Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie

FMCB - problem "Unknow media in drive"

tutaj możecie szukać wszelkiego rodzaju pomocy której nie znajdziecie w innych działach

Moderator: Moderatorzy

oponek
-#
Posty: 4
Rejestracja: wt 01 lip, 2014 13:03

FMCB - problem "Unknow media in drive"

Post autor: oponek »

Witam, jestem zielony w sprawach konsol dlatego zwracam się z zapytaniem do doświadczonych użytkowników.

Otrzymałem konsole PS2 model SPCH-30003 PAL serial B0937003.
Do konsoli dołączona jest karta pamięci 64mb z zagranym Free Mcbootem.
Po włączeniu konsoli widnieje menu, z dostępnymi opcjami do wyboru:
-Browser
-System Configuration
-Odtwarzanie multimediów
-Zarzadzanie konsola PS2
-Uruchomienie BlackRihno Linux
-Uruchomienie HD Loader
-Uruchomienie Open PS2 loader
-Uruchomienie USB Extreme
-Uruchomienie USB advance
-Uruchomienie ESR 9b GUI
-Uruchomienie MyPS2
-Uruchomienie CodeBreaker
-Emulator FCEUltra
-Emulator SNES
-Emulator Mame
-Emulator SEGA Genesis
-Emulator SEGA Master
-Emulator GAMEBOY
-Emulator UAE
-Uruchom SWAP Magic
-Uruchom COGSWAP
-Uruchom PSX Loader
-Uruchom DNAS hack
-HDTV Player
-Uruchom MC Anihilator
-Uruchom RADshell 0.5
-Uruchom PS2 Menu 48bit
-Uruchom MC Format
-Uruchom MC Loader
-Uruchom MC Manager
-Konfigurator Free McBoot

Na forum poczytałem o uruchamianiu kopii gier za pomocą tego systemu. Postanowiłem spróbować wypalić i odpalić na konsoli grę ściągnięta z internetu. Obraz ściągniętej gry sprawdziłem w UltraIso wyświetlono napis PS DVD czyli, że nadaje się do nagrania. Następnie spachowałem obraz przy pomocy programu ESR disc patcher GUI v0.24a. Spachowanie udane sprawdziłem dodatkowo w programie UltraIso i obraz rzeczywiście przerobiony na DVD-Video widać foldery audio i video. Następnie wypaliłem obraz przy pomocy Alcohol120% prędkość 4x profil Playstation 2. Wypaloną płytę wkładam do konsoli odpalam z menu ESR 9b GUI i wyświetla mi status "Unknown media in drive" jak uruchomię grę widnieje czarny obraz.

Moje pytanie co robię źle. Według instrukcji wydaje mi się, że wszystko jest ok. Nagrywałem również za pomocą ImgBurn i jest to samo. Nagrywam na płytach Verbatim DVD-R z prędkoscią 4x. Nagrywam na laptopie czy to jest problemem czy może laser w konsoli (mam parę oryginalnych gier niektórych również nie czyta nie wiem czy zarysowanie na płycie są przyczyną czy laser). Czy może wina z oprogramowaniem FMCB. Czy może w jakiś inny sposób powinienem uruchamiać gre.

EDIT:

Wyczyściłem laser konsola czyta wszystkie gry oryginalne zarówno z kartą pamięci z FMCB jak i z wyjętą kartą pamięci. Niektóre gry ścinają ale raczej jest to kwestia stany płyty bo niektóre są dość mocno zarysowane. Nagrałem prędkością x8 ten sam obraz na dwóch różnych laptopach i dalej to samo "unknown media in drive". Nie wiem co może być problemem. Mogę jeszcze spróbować skopiować oryginalną grę która jest odczytywana przez konsole i spróbować ją odpalić by wykluczyć problem ze złymi obrazami ale probowałem nagrać już ze 3-4 rózne obrazy i cały czas to samo. Nie wiem czy problem tkwi w oprogramowaniu staniu lasera czy może z jakością nagrywania płyt bo niestety dostępność mam tylko do nagrywarek umieszczonych w laptopach. Pozdrawiam

PS. Jest jakaś inna możliwość odpalenia kopii gry przy pomocy oprogramowania jakie posiadam ? np. przez USB ?

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

Ja bym nie katował lasera nagrywanymi płytkami (ale to ja;p), co do odpalania poprzez usb to jest mozliwosc a dokladnie sa 3 mozliwosci odpalania gier poza plytą, USB, HDD w konsoli (wymagany network adapter i dysk) oraz SMB (odpalanie gier z dysku na kompie poprzez siec lan (wymagane wejscie ETH w slimach juz jest fabrycznie a w fatach niestety networ adapter trzeba miec). niestety USB ma najmniejsza kompatybilność działających gier ale z tego co wiem to jest ich calkiem sporo i tak(ale gry sie wolno wczytuja i niekiedy sa lagi czy scinki na filmikach ale da sie grac i nie sa to jakies ultra lagi poziomu 5 fps) a najlepsza kompatybilnosc ma HDD w konsoli. Tobie pewnie zostaje USB wiec polecam programy open ps2 loader oraz PS2ESDL, nie musisz ich nagrywac na karte pamieci mozesz je odpalac z USB. Jedyne co potrzebujesz do grania poz atymi programami to pendrive lub dysk twardy na usb (MUSI BYC SFORMATOWANY NA FAT32, z formatem NTFS NIE DZIALA) oraz program USBUtil v2.0 do przerabiania obrazow gier dla tych programow
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

oponek
-#
Posty: 4
Rejestracja: wt 01 lip, 2014 13:03

Post autor: oponek »

Odpalanie gry poza płytą chciałbym traktować jako ostateczność. Chciałbym odpalić grę za pomocą ESR ale póki co bezskutecznie

Gomuł
-#
Posty: 34
Rejestracja: czw 05 sty, 2012 18:25

Post autor: Gomuł »

Jak otworzysz napęd bez górnej obudowy i pokrywy lasera to z tyłu będziesz miał białe zębate kółko. Reguluje się nim wysokość lasera. Nic nie rozregulujesz bo ono z powrotem opada na najniższą pozycję jak dojdzie do skrajnej najwyższej. Weź płytę dvd i cd i kręć o 3 ząbki i sprawdzaj płyty. Jak znajdziesz najlepszą pozycję to zostaw tam i skręć konsolę. Wyjmij magnes z pokrywy lasera do testów i uważaj na oczy. Ja kiedyś kupiłem konsolę za 20zł i w ten sposób sprawiłem że czytała wszystko.

oponek
-#
Posty: 4
Rejestracja: wt 01 lip, 2014 13:03

Post autor: oponek »

Gra jaką próbowałem nagrać to: Dragon Ball Z Budokai Tenkaichi 3 PAL PS2. Ale próbowałem też dwie inne gry i też nie poszło. Podejrzewam, że chodzić może o jakość nagrania płyty. Nagrywam za pomocą nagrywarki w laptopie a wiadomo te są nie zbyt wysokiej jakości. Niestety nie mam opcji nagrania na jakiejś innej nagrywarce.

EDIT:

Spróbowałem z tą samą grą ale NTCS. Uruchomiłem ją na konsoli używając pendrive i programu Open PS2 Loader. Wiadomo lekkie ściny przy filmiku wstepnym pozatym gra chodzi bez zarzutu. Spróbowałem tą wersje spachować, wypalić i uruchomić za pomocą ESR. Niestety to samo "Unknown media in drive". Czyli wykluczam błąd obrazu. Pozostaje zła jakość nagrania, problemy z laserem (chociaż oryginalne gry czyta) lub co mniej prawdopodobne wadliwe oprogramowanie ESR.

Jeśli macie jakieś pomysły co to może być proszę o rady. Pozdrawiam

P.S.

Można grać za pomocą USB ale wiadomo to męczące bo ograniczam się do jednej gry i ścin. Gomuł hardcorowy sposób jak nic innego nie pomoże to spróbuje :P

ODPOWIEDZ