, 2013 16:55

Post autor: meeri »

Działa w końcu, baardzo Ci dziękuję :) Wcześniej miałam problem nawet z tym, że napisy strasznie szybko mi leciały, więc t chyba wina emulatora, teraz jest już ok. Dziękuję :)

ODPOWIEDZ