Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

Jakie nośniki do wypalania gier na PSX

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PSX, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

Reader
-#
Posty: 6
Rejestracja: ndz 01 lut, 2015 22:26

Jakie nośniki do wypalania gier na PSX

Post autor: Reader »

Witam, kilka dni temu wygrzebałem z szafy poczciwego PSX, lecz nie znalazłem gier, więc poszedłem do sklepu kupiłem 5 sztuk płyt firmy Extreme ( takie pomarańczowe ) i uwaga na 5 płyt tylko czyta mi jedna :cry: To samo z płytami firmy Omega, zakupiłem 3 sztuki działa tylko jedna ..... Jakie obecnie produkowane płyty zagwarantują mi, że będą działać jak trzeba ? Bo chciałbym kupić od razu z 25szt. a nie latać po sklepach i marnować pieniądze.

PS: Górna obudowa konsoli jest taka pożółkła, jest sposób na przywrócenie dawnego blasku szarości ?

Awatar użytkownika
torencik
-#
Posty: 131
Rejestracja: pt 04 sty, 2013 22:53

Post autor: torencik »

Jeśli jedna działa to nie jest na 60% wina płyty tylko wina obrazu z grą.A jeśli chodzi o żółte ślady to możesz spróbować cif'em ale tą metodą schodzi lakier a zostaje sam plastik ale na szczęście plastik sam w sobie jest cały szary więc to nie przeszkadza.
Obrazek[/URL]

Reader
-#
Posty: 6
Rejestracja: ndz 01 lut, 2015 22:26

Post autor: Reader »

No właśnie nie jest problem obrazu z grą, ponieważ te grę nagrywałem 5 razy aż na jednej zadziałało więc pozostaje wina nośnika.

PSX jest lakierowany ?

Awatar użytkownika
torencik
-#
Posty: 131
Rejestracja: pt 04 sty, 2013 22:53

Post autor: torencik »

Ma taki jakby przeźroczysty lakier.Wyczysć laser.Spirytus i patyczki higieniczne.Lekko mokrym wyczyść laser i już nie naciskaj tylko za mocno na soczewke.A jeśli boisz się że coś tym popsujesz to od razu mówię że nie.Ponieważ alkohol odparowuje.
Obrazek[/URL]

Reader
-#
Posty: 6
Rejestracja: ndz 01 lut, 2015 22:26

Post autor: Reader »

Laser czyszczony, jako stary użytkownik PSone (którego niestety wyrzuciłem bo padł laser .... ) czyściło się w ten sposób wiele razy ale to i tak nie zmienia faktu, że na nośnikach pewnych firm nie odtwarza. Verbatimy byłyby pewnymi nośnikami ?

Awatar użytkownika
torencik
-#
Posty: 131
Rejestracja: pt 04 sty, 2013 22:53

Post autor: torencik »

Tak i jeszcze płyty sonego.Ja polecam Srebrne Verbatimy.Na najgorszym laserze ruszą przetestowałem to kiedyś sam.A białe Verbatimy jak dla mnie są po płytach sonego ale też powinny dać sobię spokojnie radę.
Obrazek[/URL]

Awatar użytkownika
makaveli1908
-#
Posty: 26
Rejestracja: sob 08 mar, 2014 17:42

Post autor: makaveli1908 »

Z tego co ja slyszałem to raczej alkohol tylko pogarsza sprawe laseru .. :)

Awatar użytkownika
torencik
-#
Posty: 131
Rejestracja: pt 04 sty, 2013 22:53

Post autor: torencik »

1.Lasera nie Laseru 2.Spirytus odparowuję więc jak może pogorszyć sprawę ? Jak myjesz szyby Clinem z alkocholem to niszczy ci szyby ? Spirytus nie pogarsza sprawy lasera.Sam czyszczę tak laser w Ps2 i działa do dziś.
Obrazek[/URL]

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

torencik pisze:Ma taki jakby przeźroczysty lakier.
Toś dowalił... ani psx ani akcesoria oryginalne nigdy nie byly lakierowane żadnym lakierem to jest 100% abs ciśnieniowo tłoczony. Mam szaraka od 97/98 od nowości i nic nie bylo lakierowane tam. To samo tyczy sie psone. Jedyna farba jakakolwiek uzyta to napisy itp.
torencik pisze:2.Spirytus odparowuję więc jak może pogorszyć sprawę ?
oczywiscie ze moze jak to zrobi to nieumiejetnie, poza tym nie spirytem a najlepiej alkoholem izopropylowym
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

Reader
-#
Posty: 6
Rejestracja: ndz 01 lut, 2015 22:26

Post autor: Reader »

To jak ten pożółkły plastik idealnie "wybielić" ?

I znów kolejny problem, jak wyciągam płytę to przeważnie wychodzi z tacki ten plastikowy element z takim gumowym oringiem od spodu

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

pożółknięcia to efekt uboczny wpływu UV na rozne materialy. Da sie to odwrocic ale chemicznie. Ogolnie UV bardzo lubi niszczyć kolory. Niedlugo sam bede musial wybielic jedna rzecz i zainteresuje sie tym doglebniej. Jest to dlugi proces ale efekty sa swietne

https://www.youtube.com/watch?v=VU7vXMezW_I

co do tacki to po prostu ci sie rozwalila kup nowa, na allegro sa
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

Awatar użytkownika
torencik
-#
Posty: 131
Rejestracja: pt 04 sty, 2013 22:53

Post autor: torencik »

Reader ale masz cały ten plastik oring + 3 kuleczki ? Jeśli tak to spróbuj to skleić.A jeśli mówisz o tej tace może jest za nisko lub wysoko ustawiona ? Ja bym spróbował ją sciągnąć i poprawić ale http://swiatpsx.pl/psx-psonerozkrecanie ... vt3493.htm masz tu napisane jak to ostrożnie zrobić.Wszystko robisz na swoją odpowiedzialność :D ponieważ te tacki są bardzo delikatne i mogą peknąć.Z mojej strony to tyle.
Obrazek[/URL]

Reader
-#
Posty: 6
Rejestracja: ndz 01 lut, 2015 22:26

Post autor: Reader »

Moja tacka jest metalowa, tak mam ten oring + 3 kuleczki to skleje to najwyżej a w między czasie będę szukać zadbanego szaraka na zapas. :D

Reader
-#
Posty: 6
Rejestracja: ndz 01 lut, 2015 22:26

Post autor: Reader »

Kupiłem dziś nośniki Verbatim CD-R i podczas wypalania najniższą prędkość jaką mogłem ustawić to 16X, od czego to zależy ? Dodam, że gry działają ale dlaczego nie mogę np 4x lub 8x ? Czy to, że wypaliłem z prędkością 16x szkodzi coś konsoli ? pomimo, że gry działają ?

Awatar użytkownika
torencik
-#
Posty: 131
Rejestracja: pt 04 sty, 2013 22:53

Post autor: torencik »

Czasem wina ngrywarki a czasem programu.Ja polecam PowerISO z nim nigdy nie miałem problemu ale IMGburn też jest dobry.Najlepiej nagrywać w prędkości 8x ponieważ nagrywa mniej błędów.Można i w 4x ale nagrywanie tą prędkością dłużej trwa.
Obrazek[/URL]

ODPOWIEDZ