Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

Zacina się dźwięk w grach

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PSX, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

Mateo182
-#
Posty: 4
Rejestracja: wt 25 maja, 2010 17:36

Zacina się dźwięk w grach

Post autor: Mateo182 »

Witam

Właśnie nagrałem świeżą gierkę. Korzystałem z poradnika tryb Playstation RAW-DAO prędkość najniższa (4x) robiłem to za pomocą Alcohola 120%. Grę nagrałem na płytce esperanza. Dlaczego w głównym menu i podczas filmów ścina się dźwięk, co może być tego przyczyną i jak można temu zaradzić ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

To normalna przypadłość kiedy zaczyna padać laser. Pewnie konsola już swoje przeszła i dlatego tak rwie dźwięk. Też miałem ten sam problem, po jakimś czasie laser przestał w ogóle czytać płyty. Żebym mi odpaliła jakakolwiek gra muszę ustawić szaraka w pozycji pionowej. Jeśli masz stosunkowo nowy laser to problemem może być nośnik, Esperanza to kiepska firma, nie katuj lasera takim dziadostwem, polecam Verbatim Extra Protection.

Mateo182
-#
Posty: 4
Rejestracja: wt 25 maja, 2010 17:36

Post autor: Mateo182 »

Szkoda bo specjalnie do niej kupiłem dwa oryginalne pady. A jeśli możesz, podaj proszę najbardziej stabilny model PSX-a. Bo moja pierwsza konsola chodziła bez zarzutu (szkoda że ją sprzedałem). A i powiedz mi co charakteryzuje poszczególne modele poza inną numeracją, bo jestem stosunkowo nowy w tej tematyce a chciałbym wiedzieć co nieco. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

Nie potrafię pomóc jeśli chodzi o wybór najbardziej stabilnego modelu. Miałem do czynienia tylko z jedną plejką o numerze SCPH-7002 C. Konsolę kupiłem w 1998 roku, to już 13 lat a sprzęt nadal działa, no tylko że laser już jest bardzo słaby. Także śmiało mogę polecić ten model, ale może jest tutaj ktoś kto posiada kilka konsol i jest bardziej obeznany w temacie awaryjności sprzętu.

Tutaj masz tabelkę na której znajdziesz różnice między poszczególnymi modelami konsol - http://en.wikipedia.org/wiki/PlayStatio ... mer_models
Mam nadzieję że nie łamię regulaminu wklejając adres do wiki :mur:

edit: jestem spokojny michale
Ostatnio zmieniony sob 09 kwie, 2011 14:09 przez DreamON, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

DreamON, zachowaj spokój - wiesz dokładnie o co chodziło...

co do twojej sprawy model raczej nie wiele tu zmieni, powody mogą tkwić w laserze jak dreamon to już powiedział, przed zakupem nowego lasera można wykonać parę operacji sprawdzających:

czyszczenie oczka,
gruntowne czyszczenie lasera po przez "wywinięcie oczka" i przeczyszczeniu i przedmuchaniu pryzmatu znajdującego się pod oczkiem - operacja raczej dla bardziej zaawansowanych gdyż można łatwo uszkodzić układ optyczny.

zasadnicza sprawa to nośnik, tylko i wyłącznie markowy...

co do prędkości nagrywania hm... w poradniku (bynajmniej ja tak napisałem że x4 bo sugerowałem się swoimi doświadczaniami z moimi trzema konsolami PSX, PS2, DREAMCAST) ale to nie jest "stała" prędkość, każdy musi sobie znaleźć "swoją" gdyż zdarzają się wypadki że u niektórych prędkość x16 jest odpowiednia i przy tej prędkości nagrywania właśnie filmiki "nie tną się"

natomiast jeżeli powyższe operacje nie dadzą rezultatu w ostateczności można podkręcić laser -> http://swiatpsx.pl/podkrecanie-napedu-w ... vt4252.htm ale to jak już powiedziałem robimy w ostateczności gdy nie ma rokowań na poprawę.
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Ja od siebie mogę polecić model SCPH-9002. Mój mimo, że jest z około 1998 roku to wciąż na jednym orginalnym laserze śmiga, i to jak nówka. Poza tym to kwestia zadbania, a nie modelu. Jednak sczerze polecam 9002. Nie kupuj modelów poniżej SCPH-7xxx, ponieważ RIPy gier uruchamiają się na nich długo (ekran z napisem playstation strasznie długo stoi, około 3 minut i to niezależnie od gry poprostu każdy RIP tak się uruchamia) zaś na 9002 RIPy startują od razu
SCEE™

Mateo182
-#
Posty: 4
Rejestracja: wt 25 maja, 2010 17:36

Post autor: Mateo182 »

Tak się składa, że mam model SCPH-9002 :)) i problemem jest marka płyty bo nagrałem na zwykłego verbatima i chodzi cicho i płynnie, a na esperanzach strasznie szumi i są przycinki.

ODPOWIEDZ