Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie

PSX Problem z kolorami

tutaj możecie szukać wszelkiego rodzaju pomocy której nie znajdziecie w innych działach

Moderator: Moderatorzy

Shot511
-#
Posty: 4
Rejestracja: wt 10 cze, 2014 06:54

PSX Problem z kolorami

Post autor: Shot511 »

Ostatnio odkurzyłem swoją PSX, zagrałem w kilka gier i zauważyłem (z przykrością), że niektóre gry mają kolory, a niektóre nie (obraz jest na w skali szarości) - nie jest to problem tego typu, że gra jest w skali szarości bo na emualtorze są normalne kolory. Czy może to być problem eurozłącza?

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

Masz gry NTSC i PAL. Twoja konsola jest pewnie w PAL i gry, które masz w systemie NTSC odpalają sie na czarno biało. Wyjścia są takie:
1. kupić kabel RGB, który ma w dupie regiony i zawsze będzie kolorowa :)
2. nagrać na płytkę Boot CD i wrzucać przed każdym odpalaniem
3. lutowanie
4. przed każdym nagraniem upewnić się, że to PAL, a jeśli nie to zamiań region programem NTSC->PAL
hasło do moich uploadów: 1234

Shot511
-#
Posty: 4
Rejestracja: wt 10 cze, 2014 06:54

Post autor: Shot511 »

Tylko, że te gry (które teraz są czarno-białe) kiedyś były w kolorze :D

Mógłbyś powiedzieć coś więcej o lutowaniu (co i gdzie zlutować)?

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

kabel rgb wyglada tak
Obrazek

poszukaj go na allegro i podobnych stronach. a nazywa sie prosto, RGB:P ale czasem widuje nazwe SCART od wtyczki ktora zakonczony jest ten kabel. wpisz playstation rgb to ci od razu znajdzie to co potrzeba. aha kabel rgb pasuje do ps1 ps2 i ps3 wiec jesli w opisie bedzie ze kabel ps3 rgb i nic nie wspomniane o ps1 i ps2 to bierz, i tak bedzie dzialal. z nim nie dosc ze bedziesz mial zawsze kolorowy gry to tez odrobine lepszy obraz, wyrazniejszy niz na zwyklym kablu 3 cinch

efekt czarno bialy nie zawsze wystepuje, to wszysto zalezy od telewizora, na jednym beda kolorowe a na drugim juz czarno biale dlatego najlepiej miec kabel rgb

co do lutowania to chodzilo mu o tzw rgb fix ale nie w kazdym modelu sie da to zrobic w prosty sposob, w moim sie n nie dalo ale u mnie lutujac chipa koles wlutowal z nim mini pcb z jakimis elementami co powoduje ze mam permanentnie kolorowe gry niezaleznie od tv i regionu gry. nigdzie wiecej (poza moja konsola i kolegi) tego nie widzialem wiec nie wiem co to
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

Shot511
-#
Posty: 4
Rejestracja: wt 10 cze, 2014 06:54

Post autor: Shot511 »

Po zmianie przewodu na taki:

Obrazek

Nadal jest problem z NTSC'ami (nadal jest grayscale) :/ Podejrzewam, że coś się mogło w konsoli uszkodzić, bo wcześniej NTSC i PAL chodziły bez zarzutów, tylko nie wiem gdzie tego "czegoś" szukać.

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

nic nie masz uszkodzone, to jest kabel kompozyt 3 cinche, jesli podlaczasz kosnole nim poprzez kostke 3 cinche na SCART to tez nie jest RGB! kup kabel rgb taki jak jest na zdjeciu. te kable sie roznia, kompozyt uzywa jednego kabla do przesylania obrazu a kabel rgb uzywa 3 kabli wychodzacych z innych pinow, dlatego tez uzywanie przesciowki 3 rca na scart nie zrobi z niego RGB

kabel 3 cinche wlasnie ma to do siebie ze na niektorych telewizorach gry z innego regionu wlasnie sa czarno biale
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

Trzyzet
-#
Posty: 23
Rejestracja: czw 18 lip, 2013 13:11

Post autor: Trzyzet »

może inaczej - kabel composite, ten który posiadasz ma dwa cinche do audio i jeden jednożyłowy do wideo. Kabel RGB przesyła obraz w standardzie S-Video, do tego tak jak kolega wspomniał wyżej po innych pinach, dlatego można tym przewodem ominąć region gry.

Shot511
-#
Posty: 4
Rejestracja: wt 10 cze, 2014 06:54

Post autor: Shot511 »

Kupiłem przewód Hama RGB, taki jak na zdjęciu Arkl1t3'a wyżej i niestety problem nie zniknął. Może problem tkwi w TV (też Sony)?

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

hmm kwesta paru rzeczy, czy kabel jest dobrze zrobiony bo z tego co wiem te zle zrobione nie dawaly kolorowego obrazu (kabel MUSI miec 3 kondensatory w obudowie wtyczki scart), czy telewizor ma wersje SCART full RGB (czy jakos tak, chodzi o to zeby mial pelna obsluge wszystkich pinow), sprawdz na innym telewizorze
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

ODPOWIEDZ