Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, Sklep GO-TO-THE-SHOP !Super Zakupy!, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie

Jakie nośniki do wypalania gier na PSX

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PSX, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

Reader
-#
Posty: 6
Rejestracja: ndz 01 lut, 2015 22:26

Jakie nośniki do wypalania gier na PSX

Post autor: Reader »

Witam, kilka dni temu wygrzebałem z szafy poczciwego PSX, lecz nie znalazłem gier, więc poszedłem do sklepu kupiłem 5 sztuk płyt firmy Extreme ( takie pomarańczowe ) i uwaga na 5 płyt tylko czyta mi jedna :cry: To samo z płytami firmy Omega, zakupiłem 3 sztuki działa tylko jedna ..... Jakie obecnie produkowane płyty zagwarantują mi, że będą działać jak trzeba ? Bo chciałbym kupić od razu z 25szt. a nie latać po sklepach i marnować pieniądze.

PS: Górna obudowa konsoli jest taka pożółkła, jest sposób na przywrócenie dawnego blasku szarości ?

Awatar użytkownika
torencik
-#
Posty: 131
Rejestracja: pt 04 sty, 2013 22:53

Post autor: torencik »

Jeśli jedna działa to nie jest na 60% wina płyty tylko wina obrazu z grą.A jeśli chodzi o żółte ślady to możesz spróbować cif'em ale tą metodą schodzi lakier a zostaje sam plastik ale na szczęście plastik sam w sobie jest cały szary więc to nie przeszkadza.
Obrazek[/URL]

Reader
-#
Posty: 6
Rejestracja: ndz 01 lut, 2015 22:26

Post autor: Reader »

No właśnie nie jest problem obrazu z grą, ponieważ te grę nagrywałem 5 razy aż na jednej zadziałało więc pozostaje wina nośnika.

PSX jest lakierowany ?

Awatar użytkownika
torencik
-#
Posty: 131
Rejestracja: pt 04 sty, 2013 22:53

Post autor: torencik »

Ma taki jakby przeźroczysty lakier.Wyczysć laser.Spirytus i patyczki higieniczne.Lekko mokrym wyczyść laser i już nie naciskaj tylko za mocno na soczewke.A jeśli boisz się że coś tym popsujesz to od razu mówię że nie.Ponieważ alkohol odparowuje.
Obrazek[/URL]

Reader
-#
Posty: 6
Rejestracja: ndz 01 lut, 2015 22:26

Post autor: Reader »

Laser czyszczony, jako stary użytkownik PSone (którego niestety wyrzuciłem bo padł laser .... ) czyściło się w ten sposób wiele razy ale to i tak nie zmienia faktu, że na nośnikach pewnych firm nie odtwarza. Verbatimy byłyby pewnymi nośnikami ?

Awatar użytkownika
torencik
-#
Posty: 131
Rejestracja: pt 04 sty, 2013 22:53

Post autor: torencik »

Tak i jeszcze płyty sonego.Ja polecam Srebrne Verbatimy.Na najgorszym laserze ruszą przetestowałem to kiedyś sam.A białe Verbatimy jak dla mnie są po płytach sonego ale też powinny dać sobię spokojnie radę.
Obrazek[/URL]

Awatar użytkownika
makaveli1908
-#
Posty: 26
Rejestracja: sob 08 mar, 2014 17:42

Post autor: makaveli1908 »

Z tego co ja slyszałem to raczej alkohol tylko pogarsza sprawe laseru .. :)

Awatar użytkownika
torencik
-#
Posty: 131
Rejestracja: pt 04 sty, 2013 22:53

Post autor: torencik »

1.Lasera nie Laseru 2.Spirytus odparowuję więc jak może pogorszyć sprawę ? Jak myjesz szyby Clinem z alkocholem to niszczy ci szyby ? Spirytus nie pogarsza sprawy lasera.Sam czyszczę tak laser w Ps2 i działa do dziś.
Obrazek[/URL]

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

torencik pisze:Ma taki jakby przeźroczysty lakier.
Toś dowalił... ani psx ani akcesoria oryginalne nigdy nie byly lakierowane żadnym lakierem to jest 100% abs ciśnieniowo tłoczony. Mam szaraka od 97/98 od nowości i nic nie bylo lakierowane tam. To samo tyczy sie psone. Jedyna farba jakakolwiek uzyta to napisy itp.
torencik pisze:2.Spirytus odparowuję więc jak może pogorszyć sprawę ?
oczywiscie ze moze jak to zrobi to nieumiejetnie, poza tym nie spirytem a najlepiej alkoholem izopropylowym
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

Reader
-#
Posty: 6
Rejestracja: ndz 01 lut, 2015 22:26

Post autor: Reader »

To jak ten pożółkły plastik idealnie "wybielić" ?

I znów kolejny problem, jak wyciągam płytę to przeważnie wychodzi z tacki ten plastikowy element z takim gumowym oringiem od spodu

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

pożółknięcia to efekt uboczny wpływu UV na rozne materialy. Da sie to odwrocic ale chemicznie. Ogolnie UV bardzo lubi niszczyć kolory. Niedlugo sam bede musial wybielic jedna rzecz i zainteresuje sie tym doglebniej. Jest to dlugi proces ale efekty sa swietne

https://www.youtube.com/watch?v=VU7vXMezW_I

co do tacki to po prostu ci sie rozwalila kup nowa, na allegro sa
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

Awatar użytkownika
torencik
-#
Posty: 131
Rejestracja: pt 04 sty, 2013 22:53

Post autor: torencik »

Reader ale masz cały ten plastik oring + 3 kuleczki ? Jeśli tak to spróbuj to skleić.A jeśli mówisz o tej tace może jest za nisko lub wysoko ustawiona ? Ja bym spróbował ją sciągnąć i poprawić ale http://swiatpsx.pl/psx-psonerozkrecanie ... vt3493.htm masz tu napisane jak to ostrożnie zrobić.Wszystko robisz na swoją odpowiedzialność :D ponieważ te tacki są bardzo delikatne i mogą peknąć.Z mojej strony to tyle.
Obrazek[/URL]

Reader
-#
Posty: 6
Rejestracja: ndz 01 lut, 2015 22:26

Post autor: Reader »

Moja tacka jest metalowa, tak mam ten oring + 3 kuleczki to skleje to najwyżej a w między czasie będę szukać zadbanego szaraka na zapas. :D

Reader
-#
Posty: 6
Rejestracja: ndz 01 lut, 2015 22:26

Post autor: Reader »

Kupiłem dziś nośniki Verbatim CD-R i podczas wypalania najniższą prędkość jaką mogłem ustawić to 16X, od czego to zależy ? Dodam, że gry działają ale dlaczego nie mogę np 4x lub 8x ? Czy to, że wypaliłem z prędkością 16x szkodzi coś konsoli ? pomimo, że gry działają ?

Awatar użytkownika
torencik
-#
Posty: 131
Rejestracja: pt 04 sty, 2013 22:53

Post autor: torencik »

Czasem wina ngrywarki a czasem programu.Ja polecam PowerISO z nim nigdy nie miałem problemu ale IMGburn też jest dobry.Najlepiej nagrywać w prędkości 8x ponieważ nagrywa mniej błędów.Można i w 4x ale nagrywanie tą prędkością dłużej trwa.
Obrazek[/URL]

ODPOWIEDZ